Zabudnite na preplnené tatranské chodníky! Krásne výhľady z Kozieho kameňa vás dostanú

kozí kameň turistika v tatrách

Odmenou za nenáročnú turistiku môže byť aj takýto vrcholový výhľad z najvyššieho vrchu Kozieho chrbta (Zdroj: TASR/Adriána Hudecová)

Podtatranský región okrem vysokohorskej turistiky v Tatrách ponúka aj viacero alternatív a menej náročné trasy. Jednou z nich je výstup na najvyšší vrch Kozích chrbtov – Kozí kameň. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 255 metrov približne osem kilometrov juhozápadne od Popradu. Uvádza to na svojej stránke Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.

Kozí kameň ponúka nádherné výhľady

Najvyšší vrchol pohoria Kozie chrbty je ukrytý medzi dominantnejšími Vysokými a Nízkymi Tatrami. Avšak vďaka tejto polohe ponúka nielen nádherné výhľady práve (a nie len) na tieto pohoria, ale Kozí kameň je vhodný aj na pozorovanie východu a aj západu Slnka – práve odtiaľ sú tieto výhľady naozaj krásne.

„Vrcholová časť i hrebeň je z veľkej časti odlesnená a poskytuje zaujímavé výhľady. Z celého hrebeňa sú jedinečné pohľady na Vysoké i Nízke Tatry. Samotný vrchol umožňuje pozorovať okolité vrchy Kozích chrbtov, no pri ideálnych podmienkach sú pozorovateľné tiež Levočské vrchy, Branisko, Volovské vrchy či Veľký Choč,“ uvádza KOCR. Z vtáčej perspektívy je vidieť aj okolité obce Šuňava, Štrba, Vikartovce, ale aj mesto Poprad.

Turistické chodníky sú pokojné a nepreplnené

Výhodou oproti plným turistickým chodníkom v samotných Tatrách je menej ľudí, väčší pokoj, neporušená príroda a trasa je prístupná z troch rôznych východiskových bodov. Túru je možné začať napríklad z obce Vikartovce a z Lopušnej doliny, najprv po zelenej trase a potom zo sedla Tabličky po modrej značke. Najdlhšia túra s najväčším prevýšením je z obce Spišská Teplica. Túru zvládnu aj rodiny s deťmi, keďže stúpanie je väčšinou pozvoľné.

„Vybrali sme sa na túru hneď ráno, viac-menej sme nikoho nestretli. Je to naozaj výborná alternatíva, keď sa chce človek v regióne vyhnúť preplneným chodníkom a vidieť Tatry a okolité kopce trochu inak, určite odporúčam,“ uviedol pre TASR turista Karol z Rovinky pri Bratislave, ktorý sa na Kozí kameň vybral z Lopušnej doliny s priateľkou. V teréne mu trochu chýbalo značenie, vďaka mape však nezablúdili a približne po 1,5 hodine prišli na vrchol.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Štát rozdá deťom milióny eur na počítače a tablety: Ak ste o príspevok nestihli požiadať, nezúfajte. Termín sa predlžuje

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, TASR, hikemates.com
Odporúčame