Aprílový HOROSKOP by ste si nemali nechať ujsť: Potešia sa mu najmä záhradkári, zistite prečo!

Horoskop na apríl

Aprílový horoskop poteší najmä záhradkárov (Zdroj: GettyImages)

Hurá, konečne je tu jar v celej jej kráse. Dlhšie dni, teplejšie počasie a pre mnohých sa začína aj obdobie záhradkárčenia. Zistite v aprílovom horoskope viac o svojom osude ale aj o tom, prečo by ste si mali posadiť niektoré druhy rastlín.

Vodnár (20. január – 18. február)

K interiérovému dizajnu ste mali vždy veľmi blízko a aj v apríli sa nevyhnete menšej rekonštrukcii. Váš príbytok však viete skrášliť aj vďaka správne zvoleným rastlinám. Našim tipom pre vás je nádherná orchidea z rodu Brassavola.

Ryby (19. február – 20. marec)

O rybách je známe, že radi tvoria dobré skutky a snažia sa prinášať do života pokoj. Tiež ste však tajomným znamením, ktoré niekedy koná nepochopiteľne. Asi nikoho preto neprekvapí, ak sa rozhodnete pestovať banánovník. Nezabudnite ho vysadiť na nepriame slnko.

Baran (21. marec – 20. apríl)

Zdá sa, že v apríli vás potrápi imunita a nevyhnete sa typickej jarnej nádche. V takomto prípade nepadne človeku nič lepšie ako domáca zelenina, ktorá obsahuje plno vitamínov. Posadiť si reďkovku, pažítku alebo jarnú cibuľku môžete aj v prípade, že bývate v byte, nie je to nič zložité.

Býk (21. apríl – 20. máj)

Posledné mesiace ste trošku zanedbávali pohyb, čo sa odrazilo na ručičke na váhe. Skúste to napraviť a pridajte pravidelnú pohybovú aktivitu do svojho života. Samozrejmosťou by malo byť aj dodržiavanie pitného režimu, pričom sa odporúča staviť aj na citrónovú vodu. Citrusy si viete dopestovať aj vy sami. Dôležité je však vybrať tú správnu odrodu ako citrón lunario či citrus meyer.

Blíženci ( 21. máj – 21. jún)

O blížencoch je známe, že radi diskutujú na rôzne filozofické otázky. V apríli vám do života vstúpi osoba, s ktorou tieto rozhovory naberú úplne iný rozmer. Aj vzhľadom k vašej povahe vám odporúčame mať posadenú rastlinu s názvom Skimia japonská. Tá prosperuje v záhonoch aj v kvetináčoch a odmení sa vám na jar aj na jeseň krásnymi kvietkami.

Rak (22. jún – 22. júl)

Nezaprie sa vo vás duša cestovateľa a doslova odpočítavate dni do najbližšej dovolenky bez ohľadu na cieľovú destináciu. Dátum vášho narodenia je spojený s letom a ak sa prepoja tieto atribúty o type vašej rastliny je rozhodnuté. Bude to palma! Dariť sa jej bude aj na Slovensku a to najmä v prípade, kedy zvolíte odrodu Trachycarpus. Táto palma je odolná aj mrazom do -18 °C.

Lev (23. júl – 22. august)

V apríli sa o pozornosť prihlási zdravie a to najmä žalúdok. Možno ste si na seba posledné mesiace naložili viac práce a je to len výsledok stresu. Majte po ruke nadchovník. Používa sa pri žalúdočných problémoch, astme či vysokom krvnom tlaku a tiež pri prechladnutí.

Panna (23. august – 22. september)

Vo svojom živote stojíte pred vážnym rozhodnutím a je len otázka času, kedy sa vám to podarí rozlúsknuť. Nečudo, že to mierne naruší rovnováhu vo vašom živote a vy sa budete potrebovať zastaviť a upokojiť. Skvelé je siahnuť po levanduli. Tá vás očarí krásnou vôňou a od skorého leta aj záplavou drobných kvietkov. Usušená levanduľa sa zároveň využíva ako náplň v prípade ohrevného vankúšika = suchého tepla.

Váhy (23. september – 22. október)

Už zľudovel výrok, že váhy sú váhavé. Aj napriek tomu sú však silnými osobnosťami, ktoré sa nezľaknú žiadneho problému a idú tvrdo za svojím. V apríli by ste sa nemali dostať do nepríjemných situácií. Napriek tomu je jasné, že osud je nevyspytateľný. Obklopte sa nádhernými hortenziami. Silná stonka a nežný kvet je protiklad, ktorý vystihuje aj vás. Pri každom pohľade na tento kvet naberiete energiu a silu.

Škorpión (23. október – 21. november)

V apríli sa škorpiónom bude dariť najmä v láske. Ak si chcete získať srdce partnerky prostredníctvom kvetov, nebudete to mať jednoduché, ide naozaj o špecifické a náročné znamenie. Správnou voľbou by však mohli byť práve pivonky. Zadaní, tento druh kvetu môže byť tým pravým orechovým aj pre vás.

Strelec (22. november – 21. december)

Praktická stránka vášho bytia sa v apríli ukáže naplno. Neraz budete riešiť problém, kedy využijete práve váš prístup a zručnosť, ktorú vám môže nejeden človek závidieť. Rovnako pristupujete aj k záhradkárčeniu. Najlepšie využitie u vás bude mať mix liečivých byliniek. Patrí medzi ne napríklad  nenáročná šalvia lekárska, rumanček alebo nechtík lekársky.

Kozorožec (22. december – 19. január)

Stále nie je jasné, či je prehnaná šetrnosť u vás pozitívnou alebo negatívnou črtou. Na jednej strane dokážete našetriť pekné financie, na druhej strane si ten život vôbec neužijete. V apríli sa aj preto rozhodnete zúročiť našetrené a rozhodnete sa investovať. Či to bol dobrý krok ukáže až čas. Črta šetrnosti sa však prejaví aj v záhrade. Máte radi minimalizmus a nenáročné rastliny. Odporúčame vám preto vytvoriť si skalku nenáročnú na údržbu, napriek tomu však dlhodobo poteší oko aj dušu.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame