3 kroky k chudším a pevnejším stehnám: Výsledky čoskoro uvidíte na vlastné oči

Stehno

gettyimages

Po štíhlejších a pevnejších stehnách túžia mnohé z nás, no genetické dispozície sú v niektorých prípadoch silnejšie než akákoľvek snaha.

Kým niektoré ženy zdedili hruškovitý typ postavy so širokými bokmi, iné sa k väčšiemu objemu dopracovali po pôrode či sedavým zamestnaním. Pre „majiteľky“ silnejších stehien však máme dobrú správu: Je lepšie, ak sa vám tuk ukladá do stehien ako do oblasti pása, pretože brušný tuk zvyšuje riziko srdcovocievnych ochorení. A rovnako vás poteší aj fakt, že nadbytočného tuku sa dá zbaviť. Zistite, čo robiť, ak chcete mať krajšie, pevnejšie a štíhlejšie stehná.

Počítajte kalórie

Každý cielený úbytok kilogramov sa nezaobíde bez okresania kalorického príjmu. Spočiatku to môže ísť jednoducho a stačí vylúčiť sladené nápoje, polotovary, mastné jedlá a minimálne polovicu sacharidových príloh nahradiť čerstvou zeleninou. Aby ste si uchovali aktívnu svalovú hmotu a navodili dlhší pocit sýtosti, zvýšte príjem bielkovín približne o tretinu.

Rastlinné zdroje nájdete v obilninách, strukovinách, orechoch a sójových výrobkoch, živočíšne bielkoviny sú zastúpené vo vajciach, mäse a mliečnych produktoch. Žena okolo päťdesiatky by mala pre uchovanie hmotnosti znížiť svoj kalorický príjem približne o 500 kalórií. Metabolizmus sa totiž spomaľuje a kilá nabaľujú. Buď sa preto rozhodneme jesť rozumne a kvalitne, alebo sa musíme začať viac hýbať.

Mohlo by vás zaujímať: Nočná mora všetkých žien: Ako si poradiť s celulitídou?

Doprajte si pohyb, ktorý rysuje stehná

Ak chceme na pohľad pevnejšie a štíhlejšie stehná, je potrebné sa zamerať na konkrétny typ pohybu. Snažte sa posilniť svalstvo dolných končatín, čím získajú nielen lepší tvar, no zároveň poskytnú výbornú oporu pre bedrové a kolenné kĺby.

  • Už 2 – 3 kilometre rýchlejšej chôdze každý deň dokážu nohy krásne vyformovať.
  • Ak vám to váš zdravotný stav dovolí, vymeňte výťah za schody. Vždy, keď sa dá.
  • Oprite sa rovným chrbtom o stenu alebo zatvorené dvere a pomaly klesnite do polohy, v ktorej sú kolená v pravom uhle. Budete cítiť ťahanie v zadnej časti stehien a lýtok. Zotrvajte aspoň 10 sekúnd a každý deň pár sekúnd pridajte.
  • Všetky dobre známe cviky ako drepy, výpady či zanožovanie majú pozitívny efekt na krásu vašich nôh. Pre vyššiu stabilitu pri cvičení sa môžete pridŕžať operadla stoličky.
  • Vynikajúcim spôsobom je tiež bicyklovanie, tréning na rotopéde alebo na eliptickom trenažéri.

Pomasírujte sa

Zadnú časť našich stehien ohrozuje celulitída, vnútorná strana zase ochabne pri opakovanom priberaní a chudnutí. Tento stav súvisí predovšetkým so zlou životosprávou. Do tuku pod kožou začnú prenikať škodliviny a toxíny, ktoré menia vzhľad aj tvar stehien. Vyskúšajte striedavé sprchovanie nôh teplou a studenou vodou, čím sa urýchli zásobovanie krvou a súčasne sa rozprúdi lymfa. Následne pristúpte k masáži. Oboma rukami chyťte členok a krúživými pohybmi prejdite cez celé lýtko, stehno, až po zadok. Každá dobrá lymfatická masáž smeruje od najvzdialenejšieho miesta smerom k srdcu. Okrem rúk môžete používať aj masážne kefy, špeciálne valčeky alebo ručné masážne prístroje. Výsledok bude viditeľný už po pár dňoch.

Náš tip: Stavte na prírodné oleje. Pri masírovaní sa postarajú o lesklý vzhľad nôh, dôkladnú vonkajšiu výživu pokožky a lepšie prekrvenie. Do olivového alebo mandľového oleja pridajte pár kvapiek škoricového, grapefruitového alebo rozmarínového esenciálneho oleja, ktoré majú príjemný hrejivý efekt.

Darí sa vám udržiavať stehná vyrysované bez nadmerného množstva tuku? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: Lucia, gettyimages
Odporúčame