Vyzerajte dobre aj na dôchodku: Tieto slávne ženy potvrdzujú, že vek je len číslo

Meryl Streep

wikimedia.org/Dick Thomas Johnson

Sivovlasá žena, ktorá pečie skvelé buchty, okopáva záhradu a večer si nasadí okuliare, aby mohla vo svojom pohodlnom kresle lúštiť krížovky. Taká je častokrát naša predstava babičky.

Dnešné seniorky sú však už celkom iné. Cestujú, chodia do kina či do divadla, vzdelávajú sa na univerzite tretieho veku alebo cvičia jógu. A výzorom neraz tromfnú aj o desať či pätnásť rokov mladšie ženy. Inšpirujte sa známymi ženami, ktoré vedia starnúť s gráciou a skutočný vek by ste im rozhodne neuhádali.

Meryl Streep

 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

The minute you start caring about what other people think, is the minute you stop being yourself.

Príspevok, ktorý zdieľa Meryl Streep (@merylstreep),

Určite budete súhlasiť, že táto herečka je očarujúca svojím prirodzeným šarmom. A aj keď si možno nejaký ten „lifting“ dopriala, vie presne odhadnúť tú správnu mieru. Povedali by ste, že v lete oslávila sedemdesiatku? Pre Meryl je rok 2019 určite šťastným. Vďaka dcére Mamie Gummer sa totiž po prvý raz stala babičkou. Gummer porodila chlapčeka a hoci už raz bola vydatá, ide o jej prvé dieťa. Jej traja súrodenci deti ešte nemajú, Meryl tak v tomto roku zažíva svoju vnúčikovu premiéru.   

Mohlo by vás zaujímať: Klobúk dole: Tieto hviezdy zvládajú pribúdajúce vrásky s ľahkosťou!

Kris Jenner 

 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

One of my favorite @kyliecosmetics Lip Kit colors… it’s called Boss ! #Boss #lipkit @kyliejenner

Príspevok, ktorý zdieľa Kris Jenner (@krisjenner),

Ak vám meno tejto pôvabnej 63-ročnej dámy nič nehovorí, stačí povedať „Kardashianky“. Síce zostáva v tieni svojich známych dcér, no je očividné, že krásu zdedili po nej. Kris pritom nie je žiadna žienka domáca, je to manažérka, producentka a podnikateľka v kozmetickom priemysle, ktorá navyše píše knihy. A aby sme nezabudli, je aj mamou šiestich detí a niekoľkonásobnou starou mamou, ktorá si život užíva naplno.

Mohlo by vás zaujímať: Vyzerajú skvele aj po 40-ke: Ktorá zo slovenských herečiek je vašou favoritkou?

Carole Middleton 

Mama vojvodkyne Kate Middleton, manželky princa Williama, má 64 rokov a ako mladé dievča sa túžila stať učiteľkou. Finančné pomery jej rodiny však neboli dobré a na štúdium musela zabudnúť. Živila sa ako sekretárka a letuška. Po svadbe s Michaelom Middletonom rozbehli vlastný biznis. Úspech v podnikaní im priniesol bohatstvo, tým najväčším sú však pre Carole jej tri deti – Kate, Pippa a James, a už aj vnúčatká George, Charlotte, Louis a malý Michael. Niekoľkonásobná stará mama vyzerá skvele a má nezameniteľnú charizmu.

Mohlo by vás zaujímať: Krásna a štýlová po päťdesiatke: Ako sa obliekať v tomto veku?

Catherine Deneuve

Jedna z najpopulárnejších francúzskych herečiek oslávi na jeseň tohto roku 76. narodeniny. Catherine sa na striebornom plátne po prvý raz objavila v roku 1957 a odvtedy nakrútila viac ako stovku filmov a získala množstvo prestížnych cien. Pôvodne sa chcela stať módnou návrhárkou, nakoniec je z nej „femme fatale“ francúzskej i svetovej kinematografie. A je aj matkou a babičkou. Má syna Christiana Vadima a dcéru Chiaru Mastroianni. O tom, že je vo svojom veku stále krásna a šarmantná, niet pochýb. Navyše vie starnúť s noblesou, čo u známych tvárí nebýva vždy pravidlom.

Mohlo by vás zaujímať: Celebrity po štyridsiatke: Odkukajte ich triky na skvelú formu!

Eliška Balzerová

Za krásnymi zrelými ženami nemusíme chodiť ďaleko. Stačí sa pozrieť na herečku Elišku Balzerovú a každému musí byť jasné, že klame telom a vek je v jej prípade naozaj len číslo. Čerstvá sedemdesiatnička sa stala slávnou ako začínajúca lekárka v legendárnej Nemocnici na okraji mesta. Šoubiznis však išiel v tej dobe trochu mimo nej, pretože sa starala o ročného syna. Keď o šesť rokov neskôr natočila komédiu storočia S tebou mě baví svět, pribudla do rodiny dcéra Adéla.

Dnes je Eliška štvornásobnou starou mamou. Napriek tomu pred kamerami hrá obletované ženy a prežíva milostné dobrodružstvá. V súkromí je verná jedinému mužovi – producentovi Janovi Balzerovi, s ktorým je už neuveriteľných 45 rokov. Mimochodom, Eliška nemá problém priznať, že už patrí medzi seniorky. Druhým dychom ale dodáva, že hoci stále pracuje, túto etapu života si náramne užíva a prioritou je pre ňu rodina.

Ktoré ďalšie známe dôchodkyne sa páčia vám? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: Mirka, wikimedia.org/Dick Thomas Johnson
Odporúčame