Vône, ktoré zlepšia nielen milostný život: Vyskúšajte tieto éterické oleje

Ruža

thinkstockphotos.com

Vône zohrávajú v milostnom živote dôležitú úlohu. Ak ho potrebujete okoreniť, vniesť do neho viac vášne a kreativity, za vyskúšanie stoja aj esenciálne oleje.

Za poklesom libida môže byť viacero faktorov, ako napríklad fyzické a emocionálne vyčerpanie, úzkosť, depresia, poruchy štítnej žľazy, klimaktérium, nespokojnosť či rutina vo vzťahu. A práve s niektorými z týchto ťažkostí si dokážu poradiť i oleje. Aj podľa odborníkov z Dr. Harisingh Gour Central University v Indii majú často pozitívny vplyv na sexuálne správanie a milostný život.

Ruža príjemne uvoľní

Ružový esenciálny olej sa často nazýva aj „olejom lásky“, teda môžeme ho zaradiť medzi afrodiziaká. Má antidepresívne účinky, vnútorne uvoľňuje napätie a harmonizuje. Okrem toho pôsobí antibakteriálne a protizápalovo, zmierňuje bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi a stimuluje produkciu spermií. Silicu z ruže ocenia aj ženy, ktoré trpia predmenštruačným syndrómom a majú nepravidelnú menštruáciu. Pri vonkajšom použití očisťuje a hydratuje pleť. Je stvorený pre zrelú pokožku so sklonom k vzniku vrások.

Ylang ylang upokojí a zlepší náladu

Po tomto oleji by mali siahnuť najmä tí, ktorí sú často rozrušení, majú stavy úzkosti a strachu, žijú v permanentnom strese. Ylang ylang pôsobí hlavne na emócie. Okrem antidepresívnych účinkov priaznivo vplýva aj na krvný tlak, eliminuje bolesť hlavy a je pokladom pre pokožku, hlavne čo sa týka zápalových ochorení kože.


Mohlo by vás zaujímať: Proti depresii aj na upokojenie: Tieto esenciálne oleje vám zaručia lepšiu náladu


Skúste santalové drevo

Santalové drevo, podobne ako ylang ylang, patrí medzi oleje, ktoré ľudstvo využíva tisíce rokov. Má priaznivý účinok na nervový systém, prispieva k uvoľneniu svalov, zmierňuje stres, napätie a strach a navodzuje pozitívne emócie. Pri vonkajšom použití prispieva ochrane pokožky a je pomocníkom pri odstraňovaní jaziev a strií. Disponuje protizápalovými vlastnosťami, čo sa osvedčilo napríklad pri problémoch s močovými cestami. Takisto podporuje koncentráciu.

Kardamóm zmierňuje duševnú únavu

Kardamóm sa hojne využíva v rámci tradičnej čínskej medicíny a ajurvédy. Je nápomocný pri odstraňovaní únavy a duševnom vyčerpaní. Využíva sa aj na podporu koncentrácie, pri nadúvaní a nechutenstve. Celkovo podporuje tráviace procesy. Je stvorený aj na detoxikáciu organizmu.

Šalvia bojuje proti starnutiu

Jedným zo symptómov klimaktéria je pokles libida. V tomto smere môže byť pomocníkom i esenciálny olej zo šalvie. Má uvoľňujúce účinky na psychiku, podporuje kreativitu a pôsobí tiež ako afrodiziakum a zmierňuje symptómy menopauzy. Avšak benefitov šalvie je ešte oveľa viac – stimuluje nervový systém, má antioxidačné účinky, napomáha pri trávení, detoxikuje a prispieva k vyrovnaniu hormonálnej hladiny. Celkovo je dobrým pomocníkom pri boji proti starnutiu.


Mohlo by vás zaujímať: Levanduľa má nielen čarovnú vôňu: Pomôže pri kožných problémoch či bolesti zubov


Cédrové drevo zmierni stres

Sladká drevitá vôňa cédra pôsobí na organizmus hrejivo. Pomáha lepšie zvládať psychický tlak, ktorý na človeka kladie dnešná uponáhľaná doba. Okrem toho má antiseptické účinky a prináša úľavu pri ťažkostiach s močovým ústrojenstvom. Rovnako pôsobí pozitívne na vlasy a pokožku.

Ako esenciálne oleje používať?

Ideálne je, ak si olej kúpite v špecializovanej predajni, ktorá ručí za jeho kvlaitu. Najjednoduchšie je nakvapkať niekoľko kvapiek do aromalampy alebo použiť difuzér, poprípade jednoducho pridať olej do nádoby s vodou. Niektoré esenciálne oleje sa dajú užívať aj vnútorne, čiže sa zaraďujú medzi doplnky výživy. Slušné výsledky dosiahnete aj tak, že sa niekoľko kvapiek nakvapká do kúpeľa alebo použije pri masáži.Už len to je príjemnou zmenou v partnerskom vzťahu, ktorá neraz dokáže divy.


Máte skúsenosti s éterickými olejmi? Napíšte ich ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame