Recept na dnes: Domáca kokosová zmrzlina – dokonale krémová bude aj bez zmrzlinovača

Domáca kokosová zmrzlina v miske

Ak použijeme studené suroviny, zmrzlina rýchlejšie zamrzne (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Domáca kokosová zmrzlina má naozaj jednoduchú prípravu a najmä intenzívnu chuť, ktorú musíte vyskúšať. V horúcich slnečných dňoch je to lahôdka, ktorej sa len ťažko odoláva. Ak si ju ozdobíte ovocím a mätou alebo medovkou, jej chuť bude ešte osviežujúcejšia.

Jednoduchá príprava vás presvedčí vyskúšať tento recept, ktorý dokonca nepotrebuje ani špeciálny zmrzlinovač. Aj bez neho bude zmrzlina ľahká a krémová. Za všetko môžu smotana a kokosové mlieko, ktoré vďaka vyššiemu obsahu tukov takmer neumožňujú tvorbu ľadových kryštálov počas mrazenia.

Potrebujeme

 • 1 a ½ šálky smotany na šľahanie
 • ¾ šálky práškového cukru
 • 1 ČL vanilkovej esencie alebo extraktu
 • 2 šálky plnotučného kokosového mlieka
 • ½ objemu plechovky sladeného kondenzovaného mlieka
 • ⅛ ČL kokosovej esencie alebo extraktu (nie je nevyhnutné)
 • ½ šálky na sucho opečeného strúhaného kokosu

Postup

 1. Vo väčšej mise zmiešame studenú smotanu na šľahanie, cukor a vanilkovú esenciu. Pomocou ručného mixéra šľaháme na tuhú zmes, až kým nezdvojnásobí objem.
 2. V druhej mise dôkladne premiešame studené kokosové mlieko, sladené kondenzované mlieko a kokosovú esenciu. Primiešame aj strúhaný kokos.
 3. Zoberieme zopár lyžíc zo zmesi smotany a vmiešame ich kokosovej zmesi tak, aby sme ju prevzdušnili.
 4. Na dve časti rozdelenú kokosovú zmes postupne prilejeme do smotanovej. Miešame zľahka, aby sme v hmote udržali čo najviac vzduchu.
 5. Hotovú zmes nalejeme do obdĺžnikovej formy, na povrch položíme kúsok papiera na pečenie alebo fólie a jemne pritlačíme. Nádobu pevne zakryjeme a necháme mraziť.
 6. Domáca kokosová zmrzlina sa mrazí aspoň 8 hodín alebo najlepšie cez noc. Zmes netreba miešať počas mrazenia. Pred podávaním stačí zmrzlinu vyložiť 5 minút vopred a servírovať.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: Plnielanu.sk, Theflavoursofkitchen.com
Odporúčame