Omladnite vďaka správnemu oblečeniu: Kreácie, ktoré vám uberú celé roky

oblečenie

Marks & Spencer

Túžite vyzerať mladšie, no nechcete investovať do drahej kozmetiky či skrášľovacích zákrokov? Dnešný trend nekompromisne diktuje svieži zovňajšok v každom veku a kladie dôraz na mladistvý výzor za každých okolností. Najnovšia štúdia však potvrdila, že čarovať s pribúdajúcimi rokmi netreba len odstraňovaním vrások či farbením šedín. Občas stačí upraviť šatník a zvoliť tú správnu kombináciu. Potvrdili to aj britskí odborníci.

Šaty robia človeka

Zaujímavé výsledky priniesli výskumníci z Britských ostrovov, ktorí 55-ročnú modelku s konfekčnou veľkosťou 42 obliekli do dvanástich rôznych outfitov. Polovica z nich sa niesla v znamení súčasných trendov – šaty, predĺžené topy a svetríky či užšie nohavice boli vybrané tak, aby lichotili postave aj celkovému zjavu. Naopak, druhá šestica zahŕňala zastarané strihy džínsov, flísovú mikinu na blúzke či nevkusný baloňák na dlhej letnej sukni. Hlasovanie, v ktorom 2400 respondentov odhadovalo modelke skutočný vek, dopadlo prekvapujúco. Tipy sa totiž pohybovali v rozmedzí 47 – 62 rokov. V praxi to znamená, že v závislosti od toho, či bola modelka oblečená štýlovo alebo nevkusne, dokázala omladnúť až o úctyhodných 15 rokov.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete vyzerať mladšie? Ide to aj bez skalpela!


Oblečenie je mocnou zbraňou

Nad výsledkami prieskumu sa pozastavila tiež niekdajšia moderátorka módnych prehliadok Caryn Franklin: „Závery potvrdzujú to, čo som vždy vedela: oblečenie je veľmi silným pomocníkom krásy. Keď ženy vyberajú oblečenie múdro, v očiach iných sú mladšie a plné vitality.“ Odborníčka na módu zároveň upriamuje pozornosť na fakt, že plastiky v procese starnutia naozaj nie sú nevyhnutnosťou: „Ženy v mojom veku čelia hystérii zo starnutia. Tú šíria spoločnosti ponúkajúce drahé skrášľovacie ošetrenia a invazívne procedúry, ktoré stoja majetok. Tento prieskum môže uistiť každú ženu, že najlepšou a najefektívnejšou cestou, ako pribrzdiť čas a zažiariť je dobre sa obliekať.“


Mohlo by vás zaujímať: Bojujete so šedinami? Nemusíte, sú v trende!


Niekedy stačí aj malá inšpirácia

Aby ste mali predstavu, akou cestou by sa mal uberať váš šatník, pripravili sme pre vás zopár tipov.

Čierne šaty s hviezdičkovou potlačou majú jemné stiahnutie na boku, vďaka čomu vynikne pás. Sukňa do tvaru A zakryje plnšie stehná, trojštvrťové rukávy zas schovajú ochabnuté paže. Dostupné v predajniach Marks & Spencer za 47.99 €.
Ak máte štíhlu postavu a potrebujete sa do práce obliecť reprezentatívne, poobzerajte sa po úzkej čiernej sukni s vyšším pásom a dĺžkou po kolená. Takýto strih vašu figúru optický predĺži a uberie jej zopár centimetrov. Top s bielymi bodkami kúpite v predajniach Marks & Spencer za 27.99 €.
Máte pár kíl navyše? V horúcich dňoch sa do vrecovitých outfitov schovávať nemusíte. Strih voľte tak, aby sa podprsiami rozširoval a doprial vám dostatok miesta v okolí brucha a zadku. Fádnosť zažeňte žiarivou brošňou. Tieto strečové šaty zoženiete za 19.99 eur na internetovej stránke bonprixshop.eu.
Nepriaznivé počasie znesiete s ľahkosťou v červenej bundičke. Vhodný je predĺžený strih, ktorý prekryje boky. Pokojne si však bundu stiahnite v páse a nechajte vyniknúť svojej ženskosti. Bundu zo zásielkového obchodu Halens dostanete za 49,99€.
Ak sa môžete pochváliť štíhlymi nohami, neobávajte sa ani kratšej sukne. Tú môžete doplniť mierne predĺženým topom. Opatrné buďte pri balerínkach – túto obuv si môžu dovoliť naozaj len vyššie dámy s naozaj bezchybnou postavou. V opačnom prípade zvoľte radšej prijateľné podpätky. Jednotlivé časti outfitu predáva Marks & Spencer. Info o cene v predajni.

Máte nejaký módny tip pre našich čitateľov a čitateľky? Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo ďalšiu z cien v našej súťaži.

Zdroj: Marks & Spencer, Marks & Spencer, Halens,Bonprix, Emma
Odporúčame