TEST Ochutené citrónové radlery na horúce dni: Ktoré nealkoholické pivo nám najviac chutilo?

Test nealko radlerov

Ako dopadol náš test nealko radlerov? (Zdroj: Plnielanu.sk/Erika)

Pivo je už od pradávna nápojom, ktorý je obľúbený po celom svete, no nie každému ulahodí jeho typická horkastá chuť. Pre tých, čo si chcú pochutiť na jeho nealkoholickom variante, ale preferujú skôr jemnejšie ovocné chute, sú v ponuke obchodov pivá ochutené ovocnými limonádami, radlery.

Ak patríte medzi ľudí, čo sa v lete osviežia najmä nealkom, prípadne sadajú na bicykel či za volant, oceníte náš test 5 nealkoholických radlerov s citrónovou príchuťou. Poďme sa teda pozrieť na to, ako obstáli jednotlivé značky a či sme si spomedzi piatich vychladených nápojov vybrali jedného alebo viacerých favoritov.


Mohlo by vás zaujať: TEST Posvietili sme si na obľúbené pomarančové džúsy: Pozor na ich cukor, jeden pohár a dosť!!


COOL Lemon od značky Staroprameň

Orientačná cena: 0,89 € (+ 0,15 € záloha)

Priemerná výživová hodnota na 100 ml nápoja: Energia 67 kJ (21 kcal), Sacharidy 4,9 g  z toho cukry 4,2 g, Bielkoviny < 0,5 g, Soľ < 0,01 g

Z popisu na plechovke sa dozvieme, že nápoj je spojením 49 % nealkoholického piva a 47 % ochucujúcej zložky (voda, citrónová a pomarančová šťava z koncentrátu). Ďalej sa tu nachádza kyselina askorbová, kyselina citrónová a stabilizátor karubin.

Ako hodnotíme príchuť?

Tento radler nás príjemne prekvapil. Osviežujúca chuť s perlivým nádychom, jemne horká a príjemne citrónová. Nie je príliš presladený, čo hodnotíme kladne, takže osvieži počas letných dní a nezanechá vám v ústach sladkú pachuť. Určite sa umiestni na popredných priečkach tohto testu.

Test nealko radlerov
(Zdroj: Plnielanu.sk/Erika)

STEIGER Radler citrónový od pivovaru Steiger

Orientačná cena: 0,85 € (+ 0,15 € záloha)

Priemerná výživová hodnota na 100 ml nápoja: Energia 141 kJ (36 kcal), Sacharidy 8 g  z toho cukry 7 g, Bielkoviny 0 g, Soľ 0 g

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
S klimatizáciou a ventilátormi to nepreháňajte, môžu i uškodiť: Ochladiť sa dá aj inak

Na plechovke je uvedené, že je to radler v pomere 50 % nealkoholické pivo a 50 % sýtenej vody zmiešanej so sirupom (90 % voda + 10 % sirup). Okrem toho sa v nápoji nachádza aj regulátor kyslosti kyselina citrónová a prírodná citrónová aróma.

Ako hodnotíme príchuť?

Tento produkt bol pre nás sklamaním. Patrí k tým drahším na trhu, ale cena nie je určite úmerná k chuti. Veľmi slabá a sladká nevýrazná chuť. Jednému z testujúcich dokonca chuťou pripomínal šumienku. Má aj veľmi zvláštnu farbu oproti ostatným testovaným nápojom. Chuť piva by ste v ňom hľadali márne.

Test nealko radlerov
(Zdroj: Plnielanu.sk/Erika)

ARGUS Lemon Flavour z predajne sietí Lidl

Orientačná cena: 0,59 € (+ 0,15 € záloha)

Priemerná výživová hodnota na 100 ml nápoja: Energia 157 kJ (37 kcal), Sacharidy 9 g  z toho cukry 6,6 g, Bielkoviny < 0,5 g, Soľ < 0,01 g

Podľa popisu tohto radlera, ktorý nájdete na pultoch predajní Lidl, ide o miešaný nápoj z nealkoholického piva 40 % a limonády s citrónovou príchuťou 60 %, pričom citrónová šťava z koncentrátu je obsiahnutá v 3 %. Ďalej v ňom nájdeme arómy, kyselinu askorbovú a stabilizátor karobovú gumu.

Ako hodnotíme príchuť?

Veľmi sladká chuť limonády prevyšovala príchuť piva. Popravde v ňom ani chuť piva veľmi cítiť nie je, čo môže, samozrejme, niekomu vyhovovať. Odporúčame ho skôr ľuďom, ktorí si radi pochutnajú na sladkých nápojoch. Pre nás bol tento nápoj ďalším sklamaním.

Test nealko radlerov
(Zdroj: Plnielanu.sk/Erika)

ZLATÝ BAŽANT RADLER 0,0% Extra svieži citrón

Orientačná cena: 0,99 € (+ 0,15 € záloha)

Priemerná výživová hodnota na 100 ml nápoja: Energia 62 kJ (15 kcal), Sacharidy 3,4 g  z toho cukry 2,5 g, Bielkoviny 0 g, Soľ 0 g

V popise na plechovke je uvedené, že radler vznikol spojením 50 % nealkoholického piva a 50 % limonády, v ktorej sú voda, hroznová prírodná šťava, 2,3 % prírodnej citrónovej šťavy, pomarančová a limetková šťava. Nájdeme tu aj prírodné arómy a prírodnú šťavu z aceroly. Obsahuje len prírodné cukry, ani žiadne stabilizátory v ňom nehľadajte.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Do chladničky alebo do tieňa? Vieme, ako správne skladovať kozmetiku v letných horúčavách

Ako hodnotíme príchuť?

Veľmi svieži a ovocný nápoj. Nie je vôbec sladký a konečne, keďže pri predošlých produktoch sme sa s tým nestretli, je naozaj prítomná chuť piva, ktoré nie je zamaskovaná sladkou chuťou limonády. V tomto prípade je to naozaj 50 na 50. To, že nie je pridaný žiaden cukor, určite ocenia tí, ktorí si strážia svoju líniu a ak patríte medzi ľudí, čo sa chcú osviežiť počas letných dní, ale sladká chuť limonád nie je váš favorit, určite siahnite v obchodoch po tomto nápoji.

Test nealko radlerov
(Zdroj: Plnielanu.sk/Erika)

ZÄHRINGER Lemon 

Orientačná cena: 0,55 € (+ 0,15 € záloha)

Priemerná výživová hodnota na 100 ml nápoja: Energia 136 kJ (32 kcal), Sacharidy 7,8 g  z toho cukry 7 g, Bielkoviny < 0,5 g, Soľ < 0,01 g

Z popisu sme sa dozvedeli, že tento nemecký radler je spojením 60 % ovocnej limonády a 40 % nealkoholického piva. Okrem toho sa v nápoji nachádzajú 2,1 % citrónovej šťavy, pomarančová šťava a aj stabilizátory ako pektín a karobová guma.

Ako hodnotíme príchuť?

O tomto nápoji sme doteraz nepočuli. Vyrába sa v Nemecku a tak sme mali vysoké očakávania, keďže väčšinou majú produkty tejto krajiny vyššiu kvalitu ako u nás. A tak sa aj stalo. Očakávania sa naplnili. Naozaj veľmi príjemná citrusová ovocná a osviežujúca príchuť s jemne bublinkovým nádychom vám na 100 % uhasí smäd. Cítiť v ňom aj sladkú chuť, ale nie veľmi. Podľa nás ide o naozaj primeraný pomer ovocných a sladkých tónov.

Test nealko radlerov
(Zdroj: Plnielanu.sk/Erika)

Mohlo by vás zaujať: TEST Presvedčili jahodové sirupy na opakovanú kúpu? Naše skúsenosti hovoria jasnou rečou


Ako by sme zhrnuli naše testovanie citrónových radlerov? 

Na pultoch predajní na Slovensku nájdeme množstvo ochutených domácich alebo i zahraničných pív. Ak by sme si mali z našich testovaných produktov vybrať dva, ktoré vám s čistým svedomím odporučíme, boli by to Zlatý Bažant a Zähringer. Tieto dva radlery nám chutili najviac a určite po nich pri najbližšom nákupe siahneme.

Ktorý z citrónových radlerov z našej recenzie má podľa vás najlepšiu chuť?Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame