Pravdivý príbeh: Mama chce zachrániť manželstvo – toleruje otcovi aj milenku!

Žena

thinkstockphotos.com

V mojich očiach bola mama vždy pekná, upravená a atraktívna dáma. V mladosti dokonca robila modelku. Šarm z nej nevyprchal ani po rokoch, keď mohla pokojne konkurovať niektorým mojim rovesníčkam. Aj napriek tomu, že sa okolo nej muži točili, ona mala oči len pre jedného. Môjho otca. Bol to jej prvý chlapec a za neho sa aj vydala. Ak by spolu účinkovali v americkom filme, tak mama by bola roztlieskavačka a otec hráč futbalu. Odmalička sa venoval športom. Po škole však so všetkým prestal a venoval sa len svojej firme. Samozrejme, že aj na jeho postave sa to po čase odrazilo. Mame sa však páčil, či mal sto kíl v ramenách alebo v páse.

Dalo by sa povedať, že ich manželstvo bolo idylické. Boli mojím vzorom, čo sa partnerského spolunažívania týka. Tiež som vždy túžila po takom harmonickom vzťahu, aký mali oni dvaja. Lenže mama bola aj veľmi dobrá herečka. Snažila sa udržať navonok dojem dokonalého manželstva, aj keď vo vnútri to bolo celé jedna veľká fraška.

Už aj vrabce na streche štebotali, že otec si našiel milenku. Nemusel ani hľadať ďaleko. Jedna z jeho zamestnankýň vytušila, že je to dobrá partia. Dotyčnú som poznala z videnia. Študovali sme na jednej výške. Keď som začínala, ona končila a už vtedy mala povesť pobehlice túžiacej po bohatom sponzorovi.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


My sme síce neboli žiadni milionári, ale mali sme sa celkom dobre. Odkedy otec Simonu zamestnal, dával najavo, že sa máme možno lepšie, ako to v skutočnosti bolo. Obliekal sa do drahých vecí, kúpil si veľké auto, ktoré bolo síce ojazdené a na splátky, ale dojem zanechávalo. Keďže Simona nebola z nášho mesta a jej prechodným bydliskom bol trojizbový privát s ďalšími tromi spolubývajúcimi, otec sa rozhodol, že jej bude platiť malú garsónku 5 minút chôdze od roboty. Z práce išiel otec rovno k nej a domov sa vracal až večer.

Mama však toto všetko nechcela vidieť, počuť, realitu si nepripúšťala. Ešte sa čudovala, prečo k nim už nechodím na návštevy a som na otca nepríjemná. Nakoniec si pripustila pravdu, keď by si už len naivný hlupák myslel, že všetko má svoje vysvetlenie. Otec si zabudol doma telefón. Povedal mame, že ide za svojím najlepším kamarátom. Mame nenapadlo nič lepšie, ako vytočiť Petrovo číslo a odkázať mu, že mu telefón donesie. Na druhej strane sa však ozval sladký ženský hlas, ktorý mamu privítal ako: „Áno Murko, nevieš sa dočkať večera?“ Mama radšej hneď položila, myslela si, že ide o omyl. Dotyčná, ktorá nebola nik iný, ako Simona, a ktorú mal otec v telefóne uloženú pod menom najlepšieho kamaráta však zavolala späť. Mama telefón zdvihla a konečne jej docvaklo, o čo ide.

Myslela som si, že po tomto otcovom poklesku sa mame otvoria oči a situáciu bude chcieť vyriešiť. Chcela. Aj keď teda inak, ako sme jej dohovárali všetci naokolo. Ona chcela manželstvo zachrániť. Povedala otcovi na rovinu, že sa bude k nej správať tak, ako sľúbil pred oltárom a všetci budú spokojní. Otec naozaj na túto jej hru pristal a mama tajne dúfala, že keď sa presýti Simonou, vráti sa k nej.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarát sa rozviedol kvôli milenke – a takto to celé dopadlo


Nakoniec to ale nebolo pre mamu také jednoduché. Hanbila som sa a zároveň som chcela mame pomôcť zakaždým, keď sme boli v spoločnosti, u rodinného známeho, v kaviarni, alebo niekde na návšteve. Ak sa otec zdvihol, že ide ešte niečo vybaviť, spravidla nasledoval výstup mojej mamy, ktorá už mala v sebe nejaké to promile. Vykrikovala po ňom, či opäť ide za tou svojou fľandrou, či je taká úžasná v posteli a vie veci, ktoré ona nie. Bolo to trápne. Pre ňu aj pre ostatných zúčastnených. S manželom sme ju vždy brali čo najrýchlejšie domov. Na druhý deň sa vždy tvárila, akože nič. Veď to všetko robila v mene zachovania manželstva.

Mama stále dúfa, že sa otec so Simonou rozíde a vráti sa nadobro k nej. Nie len fyzicky, keď sa príde domov najesť, prezliecť a vyspať, ale aj srdcom, dušou. Že budú opäť takí spokojní, ako tomu bolo voľakedy. Najprv som sa snažila naznačiť taktne, neskôr aj dosť drsne, nech si mama nestavia vzdušné zámky a radšej nech si nájde niekoho iného, veď je stále kočka. Ona však vždy nahodí svoju masku a výraz, ako to má pod kontrolou a vlastne takto je spokojná. A keď na ňu príde slabá chvíľka, vypije si a zase je jej dobre. Bojím sa, ako to všetko ešte skončí…


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, NK
Odporúčame