Zrelá žena vo vzťahu s mladším mužom: Toto by ste mali vedieť predtým, ako podľahnete

zrelšia žena s mladším mužom

Toto by ste mali vedieť o vzťahu zrelšej ženy s mladším mužom (Zdroj: Freepik/The Yuri Arcurs Collection)

Ste dáma v zrelšom veku a priťahujú vás mladší muži? Nie ste sama. V súčasnosti sa totiž objavuje čoraz viac žien po 40-tke či 50-tke, ktoré sa neboja prejaviť svoju náklonnosť k mladším náprotivkom. Aká je ale budúcnosť takéhoto vzťahu – oplatí sa podľahnúť?

V článku sa dočítate:            

  1. Aké výhody prináša vzťah zrelšej ženy s mladším mužom
  2. Čo treba pred utvorením tohto vzťahu zvážiť
  3. Mýty o randení s mladším mužom

Aké pozitíva prináša tento vzťah?

Pre niektorých tabu, pre druhých obrovské lákadlo. Existuje hneď niekoľko dôvodov, kvôli ktorým je vzťah zrelšej ženy s mladším mužom zaujímavý a prečo ho vidíme čoraz častejšie. Tu je niekoľko z nich:

Intímne chvíle stoja za to

Hoci sa o tom v spoločnosti hovorí málo, ženy v zrelšom veku majú rovnaké intímne potreby ako mladšie ročníky. Práve týmto potrebám vedia lepšie vyhovieť mladší muži, ktorí dosahujú svoj sexuálny vrchol mierne po dvadsiatke.

Potvrdila to aj licencovaná psychoterapeutka Sarah Chotkowski v rozhovore pre zahraničnú platformu Brides, kde uviedla: „Veľa žien, s ktorými pracujem, hovorí, že v strednom veku dosiahli sexuálnu renesanciu, a práve mladší muži môžu mať kompatibilnejšie sexuálne túžby. Naopak, ak chodíme s mužmi v našom veku alebo mužmi o niečo staršími, môžeme zistiť, že ich libido sa začína mierne spomaľovať.“

Pod sexuálnou renesanciou si môžeme predstaviť akýsi návrat k vyššiemu sexuálnemu apetítu. To môže byť podľa Chotkowski spôsobené kombináciou viacerých faktorov. Ženy v zrelšom veku totiž majú viac času na intimitu – ich kariéra sa upevňuje a deti sa stávajú sebestačnými. Vďaka tomu môžu komplexnejšie skúmať a pochopiť vlastnú sexualitu a to, čo sa im páči, ako o to požiadať a podobne

Zrelšie dámy zároveň bývajú viac sebavedomé, pretože toho veľa prekonali. „Sme o niečo lepšie v tom, že sa nestresujeme nad malými vecami a táto energia môže byť neuveriteľne zvodná,“ dopĺňa psychoterapeutka.

Vo vzťahu sa nikdy nebudete nudiť

Okrem sexuálnej kompatibility očakávajte v takomto vzťahu veľa zábavy a prežívanie prítomnosti takmer bez zábran. Vo všeobecnosti platí, že mladší muži sú veľmi dobrodružní a neboja sa žiť život naplno.

Ak ste zrelšia žena a chcete do každodenného kolobehu vniesť trochu viac akcie, randenie s mladším pánom je pre vás to pravé. Toto spojenie zaručene otrasie vaším svetom a ukáže vám nové spôsoby, ako žiť život naplno. Je dosť pravdepodobné, že mladší chlap bude mať väčšinou prehľad o najnovších a zábavných udalostiach vo vašom okolí a že aktivity, ktoré vám navrhne, budú dobrodružnejšie, než na aké ste zvyknutá.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Rande a nový vzťah na dôchodku? Toto už nikdy nechcem zažiť

Napríklad, zatiaľ čo vy si môžete ideálne rande predstaviť pri káve alebo ako prechádzku v parku, jeho túžba môže zahŕňať jazdu na motorke, lyžovanie či cestovanie vo všeobecnosti. Budete vedená skúšať nové veci a hľadať spôsoby, ako vzťahu dodať tú správnu iskru. Vďaka tomu bude váš spoločný život plný vzrušujúcich zážitkov a momentov. Očakávajte experimentovanie nielen v spálni, ale aj v každodenných činnostiach.

Majte však na pamäti, že ak má tento vzťah fungovať, musíte sa snažiť o rovnosť. Buďte preto otvorená návrhom toho druhého. A to aj v prípade, že vám vyšší vek prirodzene dodáva akýsi pocit nadradenosti či autority.

staršia žena s mladším mužom
Spoločný život zrelej ženy a mladšieho muža býva vzrušujúci (Zdroj: Freepik/freepik)

O vzájomnú príťažlivosť nebude núdza

Nie nadarmo sa hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie. A hoci spojenie zrelšej ženy a mladšieho muža nie je protizákonné, v očiach niektorých ľudí ide o čosi nepredstaviteľné, čo tomuto vzťahu pridáva na exkluzivite. Istým lákadlom teda môže byť samotná predstava tohto typu vzťahu, no pomimo je možné nájsť mnoho iných faktorov, vďaka ktorým to medzi mladším mužom a staršou ženou neuveriteľne iskrí.

Okrem emocionálnej vyzretosti sa mladší muži zaujímajú o zrelšie ženy kvôli ich oddanosti, vášnivosti, ale aj skúsenostiam. Staršie ženy niekedy priťahujú mladší muži kvôli progresívnejšie ladenému hodnotovému systému.

„Ženy môžu mať záujem o randenie s mladšími mužmi kvôli hodnotám, ktoré mileniáli a Gen Z vyznávajú,“ vysvetlila Chotkowski. „Tieto generácie sú vo všeobecnosti progresívnejšie a spoločensky uvedomelejšie v širokom spektre problémov vrátane feminizmu, sexuálneho zdravia, neurodivergencie, pozitivity tela, dôležitosti duševného zdravia a návštevy terapie, čo z nich môže urobiť úžasných partnerov!“

Môžete sa od seba veľa naučiť

Hoci vám prítomnosť veľkého vekového rozdielu môže pripadať desivá, netreba sa hneď obávať. Práve naopak – to, že ste od vášho partnera staršia alebo mladšia, môže pomôcť prehĺbiť vaše porozumenie voči nemu a priniesť do partnerstva pocit rovnováhy. To je dôležité pre udržanie každého zdravého vzťahu.

Zároveň dostávate priestor na to, aby ste sa jeden od druhého niečo nové naučili. Zrelšie ženy sa prinavracajú k svojej energii z mladosti, učia sa byť spontánnejšie. Mladší partner im tiež pomáha udržať krok s novou dobou. Na oplátku sa on od staršej ženy môže priučiť sebestačnosti.

Čo treba pred utvorením tohto vzťahu zvážiť

Každý vzťah má svoje pozitíva aj negatíva, bez ohľadu na vek. Pokiaľ vás však predstava partnerstva s vekovým rozdielom zaujala, sú určité oblasti, nad ktorými sa zrejme budete musieť zamyslieť. Existujú totiž špecifické výzvy, ktoré vám spoločný život prinesie.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Túžite konečne schudnúť z brucha? Náš veľký návod obsahuje rutinu, ktorú bežne zanedbávame

Mladší muži majú často iné priority

Mladší muž je na inej úrovni v živote, a preto nie je prekvapivé, že sa jeho priority budú líšiť od priorít niekoho staršieho. Zatiaľ čo vy ako zrelšia žena budete chcieť svoje dni tráviť pokojne, mladšieho muža môže sprevádzať túžba presadiť sa vo svojej kariére, a preto s vami nebude tráviť toľko času. Na druhej strane, starší muž môže byť etablovanejší a mať pracovnú pozíciu, ktorá mu dopraje viac slobody.

Od priateľov a rodiny môžete dostať odmietnutie

Môžete byť so svojím partnerom obaja do seba veľmi zaľúbení a nevnímať vek ako prekážku, no vaše okolie to nemusí vidieť rovnako. Jedna vec sú nesúhlasné pohľady od cudzincov, ktoré môžete ľahko odignorovať. No potom sú tu možné necitlivé komentáre zo strany vašich blízkych.

Pokiaľ ste si obaja istí, že tomu dokážete vzdorovať, nebojte sa choďte do toho. Dôležité je veriť v to, že má váš vzťah potenciál a postaviť vašu lásku nad úsudky neprajníkov. Všetko zlé je na niečo dobré a aj táto negativita môže istým spôsobom upevniť vaše milostné puto.

Vaše názory sa môžu líšiť

Hľadáte dlhodobý a vážny vzťah? V tom prípade je dôležité pozhovárať sa s vašou polovičkou o tom, čo od seba očakávate. Ak náhodou natrafíte na niečo, v čom sú vaše pohľady odlišné a s čím nesúhlasíte, mali by ste sa snažiť nájsť kompromis. Sú veci, v ktorých sa zhodnete a nájdu sa aj také, pri ktorých tomu tak nebude. Je to úplne normálne a pochopiteľné. V každom vzťahu natrafíte na rozdiely. A to, že je medzi vami a vaším partnerom vyšší vekový rozdiel, nemusí hneď znamenať, že ich bude viac.

Založenie rodiny

Ďalšou skutočnosťou, kvôli ktorej môže vzťah tohto typu pohorieť, sú deti. Pre ženy v zrelšom veku môže pôrod predstavovať riziko alebo už jednoducho po drobcoch netúžia. V inom prípade už tieto ženy deti majú z predchádzajúcich záväzkov. S týmto sa mladší partner, ktorý chce byť otcom, nemusí stotožniť. Sporné názory týkajúce sa založenia rodiny môžu partnerov poriadne potrápiť.

Mýty o randení s mladším mužom

Teraz, keď ste už oboznámení s možnými prekážkami, pozrime sa spolu na skutočnosti, ktorým mnohí ľudia veria doteraz. A to aj napriek tomu, že sa v drvivej väčšine prípadov ukázali ako nepravdivé či menej dôležité.

Budete pri ňom vyzerať staro

Odporcovia vzťahov s vyšším vekovým rozdielom vás určite upozornia na to, že vyzeráte staršie ako váš partner. Ojedinele sa môže stať, že vám niekto pripíše rolu matky vášho partnera. V skutočnosti to však nie je také zlé, ako sa obávate.

V súčasnej dobe sú ľudia viac otvorenejší ako kedysi, radi experimentujú a nebudú sa veľmi pozastavovať nad tým, že máte mladšieho partnera. Navyše, táto skutočnosť vám môže priniesť isté pozitíva. Napríklad sa o seba začnete viac starať alebo sa naučíte nebrať si k srdcu názory iných a budete sa mať rada taká, aká ste.

Určite odíde za mladšou

Alebo aj nie. Nie všetci muži sú rovnakí a nie všetci túžia po mladučkej dvadsiatničke. Nájdu sa aj takí, ktorí si vážia staršie ženy a hľadajú si niekoho emocionálne vyspelého. Tento typ muža vie oceniť partnerku, ktorá má toho viac odžité a každá rada, ktorú mu dáte, môže byť preňho nápomocná.

Neberte mladšie ročníky ako vašu konkurenciu, ale ako niekoho, kým sa môžete inšpirovať. Zároveň vás to môže podnietiť k hľadaniu zaujímavých spôsobov, ako ozvláštniť vzťah. To váš partner určite ocení.

Stane sa z vás jeho druhá matka

Každá žena sa chce o svojho partnera postarať. Aj v tom si však musíte byť vedomé hraníc, ktoré by sa nemali prekračovať. Pre žiaden vzťah nie je zdravé, keď žena nadobudne „syndróm vychovávajúcej matky“ a namiesto úlohy partnerky sa k svojmu partnerovi správa ako k synovi.

Aj toto je jeden z mýtov, kvôli ktorému sa ženy boja ísť do vzťahu. Opak je pravdou a vo väčšine prípadov mladší muži nepotrebujú od svojej staršej partnerky, aby ho vychovávala. Sami sú totiž samostatnejší ako rovesníci a naučení sa o seba postarať.

Romantický vzťah medzi starším mužom a mladšou ženou spoločnosť viac-menej akceptovala, no zdá sa, že ľudia stále majú isté predsudky. Najmä pokiaľ ide o zrelú ženu s oveľa mladším mužom. V mnohých prípadoch je vek skutočne iba číslo a ak sa ľudia ľúbia a sú ochotní medzi sebou komunikovať, môže ich vzťah vydržať dlhodobo.

Pravdou je, že sa nájde viacero mužov, ktorí vyhľadávajú partnerky za hranicami svojej vekovej kategórie a užívajú si dynamiku vzťahu so zrelými ženami. Viaceré štatistiky pritom poukazujú na to, že tieto vzťahy môžu byť prospešné pre oboch partnerov.

Má podľa vás vzťah zrelej ženy a mladšieho muža z dlhodobého hľadiska perspektívu

Sledujte náš Facebook

Zdroj: plnielanu.sk, verywellmind.com
Odporúčame