Vyhnite sa boľavým kĺbom a osteoporóze: Pomôcť vám môže žraločia chrupavka

Žralok

sxc.hu

Problémy s kĺbmi neriešia len starší ľudia, ale pociťujú ich čoraz viac už aj mladšie ročníky. No práve staršia skupina ľudí je ich bolesťami a zhoršenou pohyblivosťou postihnutá najviac. V snahe zlepšiť kvalitu života siahajú po rôznych prostriedkoch, ktoré ich život skvalitnia. Jedným z účinných pomocníkov je aj žraločia chrupavka, ktorá obsahuje prírodné zložky zlepšujúce stav pohybového ústrojenstva.

Silný ako žralok

Chceli by ste takí byť? Je známe, že žraloky sú živočíchy, ktoré nikdy netrpia zápalmi, infekciami, ba dokonca ani rakovinou. Pozoruhodné na ich imunitnom systéme je to, že si sami neustále produkujú protilátky, ktoré kolujú v ich krvnom obehu a zabraňujú tak napadnutiu tela chorobou.

Chrupavka na pohľadanie

Tento žraločí produkt obsahuje komplex účinných látok prírodného charakteru, medzi ktoré patria proteínové zložky – najmä denaturovaný kolagén a neproteínové zložky – prírodný chondroitín a glukosamín. Vďaka tejto kombinácii látok je žraločia chrupavka schopná poskytovať stavebné zložky potrebné na udržanie optimálneho stavu kĺbovej chrupavky ako aj väzov.


Mohlo by vás zaujímať: Trápia vás bolesti kĺbov či problémy so žilami? Pomôcť vám môžu pijavice!


Pomáha ešte len pár desaťročí

Pokusy so žraločími produktmi sa uskutočňujú od polovice 50. rokov minulého storočia. To znamená, že produkty ako žraločia chrupavka, pomáhajú ľudstvu ešte len pár desiatok rokov. Za najserióznejšieho výskumníka v tejto oblasti sa považuje Dr. B. Atassi z Jules Bordet Institute, sídliacom v belgickom Bruseli. Chrupavka zo žraloka má však dlhú tradíciu v čínskej medicíne a pre svoje zdravotné účinky je aj preto uznávaná už po celom svete.

Pre koho je vhodná?

Užívanie žraločej chrupavky sa odporúča hlavne ženám a to najmä pre vysoký obsah vápnika a fosforu. Tento prírodný doplnok je vhodný v období menopauzy najmä z dôvodu prevencie osteoporózy, ktorá je nepríjemným civilizačným ochorením postihujúcim vysoké percento žien po 50-tke. Okrem toho zlepšuje aj stav pleti, vlasov a nechtov. Je tiež vhodná aj pre športovcov, keďže pomáha udržovať ich pohybovú sústavu fit a tiež znižuje pravdepodobnosť zranenia, poškodenia a zápaly kĺbov a svalov.

Prevencia pred rakovinou

Žraločia chrupavka dokáže splniť aj túto náročnú úlohu. Obsahuje totiž komplex účinných látok, ktoré pomáhajú obmedzovať angiogenézu, čo je vytváranie cievnej siete, ktorá vyživuje rastúce novotvary (nádory) v zdravom tkanive. Chrupavka získaná zo žralokov plní tiež úlohu posilnenia imunity, čím zabezpečuje omnoho lepšiu prevenciu pred chorobami, resp. ich menej častý výskyt.


Mohlo by vás zaujímať: Trápia vás boľavé kĺby? Vyskúšajte osvedčené recepty z prírodnej lekárne!


V čom dokáže byť ešte žraločia chrupavka prospešná?

  • spomaľuje vaskularizáciu v chrupavkách kĺbov
  • je vhodná pri artritíde a reume
  • zmierňuje bolesti chrbtice
  • zlepšuje pohyblivosť kĺbov
  • spomaľuje proces degeneratívnych zmien v kĺboch
  • zlepšuje regeneráciu kĺbov a väzov
  • pomáha pri liečbe osteoporózy

Nevhodná pre deti a po operáciách

Aj keď je žraločia chrupavka produktom veľmi prospešným, aj ona má svoje obmedzenia v užívaní. Nie je odporúčaná tehotným a dojčiacim ženám ani deťom, prakticky je vhodná iba pre dospelých. Tiež nie je vhodné užívať ju po chirurgických zákrokoch, po infarkte, či pri zlomeninách. Užíva sa vo forme kapsúl: 2 – 4 kusy trikrát denne, podľa návodu na obale. Balenie obsahujúce 100 kusov tabletiek si môžete kúpiť za cca 14,- EUR.


Skúšali ste už žraločiu chrupavku? Ako ste s jej účinkami boli spokojní? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Oliver
Odporúčame