Pivo je užitočné v domácnosti aj kozmetike: Odhaľte silu zlatého moku!

Pivo

thinkstockphotos.com

Pivo síce dokáže uhasiť smäd po náročnom dni, no nie je dobré výlučne na pitie. Obľúbený chmeľový nápoj totiž pomôže aj v iných smeroch – v kozmetike aj domácnosti!

Varenie s pivom

Nemusíte byť šéfkuchárom, aby ste mohli v kuchyni experimentovať, napríklad aj s pivom. To prináša do jedál výraznú chuť, preto ju môžete použiť ako prísadu do marinády na mäso pri grilovačke. Pivo využijete aj vtedy, ak sa vám zdá mäso trochu tuhé. Nalejte ho do nádoby a kúsky mäsa doňho namočte a nechajte cez noc pôsobiť. Na druhý deň vás bude čakať vláčne.

Krásne a lesklé vlasy

Už aj naše babičky poznali účinky piva. Pomocou neho si totiž zabezpečovali lesklé a zdravé vlasy, navyše pomáha aj pri zbavovaní sa lupín. Pivo obsahuje vitamín B a silikón, ktoré podporujú prirodzený lesk a rast vlasov. Jednoduchým spôsobom je prepláchnuť si vlasy pivom, vmasírovať ho do pokožky hlavy a následne umyť šampónom. Rovnako môžete pridať do klasického šampónu malé množstvo prevareného a vychladeného piva a následne si ním umyť vlasy. Pivo pôsobí aj ako prírodný kondicionér, takže ho môžete použiť namiesto balzamu na vlasy. Ak sa obávate prípadného zápachu z piva, vlasy ošetrite ešte odvarom z harmančeka. Ten pachy pohltí.


Mohlo by vás zaujať: Mýty o pive odhalené: Priberá sa z neho? A ako pôsobí na naše zdravie?


Na unavené nohy

Nohy sa nemusia vždy z piva len motať. Vytvorte si radšej pivný kúpeľ! Stačí len do lavóra vyliať pivo a nohy doň na chvíľu vložiť. Pivo pomôže zrelaxovať pokožku aj nervy v nohách a na namáhavý deň ľahko zabudnete. Bolesť a opuch sa uvoľnia a zmäkne aj stvrdnutá pokožka na pätách. Do pivného kúpeľa môžete pridať aj ľad, vtedy však nohy nenamáčajte príliš dlho, aby ste nenachladli.

Upratovanie s pivom

Ak ste po oslave našli nedopité pivo, nevyhadzujete ho. Radšej ho použite na upratovanie. Navlhčite ním handričku a vyleštite ním nábytok. Ako s každým čistiacim prostriedkom aj v prípade piva najskôr ho vyskúšajte na nenápadnej časti skrinky či stola. Malo by však spraviť viac osohu ako mnohé drahé čistidlá. Jemnú kyslosť piva tiež možno použiť na rozpustenie zakalených častí medených a mosadzných hrncov. Na čistú handričku naneste trochu piva a riad vyleštite. Poradí si aj s nepríjemnou hrdzou.


Mohlo by vás zaujať: 3 skvelé recepty s pivom: Pripravte si parádnu pizzu, pečené kura aj čokoládový koláč


Na rýchly spánok sa nemusíte opiť

Aby ste rýchlejšie večer zaspali, nemusíte pivo vypiť, no aj tak pomôže. Ak si do vankúša vložíte trochu sušeného chmeľu, zaspávanie bude viditeľne jednoduchšie. Chmeľ sa vyznačuje uspávacími účinkami, vďaka čomu si pospíte ako malé dieťa.

Pivná mucholapka

Pri jedení vonku na záhrade či terase, je často nepríjemným spoločníkom aj otravný hmyz. Ak nechcete, aby vás pri jedle rušil, či nebodaj sa dostal do jedla, vezmite si na pomoc pivo. Nalejte ho do pohára, prikryte alobalom, do ktorého urobíte drobné dierky. Hmyz bude vôňa piva priťahovať, no akonáhle vniknú mušky do pohára, nebudú sa mať ako dostať von. Vaše jedlo a nápoje tak budú v bezpečí.

Na krajšiu pleť

Obľúbené pivo obsahuje mnoho antioxidantov, ktoré sa podieľajú na udržiavaní čistej a žiarivej pokožky. Jeho výhodou však je aj to, že dokáže zmenšiť jemné mimické vrásky. Chmeľ v zlatom moku vzpruží pleťové bunky a kvasnice dokážu vyrovnať pH pokožky. Zmiešajte pár lyžičiek vyprchaného piva s vajíčkovým bielkom, trochou olivového oleja, mandľového extraktu a bieleho jogurtu a získate skvelú prírodnú čistiacu masku. Naneste ju na čistú tvár a nechajte desať minúť pôsobiť. Potom tvár dôkladne opláchnite.


Na čo všetko využívate pivo vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, mb
Odporúčame