Vaše najobľúbenejšie recepty v roku 2022: Ktorý si doma pripravíte ako prvý?

hrášková polievka s chlebovými krutónmi

Vaše obľúbené recepty boli v roku 2022 skutočne pestré! (Zdroj: Freepik/freepik)

Zdravé aj viac kalorické, tradičné aj novinky. V minulom roku sme vám priniesli ďalšiu nádielku receptov, ktoré sa vo vašich kuchárkach určite nestratia. Inšpirujte sa vašimi najobľúbenejšími receptami a pripravte si ich hneď na začiatku roka! Ktorý vás zaujme najviac?

Lacné recepty zo zemiakov

Máte radi zemiaky a chcete vyskúšať nové chute a postupy? Potom hor sa na malú prehliadku medzi naše tradičné jedlá, ktoré dopĺňajú modernejšie recepty. Od polievok, cez hlavné jedlá, obedy, večere aj chuťovky. Prekvapte svojich blízkych jedlom, ktoré ich určite poteší.

Lacné recepty zo zemiakov: Viac než 50 jedál – tento zoznam si dobre odložte!

50 obľúbených receptov na kuracie, zemiaky aj koláče

Ak hľadáte inšpiráciu, čo variť, prinášame vám zoznam obľúbených jedál na obedy aj večere. Sme si istí, že mnohé z nich máte v jedálničku pravidelne, no určite sa nájdu aj také, ktoré ste ešte neskúsili.

Čo variť najbližšie dni? Vyberajte z vyše 50 obľúbených receptov na polievky, kuracie, zemiaky aj koláče

Polievky všetkého druhu

Máme ich radi práve pre ich rozmanitosť a častokrát aj nenáročnú prípravu. Zeleninové polievky sú plné vitamínov, lahodné krémové nás zase zasýtia aj zahrejú. V nasledujúcom zozname na vás čakajú tradičné kombinácie, ale aj menej známe recepty. Hoci sa líšia v ingredienciách, predsa len majú niečo spoločné – na konci očakávajte prázdny tanier a plné bruško.

Vyše 30 receptov na polievky všetkého druhu: Zeleninové, mäsové, krémové aj husté – na každý deň iná!

Vajíčka, ako ste ich ešte nejedli

Tortilly patria k obľúbeným pokrmom španielskej a arabskej kuchyne a už aj u nás si našli cestu na tanier. Nápadne sa ponášajú na tradičné zemiakové lokše, no v základe ide o jednoduché múčne placky, ku ktorým sa hodia chuťovo rozmanité plnky. Na tento recept som natrafila náhodou, pri potulkách svetom receptov na youtube.com a priam si pýtal vyskúšať ho. Možno aj vám dá nasledujúci jednoduchý recept odpoveď na otázku – čo si dnes pripravíme na večeru?

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Rozmrazujete mäso na kuchynskej linke? Veľká chyba, používajte radšej len tieto tri spôsoby!

FOTORECEPT Vajíčka, ako ste ich ešte nejedli: Sýta a lacná dobrota chutí skvele na raňajky aj večeru

Lahodné a zdravé cuketové placky spolu s tipom na domáci dresing

O tom, že cuketa je plná vitamínov, minerálov a antioxidantov ste už určite počuli. Okrem toho je vďaka neutrálnej chuti mimoriadne univerzálna a ľahko sa pripravuje. Aj vďaka veľkému obsahu vody je ideálna na detox a chudnutie. Skúste si z nej tentoraz urobiť placky, podávať ich môžete s ľubovoľným dipom a garantuje vám, že chutiť budú celej rodine.

VIDEORECEPT Lahodné a zdravé cuketové placky, po ktorých sa len tak zapráši + spolu s tipom na domáci dresing

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame