Tradičný Banícky jarmok opäť privíta svojich návštevníkov: Na čo všetko sa môžete tešiť?

Na jarmoku nájdete rôzne remeselné výrobky (Zdroj: Freepik/pressfoto)

Tohtoročný Banícky jarmok v Prievidzi pripomenie svojim programom 910. výročie prvej písomnej zmienky a zároveň 640 rokov od udelenia mestský práv. Na 37. ročníku najväčšieho podujatia v meste budú vystupovať iba prievidzskí umelci a kapely, v ktorých hrajú Prievidžania. Slávnostný jarmok sa bude konať od 7. do 10. septembra. Informovala o tom riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi Dana Horná.

Podujatie sa tradične uskutoční na Námestí J. C. Hronského, Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku. Organizátori však okrem toho pripravili aj novinku a to v podobe dvoch divadelných predstavení. Tie si budú môcť diváci pozrieť v Dome kultúry (DK) Prievidza a v Kultúrnom dome (KD) Necpaly.

Ako predzvesť podujatia sa 7. septembra odohrá v DK Prievidza divadelná komédia Ženba v podaní Divadla „A“ a Divadla Shanti. Samotný jarmok otvorí 8. septembra banícky sprievod a hlavný program začne Baníckym spevokolom Kahanec. Ďalej bude nasledovať Divadelná spoločnosť, ktorá prinesie kráľovský pozdrav Prievidžanom od kráľa Kolomana a kráľovnej Márie. Na pódiu predvedú svoj talent aj školský orchester a Big Band Základnej umeleckej školy (ZUŠ) L. Stančeka, ZVA 12-28 Band, Tina, Marián Čekovský Band s Lenkou Piešovou a Funky Emotions. Večer sa môžete tešiť na premiéru divadelnej hry v KD Necpaly Jožko Púčik a jeho kariéra, ktorú si naštudovalo Divadlo z dvora.

Program bude 9. septembra pokračovať vystúpením domáceho tanečného súboru, rozprávkou Divadla NAtraKY a skupinami Country Limit Club, Bufet, The Kreins a Chill On The Sun. Večer bude patriť Robovi Opatovskému s kapelou a kapele Flash zo ZUŠ L. Stančeka. Dychová hudba Prievidžanka, folklórny súbor Vtáčnik a Black Band sa na jarmoku predstavia 10. septembra.

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Zabudnite na preplnené tatranské chodníky! Krásne výhľady z Kozieho kameňa vás dostanú

Navštevujete tradičné jarmoky?

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame