Čakáte návštevu? Skúste im ponúknuť toto netradičné pohostenie a inšpirujete aj ich

Skupina priateľov na návšteve

Sviatky sú prevažne o stretávaní sa s blízkymi (Zdroj: Freepik/Ahmadrmzm14)

Obložené chlebíčky , misy a jednohubky sú stálicou v jedlách na malé pohostenie. Inšpirujte sa našimi tipmi na zaujímavé druhy slaných chuťoviek  a očaríte tak svojich hostí. Všetky nasledujúce návrhy sú jednoduché a ich príprava netrvá dlho. Množstvo podobných receptov nájdete aj na našej stránke, stačí sa inšpirovať.

Slaný koláč– Či už sa pustíte do prípravy kysnutého koláča alebo kišu, je na vás akú kombináciu chutí vytvoríte.  Ak sa dá, z jedného základu ich vytvorte viacero a budete mať väčší výber.

Slané koláče so zeleninou
Pripravte si slané koláče (Zdroj:Pixabay/RitaE)

Šalát – Vyberte si druh, ktorý sa bude ľahko naberať a môžete ho podávať napríklad s opečeným chlebom, či bagetou. Vyskúšajte napríklad ľahký cestovinový.

Toasty – V tomto prípade sa tiež môžete pohrať s plnkami. Syrové, šunkové, zeleninové, s olivami –možností je dosť. Najlepšie ich pripravíte pomocou opekača hrianok, no ak ho nemáte, môžete hriankový chlieb krátko opiecť v rúre, potom naň poukladať ingrediencie a dať ho opäť zapiecť. Alebo upečte takýto koláč zo staršieho chleba.

Syrové toasty
Dajte si skvelé syrové toasty (Zdroj:Freepik/Timolina)

Nátierky – Stačí zmiešať obľúbený recept na nátierku, natrieť ho na pečivo a vznikne skvelá obmena chlebíčkov.  Opäť môžete zo spoločného základu nátierky vytvoriť niekoľko druhov a tým vniesť do pohostenia viac farieb. Skúste napríklad tieto.

Dipy – Dajte na stôl viacero mištičiek s dipmi rôznych druhova tiež pokrájané kúsky zeleniny, arabského chleba, či iného pečiva. Každý z hostí si určite nájde to, čo mu najviac zachutí. V tomto článku nájdete recept na výbornú nátierku z avokáda, ktorá sa dá použiť ako dip.

Zelenina s rôznymi dipmi
Dobrým nápadom sú aj rôzne dipy (Zdroj: Pixabay/AquaSpiritLens)


Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame