Aj vaše deti píšu každoročne list Ježiškovi? Teraz ho môžu poslať aj elektronicky!

Deti môžu poslať list Ježiškovi aj elektronicky (Zdroj: Freepik/our-team)

Deti môžu Ježiškovi poslať list aj z mobilu či z počítača. Urobiť sa tak dá cez aplikáciu Moja pohľadnica. V šablóne si stačí zvoliť pohľadnicu s názvom Pošta Ježiškovi, následne mu napísať správu a zadať objednávku. Slovenská pošta následne pohľadnicu vytlačí a doručí. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty, Iveta Dorčáková.

V detských listoch sa nachádzajú prevažne prosby o darčeky

„Slovenská pošta organizuje tento unikátny projekt už 24. raz a jeho hlavným cieľom je motivovať deti k písaniu listov, podporovať v nich fantáziu a kreativitu a, samozrejme, prinášať im radosť,“ hovorí generálny riaditeľ Slovenskej pošty Ľubomír Mindek s tým, že Ježiškovi doručili do Rajeckej Lesnej celkovo už viac ako 2 milióny listov.

„V tomto roku sme Ježiškovi doručili už takmer 1000 listov s detskými želaniami, z čoho 645 bolo zo Slovenska a zo zahraničných krajín jednoznačne dominuje Taiwan s počtom 263 listov, nasleduje Česká republika, Rusko a Nemecko,“ hovorí riaditeľ. V detských listoch sú prevažne zoznamy vytúžených darčekov na Vianoce.

„Najčastejšie sú to hračky, tablety, mobily, školské aj športové potreby, knihy, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká,“ priblížila Dorčáková. Spoločne s listami môžu deti posielať aj svoje kresby, no tie musia do obálky pribaliť na samostatnom papieri.

Z víťaznej kresby sa stane známka

„Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky,“ uviedla hovorkyňa a dodáva: „svoje priania, odkazy, obrázky môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici, prípadne môžu napísať list a poslať ho v obálke na adresu Ježiško 999 99 najneskôr do 16. decembra 2022″. Na pohľadnici či liste je však dôležité uviesť spiatočnú adresu, aby mohla deťom prísť odpoveď.

Spolu s odpoveďou pošle deťom Ježiško aj milý rozprávkový darček. Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie špeciálnej vianočnej poštovej známky s nominálnou hodnotou 75 centov. Jej námetom je kresba od Viktórie Bubeníkovej z Komárna, ktorá na nej zachytila troch koledníkov.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Splňte niekomu vianočné prianie: Obdarení budú seniori v týchto slovenských mestách
Generálny riaditeľ Slovenskej pošty, štátny tajomník Ministerstva dopravy a autorky motívov známky, pečiatky a obálky (Zdroj: TASR/Dano Veselský)

Zdroj: TASR, plnielanu.sk
Odporúčame