Chcete stráviť romantickú noc na zámku? Pozrite si prehľad slovenských kaštieľov, v ktorých sa môžete ubytovať

Château Gbelany

Ubytovanie v château a kaštieľoch prerobených na hoteli bude zážitkom (Zdroj: Instagram/ChâteauGbeľany)

Chladné jesenné a zimné večery prajú romantike. Ak sa chcete na chvíľu vrátiť v čase a stráviť noc na starom, no zrekonštruovanom zámku alebo kaštieli, na Slovensku ich nájdete veľa. Ponúkame vám prehľad tých najkrajších, ktoré nájdete ako na západe, v strede, tak aj na východe našej krajiny. Kam sa tento rok rozhodnete vydať vy?

 

Západné Slovensko  /  Stredné Slovensko  /  Východné Slovensko

 

Západné Slovensko

Chateau Belá

Kde ho nájdete: obec Belá

Koľko stojí noc: od 91 eur

Barokový zámok v Belej očarí už navonok. Pre 15 rokmi prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá sa týkala aj priľahlej záhrady. Vnútri nájdete izby s dobovým nábytkom, vínnu pivnicu, bezplatný vstup do bazéna či koktailový bar. Wellness služby sú za menší príplatok. Parkovanie pri kaštieli je v cene pobytu a hostia si pochvaľujú najmä na príjemný personál, pohodlie a čistotu. V okolí sa nachádzajú čistiny, Mužliansky potok a Čenkovská lesostep.

Château Appony

Kde ho nájdete: obec Oponice

Koľko stojí noc: od 90 eur

Renesančný kaštieľ v Oponiciach pochádza zo 16. storočia a nachádza sa len 20 kilometrov od Nitry. Máte možnosť pozrieť si tu knižnicu s viac ako 17-tisíc originálnymi zväzkami z barokovej éry. V reštauráciách varia prevažne slovenskú kuchyňu a v okolí nájdete aj romantické altánky s grilmi. Aj tu sú hostia spokojní s pokojom a čistotou. Parkovanie je v cene a výletníci môžu navštíviť neďalekú Kovarskú hôrku alebo Jelenskú gaštanicu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chateau Appony (@chateau.appony)

Amade Château

Kde ho nájdete: obec Vrakúň

Koľko stojí noc: od 271 eur

Amade je päťhviezdičkový hotel na Žitnom ostrove. Postavený je v anglickom štýle, no varia prevažne slovenskú kuchyňu. V niektorých izbách nájdete aj terasu či balkón alebo zrekonštruované piano. Čerešničkou je krásna anglická záhrada, va ktorej si môžete pochutiť na koláči alebo čerstvom pečive. Nájdete tu však aj bazén či vínnu pivnicu, v areáli sa parkuje bezplatne a hostia odporúčajú najmä cyklistické túry po okolí.

Park Hotel Tartuf

Kde ho nájdete: obec Pustý Chotár

Koľko stojí noc: od 69 eur

Tartuf stojí na dohľad od historického kaštieľa Beladice. Raňajky sa tu podávajú formou bufetu a varia aj medzinárodnú kuchyňu. Aj keď parkovanie je v cene, aktivity pomimo (napríklad simulátor golfu) sú za príplatok. Internetové pripojenie nájdete v celom areáli a ak už sa sem rozhodnete zavítať, okrem Beladíc vám odporúčame navštíviť aj Klasovský park či pútnické miesto v Novej Vsi nad Žitavou.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Slovensko zavádza európsky dôchodok: Čo predstavuje pre zamestnancov v krajinách EÚ?

Hotel Kaštieľ Mojmírovce

Kde ho nájdete: obec Mojmírovce

Koľko stojí noc: od 101 eur

V Mojmírovciach stojí barokovo-klasicistický kaštieľ z 18. storočia. Vo všetkých izbách nájdete satelitnú televíziu, posedenie a samostatnú kúpeľňu. Okrem chutnej reštaurácie je tu krytý bazén, wellness centrum a tenisový kurt. V okolí nájdete množstvo zelene a okrem výletu do mesta zájdite aj do centra Nitry, ktorá je vzdialená len 10 kilometrov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Visit Nitra (@visitnitra)

Hotel Gino Park Palace

Kde ho nájdete: mesto Považská Bystrica

Koľko stojí noc: od 100 eur

Na okraji Považskej Bystrice sa týči historický kaštieľ zo 17. storočia. Budova je obklopená veľkým parkom a okrem izieb a reštaurácie tu nájdete v interiéri aj salóniky na relaxovanie. V cene máte prehliadku historickej expozície a dokonca aj barokovú kaplnku. Samozrejmosťou je bezplatné parkovisko, ako aj požičovňa bicyklov. Hostia si chvália personál, čistotu a pohodlie. Len na skok máte v okolí Park mládeže a Marczibányiho záhradu.

Kaštieľ Ottlýk

Kde ho nájdete: obec Horné Ozorovce

Koľko stojí noc: od 37 eur

Menší, no aj tak nádherný hotel nájdete aj kúsok od Bánoviec nad Bebravou. Ottlýk ponúka všetko, čo väčšie stavby, no v menšom a súkromnejšom prevedení – aj preto je cena za noc o niečo nižšia. Pri vchode vás upúta rozsiahly udržiavaný park a krásna osvetlená fontána. Na okolí nájdete nielen vodnú nádrž Prusy, ale aj niekoľko tipov na horskú turistiku – napríklad Inovec alebo Rokoš.

Stredné Slovensko

Hotel Grand Vígľaš

Kde ho nájdete: obec Vígľaš

Koľko stojí noc: od 107 eur

Starý, no zrekonštruovaný kaštieľ z 13. storočia pri obci Vígľaš sa nachádza len 15 kilometrov autom od Zvolena. Nájdete v ňom kombináciu dobového a moderného nábytku, krytý bazén a zaujímavé exponáty, ktoré sa nachádzajú rozmiestnené po celom objekte. Z niektorých izieb je dokonca výhľad na Nízke Tatry. V blízkosti hotela sa nachádza známy kopec Poľana, takže príjemný pobyt rozhodne spojte s nenáročnou turistikou.

Hotel Château Gbeľany

Kde ho nájdete: obec Gbeľany

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Tatranská botanická záhrada má za sebou skvelú sezónu: Koľko návštevníkov očarila?

Koľko stojí noc: od 119 eur

V Žilinskom kraji vám rozhodne odporúčame kaštieľ v Gbeľanoch. Z jeho okolia máte ako na dlani hrad Strečno vzdialený len 3 kilometre. V cene ubytovania nechýba wellness, župany, papuče a aj vstup do krytého bazéna s ležadlami. Centrum Žiliny je vzdialené 5 minúť autom a poobedný výlet odporúčame spojiť s už spomínaným Strečnom. Hostia odchádzajú spokojní najmä vďaka udržiavanej čistote, milému personálu a krásnemu okoliu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ChâteauGbeľany (@chateaugbelany)

Château Diva

Kde ho nájdete: mesto Turčianske Teplice

Koľko stojí noc: od 47 eur

Historický kaštieľ z 18. storočia v Turčianskych Tepliciach je dnes vyhľadávaným hotelom. Nachádza sa totiž len 3 minúty autom a 10 minút pešo od známych kúpeľov. V izbách na vás čaká všemožné vybavenie, no najmä výhľad na Malú aj Veľkú Fatru. Parkovanie je v cene pobytu a do 15 kilometrov vám personál odporučí ako príjemnú jesennú turistiku, tak aj mnohé lyžiarske strediská.

Château GrandCastle

Kde ho nájdete: obec Liptovský Hrádok

Koľko stojí noc: od 93 eur

Luxusný rezort v srdci Liptova ponúka nezabudnuteľný zážitok. Aj tu sa dobový nábytok mieša s modernými prvkami a v hradnej reštaurácii si pochutíte nielen na slovenských jedlách, ale aj na slovenských vínach. V rezorte nájdete aj bazén, vírivku či wellness centrum. Z okolia odporúčame naplánovať si výlet na blízky Liptovský hrad, prípadne sa kochať okolím a zvážiť neďalekú Liptovskú Maru.

Svätojánsky kaštieľ

Kde ho nájdete: obec Liptovský Ján

Koľko stojí noc: od 51 eur

Svätojánsky kaštieľ bol postavený v 17. storočí a v cene svojho ubytovania ponúka okrem vkusne zariadených izieb aj chutnú reštauráciu, retro kaviareň a letnú terasu. Parkujete tu zadarmo a internetové pripojenie je taktiež samozrejmosťou. Návštevníci si pochvaľujú bohaté raňajky, príjemné prostredie a ústretový personál. Z výletov odporúčame znova Liptovský hrad, prípadne neďaleký park Márie Rázusovej Martákovej.

Hotel Villa Nečas

Kde ho nájdete: okraj mesta Žilina

Koľko stojí noc: od 91 eur

Na okraji krajského mesta Žilina stojí majestátny zrekonštruovaný kaštieľ, ktorý dnes slúži ako hotel. Ponúka mnohé alternatívy zábavy – cyklistiku, pešiu turistiku či dokonca rybolov. Vnútri nájdete hneď dve reštaurácie pre hostí ako aj cigarový a klavírny salónik. Každý si tu nájde to svoje. Prejsť sa môžete v neďalekom parku Ľudovíta Štúra, prípadne v sade SNP. Aspoň v jeden večer odporúčame navštíviť aj centrum Žiliny.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Apiterapia a jej prínos: Nielen o liečivých výrobkoch včiel sa dozviete na tomto festivale v Trnave

Východné Slovensko

Kaštieľ Lučivná

Kde ho nájdete: obec Lučivná

Koľko stojí noc: od 30 eur

Ak hľadáte najlacnejšiu alternatívu, ste na správnej adrese. V Lučivnej sa nachádza malý zrekonštruovaný kaštieľ s priestrannými izbami. V cene pobytu máte dokonca zahrnutú aj 20 % zľavu na skipass v miestom lyžiarskom stredisku. Hotel má letnú terasu, tenisový kurt a bezplatné parkovisko. Hostia si chvália možnosť wellnessu priamo v areáli. V blízkom okolí nájdete hlavne zjazdovky, takže pre nadšencov lyžovania ide je Lučivná ideálne miesto.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa apotheker (@apotheker.arnica_)

Boutique hotel Pracháreň

Kde ho nájdete: mesto Levoča

Koľko stojí noc: od 90 eur

Nádherný dobový zámok z 13. storočia v Levoči navodzuje dojem žitia v stredoveku. Väčšina nábytku sa podobá dobovým reáliám, no nájdete tu aj reštauráciu, terasu či bar. Interiér zdobia parkety na podlahe. V okolí nájdete lyžiarske strediská (do 15 kilometrov), ale aj turistické chodníčky, Spišský i Kežmarský hrad a jedinečné historické centrum mesta.

Kaštieľ Biela dáma a Čierny rytier

Kde ho nájdete: mesto Krompachy

Koľko stojí noc: od 77 eur

Kaštieľ v Krompachoch pochádza zo 17. storočia a nachádza sa na kopci s výhľadom na Kluknavu. Izby prešli kompletnou rekonštrukciou a nájdete tu moderné sprchy s toaletami, reštauráciu, saunu, vírivku a posilňovňu. Na večerné stravovanie môžete využiť aj gril na terase. Vo vzdialenosti 6 kilometrov je lyžiarske stredisko Plejsy a ďaleko to nemáte ani na Spišský hrad či dokonca do Tatier (do hodiny cesty autom).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kaštieľ Fričovce (@kastielfricovce)

Kaštieľ Fričovce

Kde ho nájdete: obec Fričovce

Koľko stojí noc: od 61 eur

Aj vo Fričovciach sa nachádza kaštieľ zo 17. storočia. Dostanete sa sem diaľnicou D1, ktorá je len jeden kilometer od ubytovania. Aj napriek tomu ide o pokojnú oblasť medzi Spišom a Levočou. V areáli sa nachádzajú vnútorné kozuby, vonkajšie grily, terasa a veľká záhrada. Z výletov na okolí odporúčame okrem blízkych hradov aj prechádzku cez Salvátorské lúky, jaskyňu Zlá diera a kostolík v Šindliari.

Išli by ste na pobyt do zrekonštruovaného kaštieľa?

Zdroj: plnielanu.sk, booking.com
Odporúčame