Chcete vyzerať mladšie? Dodržujte týchto 8 pravidiel

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Podstúpili ste už nejaké kozmetické úpravy, aby ste vyzerali mladšie?

Dodržiavaním niekoľkých pravidiel dokážete aj vy výrazne spomaliť proces starnutia

Azda každý by chcel byť mladým navždy, no príroda sa oklamať nijako nedá a jednoducho každý musí zostarnúť. Síce tento proces zastaviť nevieme, dokážeme ho aspoň spomaliť. S našimi radami to určite pôjde aj vám.


Vyspite sa do mladosti

Spánok vo veľkej miere ovplyvňuje nielen naše psychické ale aj fyzické zdravie. Preto je potrebné, aby ste si ho ani v dnešnej hektickej dobe neskracovali. Jeho nedostatok totiž ovplyvňuje aj proces starnutia. Zároveň sa neskôr zrejme budete musieť popasovať s nárastom telesnej hmotnosti ako aj so vzhľadom pokožky. Na nevyspanej pleti sa totiž ukážu vrásky vo vyššom množstve ako u ľudí, ktorí spia dostatočne. Skúste si teda nájsť aspoň tých optimálnych 7-8 hodín, počas ktorých si oddýchnete do mladosti.

Nepreháňajte to s kúrením

Príliš vykurované obydlie, v ktorom je nízka vlhkosť vzduchu, nielenže nepôsobí dobre na dýchanie, ale aj na stav pokožky. Teplý vzduch ju vysušuje a tým je náchylná na rýchlejšie starnutie. Stačí, ak budete v domácnosti kontrolovať vlhkosť vzduchu a pravidelne vetrať. Poďakuje sa vám aj váš byt aj vaša pokožka a budete sa cítiť aj vyzerať mladšie.


Mohlo by vás zaujať: Šesť chýb, pre ktoré vaša pleť predčasne starne: Vyhnite sa im!


Povedzte STOP fajčeniu

S fajčením sa spája množstvo zdravotných rizík, o ktorých zrejme každý fajčiar vie. Vedeli ste však aj o tom, že cigarety urýchľujú starnutie? Látky v nich obsiahnuté totiž negatívne vplývajú na elasticitu pokožky. Kvôli tomu aj vrásky nastupujú oveľa skôr. Čo poviete, neoplatí sa radšej s týmot zlozvykom prestať?

Vystrite sa

Ak sa aj pri bežných činnostiach hrbíte, chrbtica sa tak môže sformovať do nie príliš vábneho hrbu. Postoj s ovisnutými ramenami  vám nepridá na kráse ani na mladšom vzhľade. S krivou chrbticou sa navyše spájajú aj zdravotné problémy, čiže získate starosti navyše.


Mohlo by vás zaujať: Ruky prezrádzajú náš vek: S týmito tipmi budú vyzerať sviežo a mlado


Vyhýbajte sa priamemu slnku aj solárkam

Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu a a chráňte kožu krémami s vysokým ochranným faktorom a oblečením. Pokožku nechávajte nechránenú na slnku len v skorých doobedných a neskorých poobedných hodinách, aby načerpala vitamín C (stačí 20 minút). Soláriám sa radšej úplne vyhýbajte. Pravidelne pokožku premasťujte, predovšetkým krémami  s nízkym obsahom konzervantov a parfumových zložiek. Suchá a slnkom zničená pokožka má nábeh na rýchlejšie starnutie.

Preč so stresom

Našej pleti a vlasom vôbec nerobí dobre hnev, strach, úzkosť či nervozita. Stresové situácie totiž nútia telo bojovať s nerovnováhou a hormóny spomaľujú činnosť pri obnove buniek a tvorbe kolagénu. Nadmerné napätie a stres sa odrážajú aj na pleti, ktorá potom býva mdlá, ovisnutá s kruhami pod očami. Síce sa to jednoducho povie, no ťažšie sa stresu zbavuje. Vyskúšajte na upokojenie rôzne techniky dýchania, meditácie alebo cvičenia. Pokoj vám totiž pristane oveľa viac ako stres.


Mohlo by vás zaujať: Túžite vyzerať mladšie? Pomôcť vám môže operácia očných viečok


Nezabúdajte na fyzickú aktivitu

Fyzická aktivita vo všeobecnosti pomáha nášmu organizmu zvládnuť proces starnutia. Vďaka pravidelnému cvičeniu si svaly udržujú svoj tonus a pleť vyzerá živšie a je vypnutejšia. Z dlhodobého hľadiska fyzická aktivita spôsobí, že budete vyzerať mladšie a navyše sa tak budete aj cítiť. Samozrejme, dôležité je cvičiť správne, aby ste si neublížili.

Nevylúčte zo stravy tuky

Áno, čítate správne. Hoci niektoré diéty zakazujú prítomnosť tukov v strave, v rámci neskoršieho starnutia sa im rozhodne nevyhýbajte. Bez dodávky tukov by aj vaša pleť starla o čosi rýchlejšie. Uprednostnite však najradšej kvalitné za studena lisované oleje, ktoré budete využívať pri každodennom varení.


Ktoré zo spomínaných pravidiel sa vám darí dodržiavať? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • karma 28.06.2017, 09:18

  chcete ozaj vyzerať mladšie ? skúste vichy liftactiv serum od notina

 • dada 17.04.2016, 11:31

  ja nič nedodržiavam a vyzerám mladšie

 • najkrajsia na svete 15.04.2016, 20:58

  fuj semeno! chlapi nech si ho vistriekaju do zachodu a nie mne na tvar! Alebo patri to do posvy a nie na tvar!

 • Anna 15.04.2016, 19:45

  Najlepsie je ako spominala vissie semeno na tvár. Myslim to vázne.Kazdy den jednu dávku semena si rozotriem na tvar a akoze muz si mysli ze si ju idem umyt ale ja v kupelni si ju pekne necham odstat 10 min . A vecer dalsiu dávku gena polikam , hltám . To Vám urcite pomoze . Zarucene ! Semeno musi byt čerstvé .

 • kukko 15.04.2016, 18:03

  ty si mozno najkrajsia ale aj najblbsia......

 • Blind Man 15.04.2016, 16:26

  a kde je 9. bod neverending juicy fuck.

 • MissWorld 15.04.2016, 15:27

  Ja vyzeram mlado lebo mi moj manzel kazdy den nastrieka na tvar semeno ktore si rozmazem po tvari a necham ucinkovat 10 minut

 • Mirec 15.04.2016, 12:57

  aj muži chcú vyzerať dobre v každom veku, veď je to normálne, ale nemusím vyzerať mladší o niekoľko rokov...hmmm

 • najkrajsia na svete 15.04.2016, 12:20

  ja stale vizeram mlado bo mam dobrého muza a mylujeme sa. Aj sa o seba staram aby som vizerala mlado vzdy.

 • ali 15.04.2016, 10:30

  v tomto článku nie je o botoxe nič. Je to iba doporučenie, ako nevyzerať staršie a to sa nám asi páči mnohým, či nie?

1 2 >

Pridať komentár