Sex bez sexu: Tieto praktiky oživia život aj vo vašej spálni

sex

freedigitalphotos.net

Pre väčšinu ľudí je predstava sexu pomerne jasná – ide o pohlavný styk. Vekom však prichádzajú rôzne komplikácie súvisiace so zdravím či hormonálnymi zmenami a nie vždy je uskutočniť ho také jednoduché, ako pred dvadsiatimi alebo tridsiatimi rokmi. Napriek tomu však netreba vešať sexuálny život na klinec, stačí len trocha nápaditosti a ochoty experimentovať.

S vekom sa mení tak telo ženy, ako aj muža. Žena môže v menopauze a po nej pociťovať problémy so zvlhčením vagíny, ktoré aj napriek použitiu lubrikačného gélu môžu viesť k bolesti pri pohlavnom styku. Okrem toho sa môžu objaviť aj iné zdravotné komplikácie s podobným efektom.

Muži zase vekom zisťujú, čo je to problém s erekciou. Ak sa zopakujú viac krát, k fyzickým problémom sa môžu pridať aj psychické – neistota či strach zo zlyhania. Vedomie, že dokážu uspokojiť partnerku aj napriek ťažkostiam s erekciou môže z nich sňať časť ťarchy a sexuálnemu životu určite prospeje. Okrem toho, neraz erektilná disfunkcia môže súvisieť s niektorými liekmi a na určitý čas sa s ňou možno bude treba zmieriť. Ak však máte pocit, že je to aj váš prípad, najskôr s lekárom skonzultujte možnosť inej formy liečby.

Spokojnosť so sexom klesá

Podľa prieskumu, ktorý robila AARP (American Association of Retired Persons) a zúčastnilo sa ho vyše 1600 ľudí vo veku nad 45 rokov to so spokojnosťou v sexuálnom živote ide od desiatich k piatim. Zatiaľ čo v roku 2004 s ním bolo spokojných 51 percent opýtaných, v roku 2010 len 43 percent. Pritom však pre mnohých z nich je táto oblasť života dôležitá. Aj preto sa treba o spokojnosť v nej snažiť o niečo viac a nenechať sa odradiť napríklad zdravotnými komplikáciami. Veď penetrácia nie je jedinou formou sexu, ktorý dokáže uspokojiť muža či ženu.


Mohlo by vás zaujať: Sex po štyridsiatke: Toto treba vedieť, aby bol skvelý ako doteraz!


Spoľahnite sa na citlivé dotyky

Masáž spojenú s dráždením intímnych partií určite neodmietne žiadny muž ani žena. Možno ste na túto formu uspokojenia sčasti zabudli, teraz je však ten pravý čas ju opäť oprášiť. Má viacero nesporných výhod, medzi inými možnosť navigovať partnera či partnerku presne podľa vašich predstáv a dožičiť mu či jej extra silný zážitok. Tento spôsob dráždenia je ideálny aj pre pánov s problémami s erekciou – v tomto veku už totiž pohľad na nahé telo nestačí, treba zapojiť dotyky. Dráždenie prostaty cez konečník môže mužovi pomôcť k erekcii a následnému orgazmu – za predpokladu, že s ňou nemá zdravotné problémy. V tom prípade je vhodné konzultovať situáciu s lekárom.

Pery dokážu zázraky

Bozk na pery je krásny, ale určite uznáte, že na tele vašej polovičky je aj mnoho iných miest hodných bozkov, vrátane intímnych častí. Pre ženy, ktoré majú problémy s vlhkosťou a trápi ich bolestivý sex, je táto praktika zo strany partnera obzvlášť vhodná. Pri uspokojovaní partnera opäť možno kombinovať s dráždením prostaty.


Mohlo by vás zaujať: Neverní päťdesiatnici: Podľa prieskumu ich podvádza naozaj dosť


Vibrátor má miesto aj vo vašej spálni

Najmä ak sa často stáva, že muž nie je schopný sexu, ale partnerka po ňom túži. Vibrátor nie je hračka len pre osamelé dámy, naopak. Môže sa stať skvelým pomocníkom pri partnerskom sexe. Plusom je, že mnoho mužov pohľad na partnerku, ktorú ním uspokojuje, vzrušuje, pretože ide o niečo nové. Netreba si pritom predstavovať žiadne tridsaťcentimetrové monštrá – na trhu je množstvo výrobkov všetkých veľkostí a farieb a svojho favorita si tak vyberie asi každý.

Robte, čo sa vám páči

Manželská posteľ je miestom aj na mnoho iných experimentov. Kým vám prinášajú uspokojenie, niet sa za čo hanbiť. Sexuológovia sa stretávajú s veľmi kreatívnymi spôsobmi uspokojovania v prípade partnerov vo vyššom veku. Kým vám daná praktika obom vyhovuje a napĺňa vás uspokojením, nie je nad čím váhať. Ani vyšší vek nie je dôvodom na to, aby ste prestali skúšať nové veci a experimentovať. Naopak – a možno práve „vďaka“ svojim zdravotným či iným problémom objavíte techniku, ktorá vás uspokojí lepšie ako čokoľvek iné, čo ste doteraz skúšali.


Museli ste problémy v oblasti sexu riešiť aj vy? Ako? Poraďte aj ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Dora
Odporúčame