Chystáte sa do wellness alebo kúpeľov? Vyhnite sa častým omylom a užite si relax naplno

Elegantná žena

Nezabudnite si so sebou vziať aj nejaké nóbl oblečenie (Zdroj: GettyImages)

Chystáte do kúpeľov zo zdravotných dôvodov, alebo ste si rezervovali pár dňový či niekoľko hodinový wellness pobyt? Poradíme vám, čo všetko sa vám oplatí vedieť ešte pred tým, než na miesto dorazíte.

Všetky vyhľadávané procedúry pod jednou strechou, zaujímavé ubytovanie, dôraz na relax, pokoj a k tomu krásne prostredie okolitého parku a prírody. Aspoň takto nejako vyzerá v predstavách mnohých ľudí revitalizačný kúpeľný pobyt. Vy si tu môžete odpočinúť po fyzickej aj mentálnej stránke a načerpať energiu do ďalších mesiacov v roku. Výhodou kúpeľných a wellness zariadení je fakt, že sa dajú nájsť miesta, ktoré plne zohľadňujú aj zhoršenú mobilitu klientov a personál sa svojimi službami sa snaží vždy vyjsť v ústrety. Pre seniorov je kúpeľná dovolenka ako stvorená

Zbaľte si pohodlné aj nóbl oblečenie

Kufor nemusí byť veľký, no mal by byť vyskladaný s umom dámy či gentlemana. Budete sa pohybovať v krásnom, často až historickom prostredí, ktoré si zaslúži patričnú dávku noblesy. Okrem pohodlného “domáceho” oblečenia na čas strávený na izbe a županu, si pribaľte aj zopár štýlových a dobre kombinovateľných kúskov. Na príjemnú prechádzku parkom, tanečný program alebo romantickú večeru vo dvojici. Ideálne, ak budú z nekrčivých materiálov, aby ste nemuseli strácať čas žehlením. Ženám veľmi pristanú šatky, prehozy cez ramená aj klobúky. U mužov môžu dominovať polo trička a slušivý sveter alebo zaujímavá vesta. V župane a teplákoch vás totiž nemusia vpustiť ani do jedálne.


Mohlo by vás zaujať: Uvoľnite sa a načerpajte nové sily: Doprajte si wellness vo vlastnej kúpeľni


Zvoľte radšej menej pocedúr

Chcete vyskúšať čokoládovú masáž, pivný kúpeľ, pomedzi to kyslíkovú terapiu a ešte aj aplikáciu masky z obsahom zlata? Znie všetko lákavo, no nemusíte sa ponáhľať. Základom je absolvovať všetko v príjemnej atmosfére, bez stresu. Pamätajte, že na niektoré procedúry môže byť dlhší poradovník, preto si dajte záležať na tom, aby ste sa na miesto dostavili vo vopred dohodnutom čase. Meškaním môžete odsunúť aj klientov idúcich po vás.

Do sauny bez plaviek

Hoci je nahota prirodzenou súčasťou človeka, predstava, že sa nahí potíte v saune s neznámymi ľuďmi, môže predsa len mierne zvýšiť pulz a vyvolať ostych. Plavky do sauny nepatria. Sú zo syntetických zafarbených materiálov, ktoré neprospievajú pokožke ani drevu. Ak sa do sauny vyberiete zabalení do osušky alebo bielej plachty, nič nepokazíte. Pohltia prebytočný pot, miesto, kde ste sedeli, nezostane mokré. Navyše, pri konverzácii sa vám bude ľahšie hľadieť druhým do očí.

Sledujte odporúčané časy

Na kúpeľoch sú veľkým lákadlom zaujímavé procedúry, ktorá si bežne nemáme možnosť dopriať. Horúce saunovanie a pobyt vo vyhriatej vode síce uľaví unavenému organizmu, pozor na to, aby ste nepresiahli odporúčané časy. Teplo náš organizmus rýchlo dehydratuje a môžu sa dostaviť nevoľnosť. Podobne je tomu aj pri vírivej vani s horúcou vodou, kedy sú najviac ohrození ľudia, ktorí majú problémy s krvným tlakom. Pred procedúrami nepite alkohol. Budete mať myseľ jasnú a lepšie na sebe spozorujete zmeny.


Mohlo by vás zaujať: Wellness v pohodlí domova: S týmito tipmi je relax hračkou


Pozor na hlasnú vravu

Viete o tom, že zamestnanci kúpeľov vás môžu upozorniť, ak sa v priestoroch bazény a sauny správate hlučne? Ide o hlavné spoločné miesta relaxu, kde by ste si nemali viesť hlasné debaty medzi sebou ani telefonáty. Isto oceníte tichú atmosféru, pri ktorej si aj vaša myseľ oddýchne od hluku a povinnosti všedných dní.

Dbajte na vyššiu hygienu

Malo by byť v záujme všetkých hostí aj personálu, aby boli priestory kúpeľov či wellness centra v čo najvyššom hygienickom štandarde. Svojím zodpovedným správaním k tomu môžete prispieť aj vy. Sprchu absolvujte vždy pre aj po návšteve bazéna aj sauny. Všade, kde je to možné, noste svoju vlastnú obuv – napríklad šľapky s protišmykovou podrážkou. Ak ste si vedomí, že trpíte infekciou alebo vyrážkou, zvážte pobyt vo vode, ktorú s vami zdieľajú aj iní ľudia.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame