Vianoce sú za dverami: Máme návod, ako stihnúť všetko bez zbytočného stresu a zhonu!

Nebojte sa požiadať o pomoc blízkych (Zdroj: Freepik/freepik)

Vianoce majú byť sviatkom radosti a pokoja. Nie vždy to však platí, najmä v prípade, že ich príprava spadá na ramená jedného človeka. Nič nie je nemožné a preto ak ste v takejto situácii aj vy, máme pre vás riešenie. S našimi tipmi zvládnete všetko, včas a ešte vám zostane aj čas na predvianočný relax. Idete do toho s nami?

Základom je plán

Šťastie praje pripraveným, preto nenechajte nič na náhodu. Plánovanie sa oplatí, najmä v takomto hektickom období. Napíšte si zoznam (pokojne aj harmonogram jednotlivých činností), aby ste na nič nezabudli, pretože stratiť sa v spleti povinností je viac než jednoduché.

Práve v týchto dňoch je ideálny čas na balenie a dokúpenie posledných darčekov, prípravu cukroviniek či postupné nakupovanie zásob na sviatočné jedlá.

Robte všetko priebežne

Nikto vám nekáže mať tip top vyupratované. Sviatky nie sú o tom, aby ste mali doma sterilne čisto. Základom je pohoda, najmä tá psychická. Ak ste umývali okná nedávno, nemusíte si to zopakovať len preto, že idú Vianoce. Upracte tak, ako ste zvyknutý bežne. Nie je dôvod na paniku, nikto z nás nemá doma niekoľkomesačný neporiadok.

Stres neprenášajte ani na oblasť vianočnej výzdoby. Ak máte príbytok vyzdobený od začiatku adventu, teraz je čas na stromček. Pre niekoho to môže byť priskoro, no zostáva už len pár dní. Užite si vianočnú pohodu v predstihu, nie je nič krajšie než desiatky malých svetielok, ktoré pohladia na duši.

Nalaďte sa!

Je pre vás náročné „chytiť“ ducha Vianoc? Navoďte si atmosféru so svojimi blízkymi. Pustite si vianočné pesničky pri varení, sadnite si večer s rodinou k vianočnému filmu alebo si spolu upečte obľúbené sviatočné maškrty. Pri týchto príjemných činnostiach zabudnete na všetky starosti, chytíte „druhý dych“ v predvianočnom zhone a čo je hlavné, strávite čas s tými, na ktorých vám záleží.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Šíri sa z vášho vysávača nepríjemný zápach? Zbavíte sa ho pomocou týchto šikovných trikov!

Nerobte všetko len vy

Nebojte sa požiadať o pomoc blízkych. Nikde nie je napísané, že sviatočnú pohodu musíte zaistiť iba vy, hlavne nie na úkor seba samého. Rozdeľte si v rodine práce, dohodnite sa na tom, kto si čo vezme na starosti.

Skvelým tipom je aj to, ak máte rodinu či priateľky, s ktorými sa dohodnete na výmene koláčikov. Ušetríte kopec času, keď budete pripravovať iba 2-3 druhy, ktoré si povymieňate. Takto bude mať každý domácnosť pokojne aj 12 druhov bez stresu. A navyše, budú chutné a domáce!

Myslite na seba

Nepreháňajte to s perfekcionizmom. Nič nemusí byť dokonalé, ani tá povestná vianočná idylka. Dokonalé sviatky neexistujú, zmierte sa s tým. Dokonalosť a kúzlo tvoria ľudia, ktorými sa obklopíte, nie materiálne veci či 10 druhov koláčov.

Zatočte so stresom a doprajte si chvíľu pre seba. Či už zájdete s kamarátkou na kávu, doprajete si masáž alebo wellness. Zaslúžite si to. V sviatočnom zhone ešte viac než kedykoľvek predtým…

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame