Zaujímavé ocenenie dlhoročných manželstiev: Pozrite sa, koľko spolu prežili rokov!

seniori, ktorí sa držia za ruky

V Trnave a Piešťanoch ocenili dlhoročné manželstvá (Zdroj: Freepik/ wavebreakmedia_micro)

Máloktoré manželstvo vydrží toľko rokov, koľko vydržali zväzky párov, ktoré ocenili v rámci Národného týždňa manželstva. Tieto podujatia sa konali v Trnave a Piešťanoch a manželov, aj in memoriam, mohli nominovať prostredníctvom Centra pomoci pre rodinu (CPPR) obyvatelia miest. Informoval o tom organizátor 4. ročníka podujatia Michal Lipovský.

Trnavské odovzdávanie ocenení sa konalo v stredu 15. februára na radnici. Zúčastnila sa ho aj viceprimátorka Eva Nemčovská a riaditeľka CPPR Kristína Königová. Ocenenia získali manželia Ladislav a Anna Lettlerovci za 65 rokov spoločného života, Marián a Božena Líškovci za 63 rokov a Emil a Vlasta Vavrovci za 62 rokov manželstva.

V Piešťanoch odovzdávali ocenenia na pôde mestskej knižnice práve na sviatok všetkých zamilovaných, čiže v utorok 14. februára. Zástupcovia organizátora spolu s primátorom Petrom Jančovičom ocenili Ervína a Annu Žibritovcov za krásnych 67 rokov manželstva, Viktora a Annu Šimončíkovcov za 65 spoločných rokov a Františka a Teréziu Szabóovcov za 62 rokov. In memoriam boli ocenení Milan a Mária Lieskovskí.

Témou Národného týždňa manželstva 2023 od 13. do 19. februára bol odkaz. „Takéto odkazy odhaľujem už štvrtý rok vďaka tomuto už tradičnému podujatiu. Oceňovanie najstarších manželských párov je aktom, keď si pripomíname dlhoročné zväzky, ktoré i napriek životným ťažkostiam pretrvali do dneška. Vnímam, že všetci, ktorí sa do oceňovania zapojili, majú veľkú úctu, nádej v krásne manželstvá, a možno sa nájdu aj takí, ktorí v dobrom závidia takéto dlhoročné zväzky,“ priblížil Lipovský.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame