Pravdivý príbeh: Dostal po nevere druhú šancu, ale na milenku sa nevie vykašľať

Muž

thinkstockphotos.com

Tešil som sa, keď mi prišla pozvánka na pomaturitné stretnutie. Konečne uvidieť starých známych, o ktorých som dlhé roky ani nepočul. Prekvapili ma viacerí, ako sa zmenili, čím sa zaoberajú. Najmä Mário. V škole patril k priemeru, myslím, že nikto sme nečakali, že to dotiahne niekam ďaleko. On si ale išiel svojou cestou, pomaly, vytrvalo a napokon sa vyšvihol.

Po stretávke som ostal s Máriom v kontakte. Mali sme spoločné záujmy, chodievali sme z času na čas na ryby. Páčilo sa mi, že Mário je aj napriek peniazom nohami na zemi a vždy keď mohol, pomohol. Ani mne sa neotočil chrbtom, keď ma prepustili z roboty. Už som začínal byť zúfalý z toho, že si nič nové neviem nájsť. Doma mi vtedajšia partnerka robila dusno, ako splatíme pôžičku za prerábku. Mário mi ponúkol, že ma zamestná u seba. Bol som v danej oblasti úplný nováčik, Majo mi aj napriek tomu dal šancu. Po niekoľkých mesiacoch som odišiel späť do fachu, čo som robil pred tým, ale Máriovi som bol neskonale vďačný.

Raz sa mi na rybách Majo zdôveril, že si našiel bokovku. Nič záväzné, raz za týždeň sa s dotyčnou stretne, užijú si spolu a život ide ďalej. Odkedy stretol Janu, má oveľa viac chuti do života, dokonca mi ponúkol, že ma zoznámi s jej kamarátkou. Odmietol som, bol som spokojný s tým, čo som mal doma. Nebol som vôbec nadšený, že mi niečo takéto vešia na nos, najmä keď som Majovu ženu poznal osobne. Majovi som samozrejme sľúbil, že nič neprezradím. Pravdupovediac som vôbec nemal chuť sa do týchto vecí miešať. Aj som sa Majovi čudoval, že sa na niečo také dal. Jana bola mladšia, ale inak žiadny zázrak. Jeho žena Radka bola zato stále kočka a hlavne na úrovni. Ale tak to niekedy chodí, asi nevedel odolať niečomu novému. Vedel som, že pravda skôr či neskôr vyjde najavo a aj keď som si Mária vážil, bude si to musieť vyžrať sám.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


Keď Radka na manželovu neveru prišla, bol oheň na streche. Bola párkrát aj u nás, moja priateľka jej bola v tých chvíľach bútľavou vŕbou. Ja som zatajil, že som o tom vedel a snažil sa ostať neutrálny. Majo nakoniec pripustil, že v jeho veku sa mu už nechce riešiť rozvod, riešiť rozdeľovanie majetku a všetky spory s tým súvisiace. Aj keď ho to stálo dosť úsilia, Radku si udobril, manželstvo zachránil a musel sľúbiť, že s dotyčnou Janou sa už nikdy v živote nestretne. Inak bude naozaj koniec. Človek nedostane takúto druhú šancu len tak a mal by byť za ňu vďačný. Vyzeralo to, že sa Mário unormálnil. S Radkou sa im darilo manželstvo dostať do normálu, išli spolu aj na dovolenku, bavili sa spolu normálne.

Po nejakom čase som sa chystal vyzdvihnúť Mária v práci. Boli sme dohodnutí na pivo, no on mi ešte pred tým zavolal, či by som cestou nemohol vyzdvihnúť nejaké veci na adrese, ktorú mi poslal. Keď som prišiel na miesto, otvorila mi žena a hoci som Janu videl len raz v živote a aj to dosť dávno, bol som si istý, že je to ona.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neveru som videla z prvého radu – a poriadne nechutnú


Majo mi moju domnienku potvrdil, ale tváril sa, že je to úplne v poriadku. Jana pre neho pracuje. Nie oficiálne, nesedí v kancelárii, ale pomáha mu vybavovať veci, podľa toho, čo potrebuje. ,,Si sa zbláznil, nie?“ bola prvá vec, čo mi napadla. Majo mi vysvetlil, že od Jany odišiel muž a ostala s dvomi deťmi sama. Ako matka samoživiteľka to nemala ľahké. Na záver ma poprosil, nech sa pred Radkou neprerieknem. Nemôže sa o ničom dozvedieť, znamenalo by to koniec. S Janou ide čisto len o kamarátsky vzťah, zamestnáva ju už pol roka a Radka sa to nemá ako dozvedieť. Jedine odo mňa.

Na mňa sa môže Majo spoľahnúť. Aj mne v minulosti pomohol, som mu zaviazaný. Je mi to ale nepríjemné voči Radke. Beriem ju tiež ako kamarátku. Stretávame sa a cítim sa pred ňou ako taký zradca. Nechápem, že Mária baví zahrávať sa s ohňom. Tvrdí síce, že nejde o neveru, keď s Janou nič nemá. Podľa mňa podvádza jej dôveru. A čo ak sa mu Jana bude chcieť odvďačiť aj iným spôsobom, ako prácou a on opäť podľahne? Ak sa to ešte nestalo. Myslím, že toto sa dobre neskončí. 


Poznáte podobnú situáciu zo života? Ako to nakoniec dopadlo? Urobili by ste niečo inak? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PM
Odporúčame