Pravdivý príbeh: Náš sused je úplný psychopat, nedokážem to vydržať

Žena

gettyimages

Pred pár rokmi sme sa s manželom presťahovali do domu po jeho rodičoch. Keďže išlo o dedinu, kde manžel vyrastal, nemali sme obavy, že by nás miestni neprijali. Poznali nás a veľa jeho kamarátov, s ktorými vyrastal, v dedine býva.

Náš dom z jednej strany susedí s cestou a z druhej so susedom. Ten je od nás s manželom o pár rokov starší, chvíľu žil a pracoval v zahraničí a pred desiatimi rokmi sa vrátil domov, aby sa postaral o chorú mamu. Manželku nemá a mama umrela pred piatimi rokmi. Veľmi sme ho nepoznali a Milanovi rodičia sa neho nikdy nejak nesťažovali. Predtým, než sme sa do domu presťahovali, sme sa spolu párkrát rozprávali a pôsobil celkom príjemne.


Mohlo by vás zaujímať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Prvé zvláštne momenty nastali, keď sme sa do domu začali sťahovať. Obzeral si čo nesieme dnu, aké máme auto, vypytoval sa nás na rôzne detaily. Čo koľko stálo, odkiaľ to máme a podobne. Nepripisovala som tomu žiadnu váhu, veď ľudia sú prirodzene zvedaví. Mám pocit, že na dedine ešte viac. Navyše, ak niekto bude vaším novým susedom, uvidíte ho každý deň, tak je to dokonca prirodzené.

Sťahovanie nám trvalo pár dní, museli sme veľa veci z domu aj vyhodiť, čo manželovi bolo ľúto, pretože dom bol rodičovský. Pritom som začala vnímať aj prvé štipľavé poznámky od nášho suseda. Že či to nie je škoda a čo by na to povedali rodičia. Hovoril, že ich poznal a určite by sa im to nepáčilo.

Veľmi som si musela hrýzť do jazyka, aby som mu na konci dňa nepovedala, nech už ide niekam a stará sa o seba. Udržala som sa a všetko sa zdalo byť v poriadku. Asi o týždeň neskôr som bola ráno v obchode a dala som sa do reči s miestnou predavačkou. Bola veľmi milá a sympatická. Príjemne sme sa prozprávali. Na konci sa spýtala aké bolo sťahovanie. Počula totiž, že sme všetko staré z domu vyhodili a že to muselo byť hrozne veľa úsilia.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Susedovi zlodejovi sa jeho správanie vrátilo aj s úrokmi


Trochu ma to prekvapilo, no hneď som si dala dohromady, že to sused musel niečo porozprávať. Keďže nešlo o žiadnu svetobornú informáciu, tak som to ignorovala. Doma som sa posťažovala manželovi, no hneď sme to hodili za hlavu. Susedovi sme dali prezývku monitor, pretože všetko musel monitorovať. Podobné situácie sa však opakovali.

Po viac než roku sme mu už aj povedali, nech sa stará o seba. Nediali sa hádky ani scény. Len také neustále podpichovačky a ohováranie. S manželom sme si v dedine našli svoj okruh známych, takže sme vedeli, že keby nás veľmi ohováral, jednak sa to dozvieme a tiež sa nás niekto zastane.

Priostrovať sa situácia začala, keď sa náš monitorovací sused začal na všetko sťažovať. Strom vrhá tieň. Autu vyteká olej do trávnika, čo je nebezpečné. Toto mimochodom nielen, že nebola pravda, ale naša auto nestávalo ani pri jeho plote. Keď na víkend prišli za nami deti s rodinou, tak sa začal sťažovať na hluk. Kričal nám, nech už ideme spať, že on to už nemôže počúvať, to škriekanie.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Začal si úplne vymýšľať. Viacero ľudí z dediny nám povedalo, že sa na nás sťažuje, že sme nemožní susedia, arogantní ľudia z mesta. Naozaj sme nič nerobili. Naša trpezlivosť pretiekla, keď raz nakričal na našu vnučku. Povedal jej nech sa prace ďalej od jeho záhrady, že mu tam vraj hádže odpadky.

Manžel mu vynadal aj vulgárne, nebudem sa tváriť v tomto ako svätá. No nič viac sa nestalo, ani fyzické násilie, ani vyhrážky. On o nás začal hovoriť, že ho chceme zmlátiť, že on je chudák a my panskí z mesta. Dokonca si začal vymýšľať, že ak takto pôjde ďalej, bude musieť predať dom a odísť do starobinca. Vraj chceme jeho dom kúpiť a podobné nezmysly.

Darmo sa snažíme vysvetľovať, pol dediny na nás pozerá cez prsty. Atmosféra sa robí nepríjemnejšia každý deň. Mňa osobne to veľmi mrzí. Neviem, aký je jeho cieľ. No po prvýkrát v živote začínam niekoho fakt nenávidieť.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, JV
Odporúčame