Témy, ktoré vás najviac zaujali: Ako často si umývať vlasy aj skvelé tipy na ploché brucho

ako si vypracovať brucho

Vieme, ako si vypracovať postavu aj bez cvičenia (Zdroj: Freepik/pvproductions)

Počas minulého mesiaca vás zaujal skutočne pestrý výber tém. Preto sme sa rozhodli pripraviť pre vás prehľadný článok, v ktorom budete mať všetky zaujímavosti pokope. Poradíme vám ako často si umývať vlasy, schudnúť bez cvičenia aj ktorý pomarančový džús je najlepší na trhu.

Ako často si umývať vlasy?

Ako často si umývať vlasy – otázka, ktorú si kladie takmer každý. Odborníci odhalili, že na to, aby sme si zachovali zdravú pokožku hlavy a mali vlasy čisté, stačí len poznať textúru a stav vašich vlasov a následne prehodnotiť návyky pri ich umývaní. Pamätajte však, že umývanie vlasov viac ako raz denne je zbytočné. Vlasy sú najslabšie, keď sú mokré, takže akákoľvek drsnejšia manipulácia – ťahanie, česanie a podobne – ich môže stresovať.

Ako často si umývať vlasy? Špecialisti objasnili túto dilemu, ich odpovede vás prekvapia!

Tipy na chudnutie

Zrejme každý z nás sníva o plochom brušku, no nie všetci máme šťastie na rýchly metabolizmus. Pokiaľ sa chcete zbaviť nadbytočných kilogramov v oblasti brucha, pomôcť by vám mohli nasledujúce tipy, ktoré ale vôbec nesúvisia s cvičením. Ide najmä o psychickú záťaž a stres, ktoré vám znižujú metabolizmus a pridávajú kilá navyše.

Túžite po plochejšom brušku bez cvičenia? Ak dodržíte tieto zásady, zmenu pocítite okamžite

Test pomarančových džúsov

Pomarančové džúsy poznajú už najmenšie deti. Majú príjemnú chuť, v ktorej sa snúbia sladké, kyslé aj horké tóny – všetko v závislosti od toho, aké kvalitné pomaranče sa na prípravu džúsov použili. V regáloch obchodov je výber pomarančových džúsov neprekonateľne najširší. Náš test pomarančových džúsov sa zaoberal päticou značkových 100 % pomarančových štiav vyrobených z koncentrátu.

TEST Posvietili sme si na obľúbené pomarančové džúsy: Pozor na ich cukor, jeden pohár a dosť!!

Ako odstrániť vodný kameň?

Nánosy vodného kameňa v rýchlovarnej kanvici nie sú len estetickým problémom. Môžu sa odraziť na vašom zdraví aj peňaženke. Existuje pritom mnoho šetrných a efektívnych spôsobov, ako sa ho zbaviť. Poradíme vám, ako na to. Prísady na čistenie sa nájdu v každej domácnosti.

Ako účinne odstrániť vodný kameň z rýchlovarnej kanvice? Keď nič nezaberá, skúste tajnú zbraň!

Prvá pomoc pri pricviknutom nerve

Náhle intenzívne pichnutie sa zväčša objavuje v oblasti hrudnej či bedrovej chrbtice, okolo lopatky, medzi rebrami, ale aj na zápästí alebo na lakti. V odbornej lekárskej terminológii sa nehovorí o pricviknutí, ale o útlaku nervu. Môže ho zapríčiniť pád, natiahnutie určitej časti tela, preležanina či skrátka len zlý pohyb. Paradoxom je, že reakcia tela v podobe akútnej blokády je v podstate obranným mechanizmom, ktorý náš organizmus používa pri podobných udalostiach.

Prvá pomoc pri pricviknutom nerve: Poznáme rady, ktoré vám prinesú úľavu

Chcete dostávať prehľad našich článkov pravidelne? Prihláste sa na odber a každý pondelok vám do e-mailovej schránky pošleme tie najlepšie tipy a užitočné novinky!

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame