Snažíte sa schudnúť? Stavte na tieto druhy ovocia!

Ovocie

sxc.hu

Ako to teda vlastne je? Niektorí ovocie pri diéte odporúčajú, iní ho z tohto procesu absolútne vylučujú. Je možné schudnúť vďaka ovociu a ktoré z druhov sú popri diéte, alebo chudnutí najvhodnejšie?

Väčšina ovocia je pri diéte vhodná

Pravidelná konzumácia ovocia je veľmi vhodná aj bez toho, aby ste držali diétu. Ak si však chcete udržať štíhlu líniu, mali by ste konzumovať ovocie v primeranom množstve, čo je podľa odborníkov 2 – 3 dávky ovocia denne. Uprednostniť by ste mali skôr to, ktoré obsahuje menej cukru a veľa vody. Takéhoto ovocia poznáme množstvo druhov, môžeme si teda vyberať podľa chuti.


Tiež by vás mohlo zaujať: Banán a vaša diéta: Ideálna kombinácia alebo presný opak?


Ovocie vhodné pri diéte:

  • ananás – fantastický pomocník pri chudnutí. Patrí medzi najväčších spaľovačov tukov spomedzi ovocia. Obsahuje vzácne enzýmy, ktoré dokázateľne zabraňujú ukladaniu tuku vo vašom tele. Okrem toho je zdrojom 16 minerálov, stopových prvkov a vitamínov A, B, C a E.
  • jablko – skvelý pomocník na chudnutie. Je dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne jedia dve jablká denne, sú štíhlejší ako tí, ktorí jablká nekonzumujú. Jablká sú cenným zdrojom pektínu – vlákniny, ktorá bráni telu príliš rýchlo absorbovať cukry a ukladať si ich tak v tele. Tiež zrýchľujú metabolizmus a pôsobia laxatívne.
  • citrusy – citróny, pomaranče, grapefruity – všetky tieto druhy ovocia sú pri diéte vhodné. Obsahujú veľa vody a množstvo vitamínu C, ktorý aktivizuje spaľovanie tukov. Citrusy podporujú a urýchľujú metabolizmus cukrov.
  • melón – obsahuje množstvo vody, ale aj živín, napríklad draslík, ktorý odvodňuje telo, mangán, vitamín C. Aktivizuje hormón tyroxín, ktorý zabezpečuje v našom tele rýchle a účinné spaľovanie prebytočných tukových zásob.
  • jahody – obsahujú málo kalórií a preto sú tiež vhodné pri diéte. Okrem toho čistia črevá a pomáhajú pri odvodnení organizmu. Zrýchľujú metabolizmus a pomáhajú vyplavovať z tela tuky a toxíny.
  • čerešne – podporujú trávenie a vylučujú jedovaté odpadové látky z tela. Obsahujú jód, ktorý je dôležitý pre činnosť štítnej žľazy a v rámci toho napomáhajú spaľovaniu tukových zásob.

Tiež by vás mohlo zaujať: Nebezpečné ovocie: Zabijak vašej diéty?


Ovocné diéty však neprospievajú svalovej hmote

Aplikovať na chudnutie čisté ovocné diéty nie je podľa niektorých odborníkov vhodné. A to najmä z dôvodu, že ovocie obsahuje málo bielkovín, čo znamená, že táto diéta neprospieva našim svalom a dochádza ku ich úbytku. Dokombinovanie akejkoľvek diéty ovocím, je však viac ako vhodné, najmä z hľadiska doplnenia chýbajúcich vitamínov a minerálov, ktoré každé ovocie obsahuje v nezanedbateľnom množstve.

Čerstvé ovocie nadovšetko

Ak to myslíte s ovocím a jeho účinkami na chudnutie naozaj vážne, zabudnite na kompóty a sušené ovocie. Účinky čerstvého ovocia nijaký kompót, ani vysušený plod nikdy neprekoná. Nesiahajte radšej ani po ovocí, ktoré je síce surové, ale už prezreté. Jednak sa v ňom zvyšuje obsah cukru, a jednak aj energetická hodnota. Je vhodné kombinovať ovocie spolu s jogurtom alebo napríklad tvarohom, ktoré obsahujú spomínané potrebné bielkoviny.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Nela
Odporúčame