Kuriéri radia: Vianočná sezóna sa už rozbieha, nenechávajte si nákupy na poslednú chvíľu

Nenechávajte si online nákupy darčekov na poslednú chvíľu (Zdroj: Freepik/bokodi)

Ani sa nenazdáme a budeme opäť sláviť Vianoce. Svoje o tom vedia aj kuriéri, ktorí majú stále viac práce. Počet objednávok z internetových obchodov totiž začal postupne narastať. Podľa očakávania kuriérskej spoločnosti DPD budú mať e-shopy tento rok silnú sezónu. Ak si chcete nakúpiť vianočné darčeky pre rodinu a blízkych online, nenechávajte to na poslednú chvíľu.

Vianočná sezóna sa v internetových obchodoch pomaly rozbieha. Blížiaci sa koniec roka už tradične znamená zvýšené množstvo zásielok, ktoré kuriérske spoločnosti prepravia z internetových obchodov k zákazníkom. Ich množstvo spravidla vrcholí okolo „nákupného sviatku“ Black Friday, pretože vtedy e-shopy pripravujú pre svojich zákazníkov rôzne akciové ponuky a zľavy.

Tento rok pripadol takýto deň na 25. novembra. Odvtedy už počet prepravených zásielok neklesne až do Vianoc. Počas tohto obdobia je množstvo doručovaných objednávok aj o desiatky percent vyššie ako počas bežného roka.

„Tento rok očakávame silnú sezónu, aj keď pravdepodobne nedosiahne rekordnú úroveň z minulého roka, kedy naše životy výrazne ovplyvňovala pandémia a s ňou súvisiace bezpečnostné opatrenia. Počet zásielok v posledných týždňoch pred Vianocami bude podľa našich odhadov o 60 percent vyšší, ako je bežné,“ odhaduje generálny riaditeľ DPD na Slovensku, Peter Pavuk.

Postupne rastie aj počet ľudí, ktorí nakupujú z pohodlia domova. Navyše, v období pandémie si nákupy na internete vyskúšalo oveľa viac nových zákazníkov a mnohí už na ne teraz nedajú dopustiť. „Nákupy na webe objavili aj ľudia, ktorí predtým uprednostňovali kamenné obchody. Množstvo zákazníkov, ktorí využívajú výhody a pohodlie internetového nakupovania sa tak skokovo zvýšil,“ uviedol Pavuk.

Podľa jeho slov sa spoločnosť DPD na sezónu dôkladne pripravila. „Naše kapacity posilňujeme tak, aby sme koncoročný nápor zákazníkov bez problémov zvládli. Pri spracovaní veľkého množstva zásielok nám pomôže aj nová automatická linka, ktorú sme spustili v Bratislave počas minulého roka. Dokáže spracovať až 10-tisíc zásielok za hodinu,“ zhodnotil.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Krízové centrum Slniečko, ktoré pomáha obetiam domáceho násilia, bude mať po rokoch vlastné priestory

Napriek tomu však DPD odporúča, aby si zákazníci nenechávali nákupy na poslednú chvíľu. Do Vianoc stihne spoločnosť doručiť všetky zásielky, ktoré budú odovzdané na dopravu do 20. decembra.

Ak teda chcete mať istotu, že všetky vaše darčeky dorazia pod vianočný stromček včas, mali by ste svoje objednávky v internetových obchodoch urobiť pred týmto dátumom. „V posledných dňoch pred sviatkami však odporúčam nakupovať iba v overených e-shopoch, ktoré majú tovar na sklade,“ dodáva Peter Pavuk.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame