Najčítanejšie pravdivé príbehy za rok 2020: Niektoré vám naženú zimomriavky, iné zahrejú pri srdci

Najlepšie pravdivé príbehy za rok 2020 vás dostanú

Najlepšie pravdivé príbehy za rok 2020 vás dostanú (Zdroj: Unsplash/Harli Marten)

V priebehu rokov sa stretávame s rôznymi situáciami, ktoré často zásadne ovplyvnia náš život a zmenia pohľad na svet. Niekedy však nie je na škodu poučiť sa zo životného príbehu iných. Prečítajte si tie najsilnejšie pravdivé príbehy tohto roka.

55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás

Každá rozprávka sa končí svadbou. Možno preto, že práve po nej nastupuje reálny život, ako tvrdia zlé jazyky. Aj ja som sa vydala. Už samotný obrad mal však od romantiky poriadne ďaleko. Mala som oblečené jednoduché biele šaty, ženích zas oblek zdedený po staršom bratovi. Nesmelo sme sa na seba dívali, akoby sme sa videli po prvýkrát.

Pravdivý príbeh: Porodila som na prahu päťdesiatky, neprajem to nikomu

Hneď na začiatok chcem povedať, že obdivujem všetky mamičky, ktoré materstvo zvládajú ľavou zadnou, a to bez ohľadu na vek. Dieťa považujem za dar, nie som však vôbec presvedčená, že by ho mala mať každá, hoci sa ma o tom okolie snažilo vždy presvedčiť. Nechala som sa do materstva dotlačiť a dnes som doslova v koncoch. Svojho syna neskonale milujem, no veľmi často premýšľam nad tým, či som urobila dobre…

Pravdivý príbeh: Môžno som staromódna, počkať so sexom až po svadbe sa mi však vyplatilo

So sestrou sme si vždy rozumeli. Medzi nami bol len dvojročný rozdiel. Možno aj preto sme sa jedna druhej dokázali zdôveriť takmer so všetkým. Steny našej detskej izby by vedeli rozprávať, čo všetko sme si s Dášou porozprávali. Boli sme si sestrami aj dôverníčkami zároveň.

Pravdivý príbeh: Prestala som počúvať babičkine rady, vďaka tomu som opäť zdravá

Ako dieťa som bola veľmi chorľavá. Len čo som sa vyliečila z angíny, dostala som zápal pľúc. A tak to šlo neustále dokola. Rodičia sa nemohli o mňa starať, pretože obaja pracovali, a tak som veľa času trávila u starej mamy na dedine. Dodnes si pamätám jej dobre mienené rady: „Poriadne sa obleč, prechladneš! To ideš bez čiapky? Vieš, že choroba ide od hlavy!“ Výsledkom babičkinho snaženia bolo, že som neustále chodila naobliekaná ako cibuľa.

Pravdivý príbeh: Životného partnera som našla vo svojom švagrovi, ľudia mi to zazlievajú

Volám sa Andrea a mám 51 rokov. Žijem v malom meste na západe Slovenska, kde pracujem ako úradníčka. Nikdy som nemala šťastie v láske. Môj prvý vážny vzťah skončil po štyroch rokoch, práve v čase, keď sme začali plánovať svadbu a spoločnú budúcnosť.

Prečítajte si aj ďalšie pútavé príbehy na našom webe!


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame