Zbierka Belasý motýľ: Upozorňuje na potreby ľudí s nervovosvalovým ochorením, prispieť môže každý

Ruky

Prispieť môže každý (Zdroj: thinkstockphotos.com)

Celoslovenská zbierka Belasý motýľ každoročne upozorňuje na reálne potreby ľudí s nervovosvalovým ochorením. Dobrovoľníci s pokladničkami zbierali finančné prostriedky na pomoc a doplatky na pomôcky. Na podporu pacientov taktiež osvetlia Prezidentský palác. Prispieť môžete však celoročne, a to najmä prostredníctvom SMS a ich webovej stránky.

Podporu kampani vyjadrila aj prezidentka

Prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová, upozornila na to, že výťažok pomôže ľuďom so svalovou dystrofiou voľnejšie sa hýbať a viesť kvalitnejší život. Ľudia s nervovosvalovými ochoreniami podľa nej každý deň zvádzajú boj o plnohodnotný život, no napriek tomu nestrácajú nádej a lásku k životu. „To si zasluhuje náš obdiv a podporu,“ dodala.

Pokladničková zbierka Belasý motýľ v uliciach skončila, no prispieť môžete cez SMS správu alebo priamo prostredníctvom ich webovej stránky. Pomôžete tak ľuďom so svalovou dystrofiou mať lepší prístup k pomôckam potrebným na skvalitnenie ich života.

Pomôcť môžete aj prostredníctvom internetu

Práve na organizovaní sa podieľajú samotní ľudia s nervovosvalovými ochoreniami. „To, čo robí verejnú zbierku Belasý motýľ do pokladničiek výnimočnou, je osobné nasadenie tých, ktorých sa to týka,“ uvádza sa na webe zbierky. Cieľom zbierky je podľa jej organizátorov informovať verejnosť o skutočných potrebách ľudí s nervovosvalovými ochoreniami.

„Kvalitu života výrazne ovplyvňuje aj dostupnosť pomôcok. Štát a zdravotné poisťovne mnohé pomôcky preplácajú len čiastočne a niektoré vôbec. Musíme za ne často doplácať vysoké sumy,“ dodali organizátori.


Hľadáte zaujímavé čítanie? Objavte 55 pravdivých príbehov v skvelej knihe!

Zdroj: TASR, plnielanu.sk
Odporúčame