TEST nočného krému Uriage Age Lift za 30 eur: Ako si poradil s vráskami?

Aký dojem zanechal nočný krém od Uriage? (Zdroj: Plnielanu.sk/M)

Dalo by sa povedať, že najmä v posledných dvoch rokoch sa v našich slovníkoch udomácnil pojem „skincare routine“. Do slovenčiny by sme tento výraz mohli voľne preložiť ako zaužívaná starostlivosť o pleť. A k nej neodmysliteľne patrí zopár minút strávených pred zrkadlom v kúpeľni ráno aj večer. Rozhodli sme sa preto otestovať nočný krém Uriage pre všetky typy pleti. Ako nami vybraný produkt dopadol?

Denná vs. nočná starostlivosť o pleť

Ešte predtým, ako prejdeme k samotnému výrobku, je dôležité bližšie predstaviť samotnú starostlivosť o pleť. Delí sa na dennú a nočnú, pričom každá z nich sa líši jednotlivými krokmi aj produktmi, ktoré pri nej používame. Kým ranná starostlivosť je zameraná najmä na ochranu pleti, pri tej nočnej ide o regeneráciu a doplnenie potrebných živín. Postup pri večernom rituáli v kúpeľni by mal byť nasledovný:

  • odlíčenie sa
  • čistenie pleti
  • tonizácia
  • sérum
  • nočný krém
  • krém na tvár, krk a dekolt

Zámerne sme však vynechali jeden krok, ktorý by sme mali vykonávať zhruba 1 – 2 razy do týždňa. Ide o exfoliáciu, čiže jemný peeling pleti, pomocou ktorého sa zbavíme starých kožných buniek.

Ako sme vyberali produkt?

Najdôležitejšie je poznať svoju pleť a vedieť, či je mastná, suchá alebo či potrebuje nejakú špeciálnu starostlivosť. V redakcii sme chceli otestovať produkt, ktorý by mohol sadnúť čo najväčšiemu počtu žien. Pri výbere sme sa teda zamerali na univerzálny výrobok, čiže taký, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti. Znamená to, že je jedno, či tento krém použije 60-ročná žena s vráskami alebo 50-ročná dáma so zrelou pleťou, prípadne aj mladšie ročníky.

Naša voľba nakoniec padla na značku Uriage a jej obnovujúci nočný krém, ktorý nesie názov Age Protect Crème Nuit Lissante Revitalisant. Obsahuje predovšetkým kyselinu hyalurónovú, vitamín C, retinol a vitamín E. Okrem bežných e-shopov ho zoženiete aj v lekárni.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST detských párkov: Našli sme jedny bez éčok a dusitanu sodného!
(Zdroj: Plnielanu.sk/M)

Nevšedná kombinácia prírody a vedy

Značka vznikla v roku 1992, pričom jej názov vytvorila kreatívna marketingová agentúra. Pri výrobe kozmetiky využíva blahodarné účinky termálnej vody Uriage. Tá pramení aj preteká francúzskymi Alpami a obsahuje prvky, ktoré majú pokožku upokojiť, hydratovať a posilňovať jej prirodzenú bariéru.

Pri skúmaní detailnejších informácií sme zistili, že značka je radená do kategórie dermokozmetiky, čo nás príjemne prekvapilo. A čo to vlastne znamená? Týmto termínom sa označujú také výrobky, ktoré kombinujú dermatológiu a vedecké fakty o pokožke s kozmetickým prístupom a informáciami o kráse a starostlivosť o pleť.

(Zdroj: Plnielanu.sk/M)

Obal je praktický s dobrým uzamknutím

Pri testovaní sme ako prvý zhodnotili obal. Produkt je zabalený v papierovej škatuľke a obsahuje dostatok informácií, ktoré ako laici potrebujeme vedieť. Samotná nádobka má okrúhly a štíhly tvar. Milo nás prekvapil aj spôsob uzamykania produktu. Testovaný nočný krém od Uriage totiž nepotrebuje vrchnák navyše. Pre uzamknutie stačí jemne pootočiť vrchnú časť obalu. Produkt sme poctivo testovali dlhšie obdobie a ani pri prenášaní či cestovaní sa nestalo, že by nám čokoľvek z neho vytieklo.

(Zdroj: Plnielanu.sk/M)

Hutnosť krému vystriedalo jednoduché rozotieranie

Konzistencie bola príjemná, avšak pri prvom kontakte s pleťou sa nám vždy zdalo, že je krém hustejší a ťažší. Paradoxne, tento pocit odznel po pár sekundách. Cítili sme, ako sa krém skoro hneď vpil do pokožky a zanechal ju zamatovo hebkú. Celkovo sa dobre nanášal aj rozotieral. Na tvári sa nedrobil a nezanechával ani lepkavý či mastný film. Subjektívne sme nadobudli pocit, že pokožku máme dostatočne hydratovanú.

(Zdroj: Plnielanu.sk/M)

Nevtieravá vôňa potešila

Téma parfumovaných produktov a obzvlášť krémov na tvár je predmetom mnohých diskusií. Má alebo nemá byť krém parfumovaný? Pri testovanom produkte bola vôňa jemná a vyvolávala dojem nehy. Je ťažké ju opísať, no subjektívne sa nám veľmi páčila.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST ryže basmati: Originálna je veľmi zdravá, bola lepšia v bio kvalite?

Cena vs. kvalita

Nočný krém od Uriage má obsah balenia 40 ml a jeho cena sa pohybuje od 17 do 30 eur. Nám sa ho podarilo kúpiť v zľave, no bez ohľadu na to sa nám táto suma javí ako primeraná. Samozrejme, dajú sa kúpiť lacnejšie, ale aj niekoľkonásobne drahšie produkty. Testovaný krém nás presvedčil svojou kvalitou a boli by sme ochotní zaň zaplatiť aj plnú sumu.

(Zdroj: Plnielanu.sk/M)

Záverečné zhodnotenie a efekt

Nočný krém sme používali každý deň po dobu niekoľkých týždňov. Nedá sa povedať, že by nám minimalizoval vrásky na čele. Vieme však, že takto produkty nefungujú a na hlbšie vrásky pomôže len botox. Pri pravidelnom používaní nočného krému sme si však všimli, že naša pleť nepôsobí mdlo. Bola rozjasnená a subjektívne sme naozaj mali pocit, že je takisto dobre vyživená.

Výsledný efekt: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Rýchlosť vstrebania krému: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫


*Názory prezentované v uvedenom teste sú výlučne subjektívnym hodnotením redakcie a nepodliehajú komerčnej spolupráci. Hoci sa snažíme v každom teste obsiahnuť čo najviac produktov, článok nemusí obsahovať všetky výrobky dostupné na trhu v čase realizácie testu. Čitatelia môžu rovnako vyjadriť svoj názor na produkty v záverečnej ankete či v komentári.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame