Pravdivý príbeh: Na škole som zažila románik snov, začala som si s vlastným učiteľom

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

Ešte poriadne nestihol zaschnúť atrament na mojom maturitnom vysvedčení a v duchu som už bola zbalená na internát. Spravila som prijímačky na vysokú. Mojím snom bolo učiť. Otec ma podporoval a tešil sa so mnou. Sám bol z učiteľskej rodiny. Horšie to bolo s mamou. Stále dúfala, že po nej preberiem naše rodinné kvetinárstvo. Napokon ma aj ona odprevádzala na vlak s tým, nech sa hlavne dobre učím a neurobím hanbu.

Vysokoškolské časy boli presne také, aké som si predstavovala. Veľa učenia, ale aj veľa zábavy. V ročníku sme boli skvelý kolektív. Pri skúškach sme si pomáhali a podporovali sa. Prvé tri roky ušli ani neviem ako. Prišlo obdobie bakalárskych štátnic. Svedomito som sa pripravovala a moje úsilie prinieslo ovocie. Všetky otázky som zvládla. Keď prišla na rad obhajoba, ostala som ako obarená.

V miestnosti sedel v komisii muž, ktoré som vôbec nepoznala. Zrazu som nepoznala ani nič z toho, o čom som chcela rozprávať. Z neznámeho som bola nervózna. Dozvedela som sa až neskôr, že zastupoval za kolegyňu. No ja som kvôli tomu zážitku skoro nezoštátnicovala. Bol to presne môj typ a ja som dúfala, že ho na chodbách univerzity ešte stretnem.

Želanie sa mi splnilo hneď v septembri. Z neznámeho sa stal známy a mal nás učiť oba semestre v štvrtom ročníku. Filip, ako sa nám predstavil si nás získal. Vedel zaujímavo rozprávať, jeho prednášky boli vždy plné nových informácií. Mňa si získal viac, ako by sa možno patrilo. Vedela som, že je to profesor a pravdepodobnosť, že by ma videl inak ako študentku sa rovná nule. Aj tak som dúfala.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Románik so ženatým šéfom sa mi škaredo vypomstil


Každý mesiac išiel s nami náš učiteľ do podniku. Prebrali sme učivo a na záver sme debatili o dianí vo svete. Najprv som sa snažila, aby som vždy sedela pri Filipovi. Neskôr som si všimla, že on tiež tak nejako očakáva, že si k nemu prisadnem. Nikdy by mi nenapadlo, že by z tohto môjho obdivu mohlo byť niečo viac ako platonická láska a pekná spomienka na vysokoškolské časy. Po poslednej prednáške sme si opäť išli sadnúť a trocha osláviť koniec semestra. Posedenie sa pretiahlo do večera.

Navštívili sme zopár podnikov, s pribúdajúcim časom ubúdalo mojich spolužiakov, ktorí sa rozlúčili a išli domov. Nakoniec som zostala len ja a Filip. Mali sme rovnakú cestu, tak sme si vzali spoločný taxík. Neboli sme obaja úplne triezvy. Keď sme zastali pred svojím domom, spontánne ma pobozkal. Aj keď som to nečakala, dúfala som, že sa také niečo stane.

Po tejto príhode som o našom profesorovi nepočula pár týždňov. Spolubývajúcej som nemohla povedať, čo sa stalo. Doma by ma tiež za to nepochválili. Zdôverila som sa napokon sestre. Tá tiež nemala veľa pochopenia. Vynadala mi, či chcem, aby ma vyhodili zo školy. Filip sa mi ešte pred ďalším semestrom ozval. Chcel si vyjasniť veci ešte pred jeho začiatkom. Išli sme si sadnúť a zrazu sme boli oproti sebe nie ako učiteľ a študent, ale ako muž a žena. Flirtovali sme, smiali sme sa, mali sme stále o čom. Keď sme sa lúčili obom nám bolo jasné, že to nebolo posledné stretnutie.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Bývalú milenku som si zamestnal vo firme – a klape to


Našťastie som mala pred sebou posledný rok v škole. Náš vzťah sme sa snažili tajiť najlepšie ako sme vedeli. Filip by mohol prísť o miesto, ak by sa o nás dozvedelo vedenie školy. Mňa by mohli vyhodiť tiež. Toľkokrát som mala chuť zdôveriť sa spolužiačke alebo povedať doma niečo viac o tom tajomnom neznámom, s ktorým sa stretávam. Rátala som týždne do štátnic, kedy skončím školu a konečne budem môcť byť s mojou láskou oficiálne.

Keď sa to dozvedelo okolie, ostali naozaj prekvapení. Niektorí spolužiaci niečo tušili, aj si o nás šuškali, niektoré spolužiačky sa ukázali v pravom svetle. Škodoradostne mi tvrdili, že o pár rokov si za mňa nájde mladšiu študentku. Nad takými rečami som sa len pousmiala.

Filip hneď zapadol do našej rodiny. Sme už manželia dlhé roky, máme dve dospelé dcéry. Jedna začala chodiť na výšku. Aj keď mne to z mojím učiteľom vyšlo, dúfam, že ona si nájde niekoho seberovného. Tie mesiace schovávania sa v začiatkoch boli hrozné. Aby nás nikto nevidel, na romantické prechádzky a rande v meste som mohla zabudnúť. Našťastie si to s manželom vynahrádzame celý náš vzťah.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: VM
Odporúčame