Hladšia pleť a menej vrások? Pomožu masky, tvárová gymnastika aj pitný režim

Stará pleť

thinkstockphotos.com

Vrásky na tvári prichádzajú postupne s vekom. Prispievať k ich tvorbe môže aj nadmerné slnenie alebo dehydratácia. Aj keď ste so svojim vekom a vráskami zmierení, nie je na škodu s nimi zatočiť a ubrať si tak nejaký ten rôčik.

Spoznajte silu domácich masiek

S vráskami sa dá bojovať rôznymi spôsobmi, aj čisto prírodne, za pomoci vhodných potravín. Jednou z nich sú obyčajné vaječné bielka. Stačí ich aplikovať na očné okolie alebo iné časti tváre, nechať zaschnúť a umyť vlažnou vodou. Vaječný bielok dokáže stiahnuť pleť a tak aj zmierniť hlboké vrásky na tvári.

Asi vás neprekvapí, že k protivráskovým potravinám patrí aj kokosový olej. O tomto zázraku sa už veľa popísalo, pretože je naozaj veľmi univerzálny. Ak sa chcete zbaviť vrások, používajte ho každý večer pred spaním miesto nočného krému. Kokosový olej vmasírujte do vyčistenej pleti.

Proti vráskam je účinná aj pleťová maska z banánov. Potrebovať budete 1 banán, lyžičku medu, lyžičku jogurtu, 1 žĺtok a kokosový olej. Všetky ingrediencie zmiešajte v miske, kým nevznikne pasta.  Masku potom naneste na tvár a krk, nechajte pôsobiť cca 25 minút a opláchnite vlažnou vodou.


Mohlo by vás zaujímať: Keď vrásky zdobia aj vašu tvár: Vyhlaďte ich pomocou prírody!


Precvičte svoju tvár

Odstrániť vrásky na čele a línie od mračenia sa dá aj pomocou tvárového cvičenia alebo tvárovej jogy. Cvičením spevníte svaly a pokožku na tvári a tak zredukujete ovisnutú pokožku. Na vrásky na čele funguje tento jednoduchý cvik. Dlaň položte na vrch hlavy a prsty na čelo, jemne pritlačte. Pokožku na čele potom jemne ťahajte v smere rastu vlasov a vydržte 5 sekúnd. Tento cvik opakujte 5 krát.

S vráskami okolo úst si poradíte s našpúlenými perami. Cvičenie spočíva v tom, že pery našpúlite rovnako, ako pri bozku, pričom by ste okolo úst mali pociťovať mierne napätie. Vydržať by ste mali 5 sekúnd a potom pery uvoľniť. Pri druhom cviku položte ukazováky na kútiky úst a natiahnite ich smerom nahor. V tejto polohe vydržte 5 sekúnd a povoľte. Oba cviky by ste mali opakovať 5 krát.

Nezabúdajte na hydratáciu

Ak sa chcete zbaviť vrások, pleť musí byť hydratovaná – a to hlavne zvnútra. Keď máte vysušenú pokožku, razom je náchylnejšia na vrásky, hlavne na tie mimické. Dostatočný príjem tekutín dopĺňa kožné tkanivo, vyživuje pokožku a pomáha udržať jej elasticitu. Najlepšie spravíte, ak budete piť čistú vodu, pretože sladené nápoje plné chemikálií neprospievajú ani vašej pokožke ani vášmu zdraviu. Denne treba vypiť 2-3 litre vody a výsledkom bude redukcia hlbokých vrások a vyplavenie toxínov z tela.


Mohlo by vás zaujímať: Zrelá pleť si vyžaduje osobitú starostlivosť: Poslúžia vám aj tieto krémy


Spoznajte možnosti odborníkov

Zbaviť sa vrások môžete aj za pomoci dermatológa, ktorý vám môže aplikovať botulotoxín. Botox sa aplikuje jemnou injekčnou striekačkou do problematických oblastí. Tým, že zablokuje alebo obmedzí mimické svaly v danej oblasti a vrásky sa tak nebudú prehlbovať. Botulotoxín nie je výplňový materiál, slúži skôr ako prevencia, aby sa vrásky ešte viac neprehlbovali. Vyhladzuje hlavne mimické vrásky, ktoré nie sú príliš hlboké a efekt sa dostaví asi o dva týždne, pričom jeho účinok je individuálny. Obvykle ale botulotoxín pôsobí 3-4 mesiace a aplikácia sa dá opakovať.

Keď nepomôže dermatológ, tak pomôže plastická chirurgia. S vráskami zatočí aj niťový lifting, ktorý sa vykonáva bez skalpela. Tajomstvo spočíva v použití špeciálnej ihly a nití, ktoré sa zavedú do určitých častí tváre. Výhodou je, že zákrok nezanecháva žiadne jazvy a rekonvalescencia je pomerne krátka. Niťový lifting vyrieši poklesnuté obočie, líca, podbradok, určité typy vrások na čele a iné. Tento zákrok je menej radikálny ako klasický lifting, ale má aj kratšiu životnosť. Ak sa obávate klasického liftingu, tak ten niťový môže byť pre vás vhodnou alternatívou. 


Ako sa snažíte omladzovať svoju pleť vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čiateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Joyfulness
Odporúčame