Joan Collinsová prezradila tipy na krásu: Verili by ste, že má už osemdesiat?

Joan Collinsová

SITA

Anglická herečka Joan Collinsová nedávno oslávila okrúhle narodeniny. A nie len tak hocijaké. Má totiž rovných osemdesiat… Tento vek by jej však tipoval naozaj len málokto.

Narodila sa 23. mája 1933 v Londýne vo Veľkej Británii. Už ako malá stála na javisku. Študovala na londýnskej divadelnej akadémii (Royal Academy of Dramatic Art). Jej filmový debut sa uskutočnil v roku 1952. V roku 1955 zakotvila v americkom Hollywoode.

Jej tipy na krásu

Herčka priznáva, že nemá nijakého stajlistu – oblieka sa sama a sama si robí aj mejkap. Možno aj preto ju vidieť neupravenú len málokedy. A za čo vďačí skvelej postave? Predovšetkým pohybu. ,,Som naozaj fit. Cvičila som celý život a dodnes sa veľmi veľa hýbem. Dôležitý je aj strečing. Ak aj necvičím, každú časť svojho tela naťahujem aspoň päť minút,“ prezradila a dodala, že by v Británii opäť mali pribudnúť ihriská, aby sa deti viac hýbali a hrali vonku, tak ako za jej mladosti. Hoci je celosvetová hviezda, aj ona má svoje neistoty. Patrí k nim napríklad jej postava. ,,Som oveľa väčšia v hornej časti ako v dolnej,“ povedala. Preto si dokonca často sama navrhuje oblečenie. Dôležitá je podľa nej aj starostlivosť o pokožku a telo. Ona sama používa krémy už od svojich štrnástich rokov. ,,Vidím veľa ľudí, ktorí trávia hodiny na internete, ale nevenujú žiadny čas údržbe svojho tela.“ 

Preslávila ju Dynastia

Hoci účinkovala v mnohých filmoch, slávnou sa stala najmä ako beštia Alexis Colbyová z amerického televízneho seriálu Dynasty (Dynastia, 1981). Okrem toho účinkovala vo filmoch nakrútených podľa románov jej sestry spisovateľky Jackie Collinsovej.

Hviezda nekonečného seriálu Dynasty oslávila svoje 50. narodeniny v roku 1983 dvojstránkou v časopise Playboy, za ktorú dostala podľa odhadov milión dolárov. V decembri 1996 dostala titul dôstojníka Rádu britského impéria. V roku 2001 mala úspech s divadelným predstavením Over The Moon v svetoznámom londýnskom stánku West End. Počas predstavení nosila napriek svojmu vyššiemu veku zvodné podväzkové pásy.


Mohlo by vás zaujať: Aj v osemdesiatke očarujúca: Legenda vizážistiek prezradila recept na krásu


Aj v politike

Vydavateľstvo Harpers & Queen zaradilo v roku 2003 Joan Collinsovú do rebríčka 100. najštýlovejších žien minulého storočia. V máji 2004 herečka oznámila svoj vstup do britskej euroskeptickej Nezávislej strany (UKIP), ktorá sa vyslovila za vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ).

V roku 2006 vyjadrila herečka svoje znechutenie z tínedžerských magazínov, ktoré ničia nevinnosť mladých dievčat. Sedemdesiatdvaročná hviezda si vtedy vzala na mušku periodiká a publikácie, ktoré dievčatá priskoro učia o sexe a tým ich nútia predčasne dospieť.


Mohlo by vás zaujať: Emma Tekelyová onedlho oslávi šesťdesiatku: Odhaľte jej recept na krásu


Ľúbostný život ako na húsenkovej dráhe

Jej prvé manželstvo s Maxwellom Reedom rozviedli po štyroch rokoch v roku 1956. Následne si zobrala za manžela speváka a herca Anthonyho Newleya, s ktorým mala dve deti – syna Saschu a dcéru Taru. Toto v poradí druhé manželstvo trvalo do roku 1971 a v tom istom roku povedala po tretí raz „áno“ Ronovi Kassovi. V manželskom zväzku s ním žila do roku 1984. Joan Collinsová po poslednom rozvode s Petrom Holmom (toto manželstvo trvalo len 13 mesiacov) v roku 1987 žila 13 rokov s obchodníkom s umeleckými dielami Robinom Hurlstonom. Piatykrát sa vydala 1. marca 2002 na bohatej slávnosti v londýnskom hoteli Claridge’s, tentoraz za Percy Gibsona (36), peruánskeho divadelného manažéra. Mala oblečené hodvábne šaty s vlečkou, ktoré jej zhotovil návrhár kostýmov k seriálu Dynasty. Na svadbu prišlo 175 hostí. Gibson bol zatiaľ ženatý iba raz. Ruku svojej vyvolenej sa rozhodol ozdobiť prsteňom z 19. storočia s diamantom v tvare srdca.

Zdroj: SITA, SITA, Zora, TASR
Odporúčame