Najčastejšie predsavzatia, ktoré si dávame každý rok: Nájdete medzi nimi aj to svoje?

Novoročné predsavzatia

Jedno z najčastejších predsavzatí súvisí so zmenou životosprávy (Zdroj: GettyImages)

Začiatok nového roka sa spája s bilancovaním toho starého roka a tiež so stanovením si cieľov, vízii a predsavzatí do nového roka. Garantujeme vám, že pokiaľ si dáte nejaké predsavzatie a zároveň sa vám ho podarí naplniť, zažijete neopísateľný pocit šťastia a hrdosti.

A o tom to má byť. Snažiť sa každý deň na sebe pracovať a budovať lepšiu verziu samých seba. V článku vám prinášame ukážku tradičných predsavzatí. Spoznávate sa v nich aj vy?

Zdravšie sa stravovať

Jedno z najčastejších predsavzatí súvisí so zmenou našej životosprávy a s tým, že sa chceme zdravšie stravovať. Ak chcete vyskúšať ľahšiu kuchyňu a nové recepty, mali by ste vedieť, že jednou z najzdravších kuchýň je tá stredomorská. Odporúčame vám však osvojiť si aj vegetariánske recepty, ktoré obsahujú množstvo zeleniny. Za zmienku však rozhodne stojí aj vegánstvo. Začať so zdravším stravovaním však môžete aj malou zmenou. Úplne na začiatok postačí, ak výrazne obmedzíte konzumáciu sladkostí, krekrov, ochutených nápojov a úplne sa vzdáte cigariet či alkoholu.

Cvičiť a športovať

S úpravou stravy ide často ruka v ruke práve cvičenie. Mnohí z nás začnú a po pár dňoch to vzdajú, pretože na sebe nevidia zmeny. Vedzte však, že cvičenie je dlhodobý proces a výsledky sa skôr či neskôr rozhodne dostavia. Pozerajte sa na to však nie s cieľom schudnúť, ale podporiť svoje zdravie. Medzi najobľúbenejšie druhy cvičenia a športu zároveň, patrí bicyklovanie, plávanie, beh alebo turistika. Ktoré z toho si vyberiete?


Tip na článok: Veľký manuál behu: Ako začať a prečo ide o skvelý šport pre naše zdravie?


Navštíviť nové miesto

Uplynulé mesiace nás naučili spoznávať krásy nielen našej krajiny, ale aj okresu. Pokiaľ to bude možné a budete sa na to cítiť, rozhodne choďte aj do zahraničia a navštívte miesto, po ktorom ste dlho túžili. Nikdy nebude lepší čas na to, ako je práve teraz. Pravdou však tiež je to, že aj Slovensko je nádherná krajina a má rozhodne čo ponúknuť. Čo tak stanoviť si, že navštívite aspoň 5 našich hradov a zámkov, pozriete sa na krásne vrcholy a užijete si z nich západ alebo východ slnka? Pre tých akčnejších z vás môže byť skvelým tipom aj cesta karavanom po Slovensku.

Naučiť sa cudzí jazyk

Nie nadarmo sa hovorí, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. V dnešnej dobe je prístup k učeniu sa cudzieho jazyka prakticky neobmedzený. Od sledovania zahraničných filmov, cez samoštúdium až po učenie sa s lektormi v jazykovej škole. Medzi najpoužívanejší jazyk patrí síce čínština, ale my vám odporúčame zvážiť anglický jazyk, s ktorým sa dohovoríte prakticky kdekoľvek.
Vyskúšajte napríklad online kurz anglického jazyka. Pomerne jednoduchým jazykom na učenie sa je aj španielčina. Ak si trúfate na niečo ťažšie, krok vedľa neurobíte ani s nemeckým jazykom.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame