Trojhodinová diéta: Schudnite presným časovaním jedál aj bez hladovania!

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Trojhodinová diéta ponúka rýchle, jednoduché a hlavne zdravé riešenie

Jar už klope na dvere a s ňou sa nezadržateľne blíži pre mnohých obávané leto. Obávané preto, lebo oblečením už nebude možné zakryť stravovacie prehrešky z ostatného zimného hodovania. Najčastejšou otázkou, ktorú si v týchto dňoch preto kladie určite väčšina z nás, je ako schudnúť „do plaviek“. Trojhodinová diéta ponúka rýchle, jednoduché a hlavne zdravé riešenie.


Hravo zdravo

Filozofiou tejto diéty je jednoduchý a logický fakt. A síce to, že dôležitejšie ako to čo zjeme, je to, kedy to zjeme. Ak totiž budeme jesť jedlo v presne rovnaký čas, teda pravidelne, naštartujeme si metabolizmus a tým sa zrýchli aj spaľovanie tukov. V dôsledku toho schudneme bez toho, aby sme hladovali, alebo sa drasticky obmedzovali v príjme stravy, či v druhoch jedál, ktoré máme radi.

Princípy fungovania trojhodinovej diéty:

 • metabolizmus naštartujte čo najskôr – raňajky sú dôležitou súčasťou zdravého stravovania, aj tejto diéty, preto ich rozhodne nevynechajte a dajte si ich čo najskôr po prebudení, najneskôr do jednej hodiny
 • od tej hodiny, kedy ste zjedli raňajky, jedzte počas dňa vaše obľúbené jedlá v trojhodinových intervaloch
 • poslednú porciu zjedzte dve až tri hodiny pred spaním – to znamená, že ak si raňajky dáte o 7:00, ďalšie jedlá budete jesť o 10:00, 13:00, 16:00 a večeru si dáte o 19:00, teda 2 – 3 hodiny pred spaním, keďže väčšina z más chodí počas pracovného týždňa spať medzi 21:00 a 22:00. Ak sa chystáte na nejakú udalosť a spať pôjdete omnoho neskôr ako obvykle, pokojne si dajte porciu aj o ďalšie tri hodiny, v našom prípade o 22:00.

Mohlo by vás zaujať: Diéta, ktorá zaberie: Stavte na tieto potraviny - zasýtia vás na dlhší čas


Nezabudnite na dobrú organizáciu

Dodržiavanie tejto diéty si vyžaduje lepšiu organizáciu. Trojhodinová diéta prikazuje jesť každé tri hodiny. Ak ste teda od rána do poobedia zatvorení v robote, mali by ste na ňu myslieť skôr a do práce si zobrať malú desiatu a olovrant, aby ste mohli trojhodinový režim poctivo dodržiavať.

Voda je dôležitá pri každej diéte

Rovnako je tomu tak aj pri tejto. Ku každému chodu, teda každé tri hodiny, sa odporúča vypiť dva poháre čistej vody. Ak pijete kávu, mali by ste ju obmedziť, resp. po každom pohári kávy vypiť ďalšie dva poháre vody. Alkoholickým nápojom by ste sa mali „obkľukou“ vyhnúť, no ak ste „okolnosťami prinútení“, aspoň by ste sa mali v jeho konzumácii krotiť.

4 kilá za mesiac

To je obdobie, ktoré by ste mali zvládnuť držať túto diétu. Za jeden týždeň by ste mali zhodiť asi kilogram zo svojej váhy, po mesiaci by vám teda z nej mali ubudnúť 4 kilá. Po dvojtýždňovej prestávke si môžete diétu pokojne zopakovať. Keďže táto diéta vás naopak od iných neobmedzuje v jedle, ani nevylučuje z príjmu nijaké dôležité látky či živiny, nemusíte sa báť nijakých vedľajších účinkov, či rizík a dopriať si ju môžete kedykoľvek chcete.


Mohlo by vás zaujať: Chudnutie podľa znamenia zverokruhu: Akú diétu vám naordinovali hviezdy?


Jojo efekt nehrozí

Keď si vaše telo zvykne na pravidelný prísun potravy, nebude si musieť hromadiť zásoby. Presne opačný scenár je problémom ostatných, drastických diét s následným jojo efektom. Keď držíte drastickú diétu a obmedzujete sa v jedle, síce schudnete, no v organizme sa vytvorí potreba rezervy, a tak keď sa po skončení diéty niečoho normálne najete, telo si hneď všetko prijaté odloží do zásob a nespáli, aby malo v prípade ďalšieho takéhoto „ohrozenia“ z čoho čerpať. A vaše kilá sú späť raz dva. No pri trojhodinovej diéte to ani zďaleka nehrozí. Pravidelným prísunom stravy sa naopak spaľovanie naštartuje tak, že schudnete omnoho viac, ako keby ste hladovali.


Vyskúšali ste už spomínanú diétu? Pomohla vám zhodiť nejaké kilogramy? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Nela
 • Foto: profimedia.sk

Diskusia (19)

 • ivana 25.01.2018, 11:25

  Ani potvrdzujem máme doma otestované nijak sa mi nedarilo schudnúť od kedy jem pravidelne ide to úplne samo postupne pomaličky nie je umenie rýchlo zhodiť 10kg dobre že nie za týždeň

 • dano 19.01.2015, 21:57

  viete mi prosím niekto poradiť ako to mám realizovať, keď robím nočné (celú noc som hore) a spím cca 3 hod. pred nočnou a asi 5 hod po nočnej...ďakujem

 • sophie 20.03.2014, 12:54

  kaloricketabulky.cz vďaka nim som bez hladovania schudla za 2 mesiace 7 kíl

 • nika 19.03.2014, 21:45

  Dala som sa nato dnes prvy den za mnou drzte paste :)

 • suzii 19.03.2014, 19:17

  Clovek moze drzat dietu ale nie vtedy ked roby jak otrok ,,napriklad ja :(

 • óóó 19.03.2014, 18:30

  je to pravda, stačí jesť každé tri hodiny menšie porcie, ja som ešte vynechala potraviny obsahujúce múku a kilá idú naozaj dole :)

 • Lucia 19.03.2014, 16:05

  a viete mi poradiť ako to je keď pracujete krátky (streda, štvrtok) a dlhý týždeň (pondelok, utorok, piatok, sobota nedeľa) čisto len nočné od 20:00 do 8:00? a teda polovicu mesiaca žijete cez noc a cez deň spíte a polovicu žijete cez deň a cez noc spíte? ako si nastaviť to jedenie? :/

 • eva 19.03.2014, 07:32

  sykorka - vsetko ale mensie porcie a riadim sa tym, ze sladke veci rano (aj kolace) alebo doobeda. aj rezne s prilohou napriklad ale nie na veceru a dat si jeden menší a viacej zeleniny. a hlavne pestrost v strave. postupne sa zmensi aj zaludok a tolko clovek do seba nedostane. a hlavne mysliet na to, ked by som si dala este nieco, ze o tri hodiny budem moct jest opat a vtedy ak bude este chut si dam dane jedlo.

 • sykorka 18.03.2014, 20:34

  da tu niektojedalnicek co papa cez den?

 • eva 18.03.2014, 19:16

  funguje to, pred 2 rokmi som schudla 10kg za 3 mesiace a odvtedy sa vaha drzala aj ked som nejake jedlo vynechala. Na zaciatku je dolezite si sledovat cas a potom sa zaludok hlasi sam :)

1 2 >

Pridať komentár