Hustý ovocný milkshake, aký nikde nekúpite: Osviežujúca dobrota zachutí najmä deťom!

Takýto chutný milkshake nemajú ani v rýchlom občerstvení (Zdroj: Freepik/jcomp)

Chuť na sladkú osviežujúcu maškrtu môžete zahnať aj krémovým mliečnym koktejlom. Hotový ho budete mať už za niekoľko minút. Na rozdiel od tých kupovaných je prirodzene hustý a neobsahuje žiaden škrob. Je taký dobrý, že si nikto na tie kupované viac ani nespomenie.

Potrebujeme

230 g obľúbeného ovocia

2 PL cukru (voliteľné)

¾ hrnčeka – 1 hrnček plnotučného mlieka

400 g smotanovej zmrzliny

Postup

Pripravte si 4 poháre a dajte ich zachladiť aspoň na hodinu do chladničky.

Ovocie očistite a podľa potreby nakrájajte na menšie kúsky. Pridajte cukor, premiešajte a uložte na hodinu do mrazničky. Ak si myslíte, že je ovocie alebo vybraná zmrzlina dostatočne sladká, cukor pridávať nemusíte.

Po uplynutí potrebného času, vložte ovocie do misky a pomocou ponorného mixéra ho rozmixujte na hladké pyré. Pridajte mlieko a ešte trochu pomixujte.

Ovocie rozmixujte dohladka (Zdroj: Freepik/goffkein)

Do misky vložte pomocou naberačky alebo lyžice zmrzlinu. Ručne dobre premiešajte, aby v krémovej zmesi nezostali žiadne hrčky. Ručné primiešanie zmrzliny zaistí dokonale hustí milkshake.

Ručne vmiešajte kopčeky zmrzliny (Zdroj: Freepik/valeria_aksakova)

Ak by sa vám zdal koktejl príliš hustý, prilejte ešte trochu mlieka. Výsledná hustota môže závisieť aj od druhu zmrzliny, ktorú ste použili.

Hotový milkshake nalejte do vychladených pohárov. Dozdobte napríklad šľahačkou a ovocím a ihneď podávajte. Koktejl si najlepšie vychutnáte pomocou slamky.

Hotový milkshake dozdobte podľa svojej chuti (Zdroj: Freepik/jcomp)

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, thekitchn.com
Odporúčame