Pravdivý príbeh: Kvôli nadváhe som takmer prišiel o to najcennejšie, dostal som príučku

Príjemným bonusom bolo, že si ma opäť začali všímať ženy (Zdroj: GettyImages)

Keď som bol malý, bol som dieťaťom, z ktorého by mala radosť každá stará mama. Koľko mi naložili, toľko sa do mňa zmestilo. A keď ešte pridali, spokojnosť bola na oboch stranách. Jedol som veľa a rád. Moja záľuba sa odzrkadlila aj na mojej postave. Plné líčka, nôžky ako dva šúľočky. S pribúdajúcimi rokmi som sa vytiahol aj do výšky, ale, ako som raz prekročil na váhe stovku, nižšie to už nešlo. Skôr naopak.

Baviť ma začalo varenie. Prvé recepty ma učila moja babka. Tá si na klasickej kuchyni zakladala. Neskôr som recepty prispôsoboval podľa seba. Nedeľný obed bol výhradne moja parketa a celá rodina sa vždy tešila, čo pripravím. Celkom prirodzene som sa vyučil za kuchára. Nič iné som nevedel a ani ma nebavilo. Po škole som vystriedal viacero reštaurácií, až som na dlhší čas zakotvil v hotely. Mal som istotu stáleho príjmu, plus som sa mohol profesijne rozvíjať.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kvôli nadváhe som bola roky sama, musela som sa zmeniť


V tomto období som aj najviac pribral. Veľa som robil, stresy zajedal, a tak som aj vyzeral. Vypapkal som sa na úctyhodných stodvadsaťpäť kíl. Ku tomu všetkému sa so mnou rozišla priateľka. Snažili sme sa o bábätko, ale márne. Neschopnosť splodiť dieťa dávala priateľka za vinu mne a mojej váhe. Dostal som niekoľko ultimát, aby som začal chudnúť. Z jej vyhrážok som si nič nerobil. Ani sa nedivím, že sa napokon zbalila a odišla.

Presvedčil som sa, že samému mi je aj tak lepšie. Sústredil som sa na robotu a pomaličky ďalej priberal. Zlom nastal, keď sa začalo ozývať zdravie. V noci som sa prebudil, že sa nemôžem nadýchnuť. Bol to hrozný pocit. Keď sa mi to stalo tretíkrát, vedel som, že je načase zaklopať na dvere obvoďákovi. Ten bol nekompromisný. Buď sa spamätám a začnem žiť zdravšie, alebo sa na ďalšej preventívnej prehliadke už možno nestretneme.

Chcel som schudnúť, nevedel som ale, ako začať. V tomto období mi veľmi pomohli brat a najmä švagriná. Tá bola posadnutá zdravou stravou a životným štýlom. Ponúkla sa, že mi pomôže. Bola tvrdohlavá ako buldog a neexistovalo pri nej nechce sa mi a nevládzem. Každé ráno ma čakala a išli sme spolu pešo do práce. Cesta, ktorá nám trvala najprv hodinu sa vďaka narastajúcej kondičke skrátila o polovicu.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Odmalička ma vykrmovali, nakoniec ma to doviedlo k poriadnej zmene


V práci to bol ale stále stres, čo môjmu chudnutiu neprospievalo. Každé vykoľajenie som sa, samozrejme, snažil zajesť. Napokon som dal výpoveď a zamestnal sa v malom rodinnom podniku. Zmena atmosféry mi prospela. Mal som viac času na seba, na šport. Bol pre mňa ako droga. Na narodeniny mi švagriná zaplatila trénera vo fitku. Vypracoval mi jedálniček a naučil ma nové cviky. Fitness centrá mi však až tak nevyhovovali. Hanbil som sa, keď som sa porovnával s ostatnými chlapmi a ich svalmi. Chodil som radšej do prírody, na túry či behať.

Keď som sa po necelom roku zastavil u lekára na kontrolu, ten ma skoro nespoznal. Keď som videl na váhe svietiť číslo deväťdesiat, vlastným očiam som zase neveril ja. Presvedčil som sa, že všetko je v hlave. Začal som si viac veriť. Už mi nerobilo problém ísť cvičiť aj do telocvične. Riešil som skôr zdravie ako váhu, ale jedno s druhým súviselo.

Príjemným bonusom bolo, že si ma opäť začali všímať ženy. Našiel som si priateľku, spolu s ktorou sa snažíme sa jesť zdravo a veľa sa hýbať. Zdravé recepty zavádzam aj v reštaurácii. Majitelia mi dali v tomto voľnú ruku, najmä keď vidia, že to má u ľudí úspech. Som rád, že som sa zobudil skôr, ako bolo neskoro a svoj život som zmenil. Verím, že na podobnú zmenu má každý, hlavné je začať, zotrvať a odmena príde.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame