Pravdivý príbeh: Neverní nie sú len muži, ženy vedia byť tiež poriadne potvory

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Skoro každý môj kamarát pozná vo svojom okolí ženáča, ktorý sa po rokoch manželstva zaplietol s niekým tretím. Už menej je počuť o nevere, kde je ústrednou postavou žena. Dejú sa, ale ženy sú rafinované. Nedajú sa tak ľahko odhaliť. A keď sa nevera prevalí, zanechá za sebou ešte väčšiu spúšť ako mužov úlet. Hovorí sa, že muži podvedú len telom, ženy aj srdcom. V našej rodine ostalo zlomené srdce môjmu synovi Dušanovi. Pritom o Ivane, jeho neveste, by som odprisahal, že by to bol posledný človek, ktorý by dokázal podviesť.


Dušan bol najstarší z našich troch synov. Mal prirodzenú autoritu. Nie len svojím veľkým vzrastom, ale aj správaním. Bol zvyknutý, že ho mladší bratia poslúchajú a rešpektujú. Aj na škole patril Dušan väčšinou k vodcom partie. Mal rád spravodlivosť, slabých sa vždy zastal. Možno aj preto bolo jeho snom stať sa policajtom. Na školu ho zobrali na prvýkrát. Počas štúdia mal vynikajúce výsledky. Keď školu dokončil, hneď sa aj zamestnal. Bol šťastný, so ženou sme sa tešili spolu s ním. „Už len nejakú peknú nevestu ti vybrať,“ doberali sme si ho pri nedeľnom obede. Pri ďalšom takomto nedeľnom obede, len o čosi neskôr, nám Dušan doniesol predstaviť Ivanu. Bolo to také nenápadné, zakríknuté dievča. Na tvári mala výraz, že sa o chvíľu rozplače. Nikdy som si nebol istý, čo sa jej v skutočnosti preháňa hlavou. Dušan však na nej išiel oči nechať. Bol z nej úplne hotový.


Mohlo by vás zaujať: Nevera tri krát inak: Aj toto môže spraviť s vaším vzťahom


Zobrali sa krátko na to, ako sa zoznámili. So ženou sme dúfali, že dôvod ponáhľania nám čoskoro prezradia. Obaja sme už túžili po vnúčati. Keď ani po roku nám žiadnu novinu ohľadom prírastku neoznámili, začali sme sa nenápadne pýtať, kedy potomka plánujú. Bavilo nás to rok. Po dvoch rokoch sme pochopili, že sa mladí nikam neponáhľajú. Po piatom roku od sobáša sme už dúfať pomaly prestávali. Zobral som to tak, že naozaj chcú obaja pracovať na svojich kariérach a užívaní si jeden druhého.

Dušan sa mi jedného dňa zdôveril, že by už aj chcel dieťa, ale má pocit akoby sa mu Ivana vzďaľovala. Do jej práce prijali novú kolegyňu. Bola v Ivaninom veku, ale slobodná. Odvtedy bola ako vymenená. Začalo sa to kávičkami, na ktoré chodila s kolegyňou najprv dva razy do týždňa. Neskôr k tomu pribudli nákupy, kurzy salsy. Dušan bol zvyknutý robiť veľa vecí spoločne s Ivanou, ale nové aktivity mu najskôr neprekážali. Keď sa k nim pridali aj piatkové nočné výjazdy do mesta, začalo ho to trápiť. Ivana sa vracala o štvrtej nadránom. Ak bolo po výplate, zvládla takýto žúr s kolegyňou v meste aj v sobotu. Keď sa jej snažil dohovoriť, bola podráždená. Vraj jej nedopraje, že aj ona si konečne trocha užíva život. Dušana sa to dotklo. „Vari doteraz pri tebe len prežívala?“ krútil som neveriacky hlavou.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Dušan začal na svoju ženu naliehať, nech si spolu spravia dieťa. Myslel si, že tehotenstvo Ivanu skľudní a ich život sa dá opäť do normálu. Ivana sa však tehotenstvu bránila. Jej nový životný štýl sa jej zapáčil. Dušan si s ňou vôbec nevedel rady. Nebol zvyknutý, že ho niekto odrazu neposlúcha. Ba čo viac, vysmieva sa mu. Najväčšia rana pre neho ešte len zakrátko prišla.

Je hrozné vidieť chlapa ako hora ako pred vami sedí, zmenšený, utrápený, uplakaný. O to je to horšie, keď ide o vášho syna. Dušan sa dozvedel, že Ivana ho podvádza. Nachytali ju Dušanovi kolegovia v meste. Tvrdili mu, že ich Ivana videla, že sú v tom istom podniku ako ona. Ani to jej nezabránilo, aby sa začala bozkávať s neznámym mužom po jej boku. Dušana dokonale ponížila. Najhoršia bola jeho bezmocnosť. Nevedel, prečo sa Ivana začala správať ako odtrhnutá z reťaze. Myslel si, že keď sa vyblázni, vráti sa naspäť domov a všetko bude ako kedysi. Ona mu ale zasadila ranu pod pás. Jednorazový úlet by jej syn bol ešte ochotný odpustiť. Ivana sa mu priznala, že s dotyčným mužom z baru to už ťahá dlhšie. Dokonca sa jej aj uľavilo, že bola celá vec vonku. Nemala už chuť sa ďalej skrývať, vykričala Dušanovi.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Mal som všetko, bol som však neverný a dnes nemám nič


Toto bolo už veľa aj na syna. Ivana podala žiadosť o rozvod. Dušan to chcel mať celé čo najskôr za sebou, s rozvodom teda súhlasil. O pol roka sa od spoločnej známej dozvedel, že sa Ivana ide vydávať. Bola tehotná. Môj syn sa zo zrady manželky nevedel dlho spamätať. Urobila mu taký zmätok v citoch, že ani po štyroch rokoch od rozvodu Dušan stále nemal iný dlhotrvajúci vzťah. Ženám prestal úplne dôverovať. So ženou to nevzdávame. Sme spolu vyše tridsať rokov. Veríme, že aj Dušan má niekde tam vonku svoju spriaznenú dušu.


Poznáte podobný životný príbeh aj vy? Napíšte svoje skúsenosti do diskusie alebo nám ho celý pošlite na plnielanu@plnielanu.sk a prečítajte si ho v tejto sekcii možno už nabudúce.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (13)

 • Michal 04.12.2014, 13:40

  Rozdiel medzi neverou muža a ženy j v tom, že žena na neveru muža zakrátko príde, ale muž neveru ženy väčšinou nepíde nikdy. Preto sa hovorí len o nevere mužov. O nevere žien sa potom vie veľmi málo.

 • lana 27.06.2013, 13:16

  toto je pribeh Dusana skrze jeho rodicov ale nevidime do vnutra Ivany, ved za vsetkym je nieco..mozno bol prilis vlastnicky, obmedzujuci a ona sa nevedela z toho vymanit, tak klamala..Dusan jej teraz ma len odpustit a uvedomit si, ze mozno ju az tak nemiloval ako si myslel, lebo rastieme a vyvijame sa, a az tak si moze pritiahnut zenu, ktora mu bude podobna, ked necha minulost za sebou

 • presne tak 22.05.2013, 12:49

  meloop, vzdy si zena (stejne i muz) najde duvod, bude-li chtit zahnout, udela to. proto - nepatrat!

 • pro meelop 21.02.2013, 12:11

  jak ktera.. nehazet zeny do jednoho pytle! jinak zahnout je tak lehke, umeni zustat verny.

 • meelop 15.02.2013, 10:13

  Zene nevyhovies a nepochopis ju. Mozes jej zniest modre z neba, splnit jej vsetky zelania, ale potom si najde hocijaky dovod a i tak zahne.

 • oooo 14.02.2013, 17:51

  Doba kedy boli muzi viac neverni je davno za nami>>> to ze sa postavenim v spolocnosti zeny muzom vyrovnali prinieslo dlho ocakavane>>>zeny su 3krat nadrzanejsie ako muzi podla vedcov len to vedia skryvat tak potom necakajte, ze budu podvadzat len muzi>>> a podla vlastnej skusenosti povedzte si sami kolko zadanych zien preslo vasimi postelami a este kolko ich prejde>>> je mi z toho zle ale takto to je bohuzial... zeny su citovo chladnejsie to je dalsi dovod preco to nemaju problem robit... ak nechcete mat zlomene srdce uzivajte si zivota chlapi ako bolo spominane vy zahybate telom zeny srdcom a v tom je podstatny rozdiel a aspon vas nebude tak mrziet ze vas ta vasa podviedla ked vy ste urobili to iste...

 • Fero 14.02.2013, 14:37

  Podľa titulku je teda väčšina mužov neverných s mužmi? Nuž asi, keď sa iba pripúšťa, že aj ženy vedia byť potvory :o}}}}

 • dave 14.02.2013, 13:39

  pokial fena nechce tak pes si nevrzne

 • juchaaaa 14.02.2013, 13:11

  ked nejsouuu peeenaaaze aj k o k o t je maly :))))))))))))))))))))) ze ako sa baviiiiim

 • kvitek 14.02.2013, 11:59

  a moj otec vravi laska jsou penize.. smutne, kde je dnes cit, lehce se zahne, neni moderni byt verny, povidam ja.

1 2 >

Pridať komentár