Trendy v zdobení stromčeka: Čo je tento rok v kurze a aké ozdoby sú už dávno out?

Vianočný stromček trendy 2021

Aj vianočné stromčeky a ich zdobenie podliehajú trendom. (Zdroj: GettyImages)

Možno sa aj vám zdá, že už všetci okolo vás majú stromček, iba vy nie. Nevadí, o nič ste neprišli. Najväčšie čaro majú práve vianočné stromčeky, ktoré sa podľa tradície pripravujú tesne pred Štedrým dňom alebo počas neho. V dnešnom článku vám ukážeme, ktoré veci už nie sú trendy a, naopak, aké ozdoby by na vašom stromčeku tento rok určite nemali chýbať.

NIE

Lesklé anjelské vlasy

Pamätáte si, ako sa kedysi dávali na stromček dlhé ligotavé stužky známe aj ako anjelské vlasy? Túto výzdobu nechajte ukrytú v skrini. Na moderný vianočný stromček sa závesná lameta rozhodne nehodí. Podobne sú na tom aj takzvané piky, čiže špičky, ktorými sa ukončoval stromček. Ak ste už stihli kúpiť salónky, ani tie nevešajte na stromček, ale nasypte ich radšej do peknej misky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MajLuc – svadobná výzdoba (@majluc_orava)

Príliš veľa ozdôb

Obchody nám ponúkajú každý rok záplavu nových a nových ozdôb či farieb, ktoré sú neraz cenovo veľmi výhodné. Nenakupujte bezhlavo. Nielen, že zbytočne miniete peniaze, ešte tým aj škodíte životnému prostrediu. Pamätajte, že v centre pozornosti by mal byť stromček samotný a nie množstvo ozdôb na ňom. Čím prirodzenejší, tým krajší.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Die Oase 👑 (@info.dieoase)

ÁNO

Podložka pod vianočný stromček

Zabudnite na nevzhľadné plastové stojany na vianočný stromček. Posledné roky je veľkým trendom dávať stromček do prútených kvetináčov alebo aspoň prikryť stojan umelou ovčou kožušinou. V tomto duchu môžete pokojne pokračovať aj tieto Vianoce. Miestnosť aj stromček vďaka tomu budú pôsobiť ucelenejšie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dekorácie BerryMe! (@berryme_obchodik)

Živý stromček v kvetináči

Dajte šancu živému stromčeku! Dnes si už kúpite krásne stromčeky v rôznych veľkostiach. Majú však jednu výhodu navyše. Nádherne voňajú a neškodia životnému prostrediu. Skúste a iný už nebudete chcieť. Ak chcete byť extra ekologickí, kúpte si stromček pestovaný v kvetináči, ktorý vám na balkóne vydrží do ďalších Vianoc.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dom na vrsku (@dom_na_vrsku)

Ozdoby v tmavých tónoch

Vianočný stromček sa spája s láskou a pokojom. V takýchto odtieňoch by sa mala niesť aj jeho výzdoba. Tmavé ozdoby, ako sú čierna alebo tmavo modrá, nemusíte tento rok prenechať len nákupným centrám, hotelom alebo iným komerčným miestam. Sú totiž jedným z tohtoročných trendov.

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame