Proti depresii aj na upokojenie: Tieto esenciálne oleje vám zaručia lepšiu náladu

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Veríte liečivým vlastnostiam éterických olejov?

Esenciálny olej môže pomôcť pri rôznych problémoch

Pociťujete stres, nervozitu, úzkosť a všade, kde sa pohnete, vás prenasledujú pochmúrne myšlienky? Aromaterapia slúži ľudstvu tisíce rokov a napomáha pri liečbe fyzických i psychických problémov. Vyskúšajte esenciálne oleje, ktoré pomôžu pri zlepšovaní vášho psychického stavu!


Najjednoduchší spôsob, ako využiť silu rastlinných silíc, je vdychovanie príjemných vôní prostredníctvom aromalámp. Stačí niekoľko kvapiek a interiérom sa vznášajú arómy, ktoré povzbudia ducha.

Voňavá levanduľa na upokojenie a proti nespavosti

Levanduľový esenciálny olej má niekoľko sfér pôsobenia. Prináša úľavu od bolesti, prospieva močovým cestám, krvnému obehu, tráveniu a uplatnenie našiel aj pri liečbe kožných problémov. V prvom rade je však upokojujúcim prostriedkom a bojuje proti nespavosti. Je pomocníkom pri nervovom vypätí, duševnom nepokoji, úzkosti, depresii, migréne i bolestiach hlavy. Je nevhodný pre tehotné, dojčiace ženy i diabetikov.


Mohlo by vás zaujať: Oživte svoj sexuálny život vonnými olejmi


Jazmín ako antidepresívny prostriedok i afrodiziakum

Jazmín patrí do kategórie drahších éterických olejov, ale jeho účinky sú o to zaujímavejšie. Sladká kvetinová vôňa s nádychom exotiky je používaná pri ťažších depresívnych stavoch, má uvoľňujúce účinky, posilňuje sebadôveru. V tradičnej medicíne sa uplatňuje ako liečebný prostriedok pri impotencii a frigidite. Ak sa rozhodnete využiť tento olej aj v domácej kozmetike, pleť bude po jeho použití pružnejšia. Silica má zároveň schopnosť redukovať drobné ranky, jazvičky a strie.

Proti depresii vďaka bergamotu

Pri sezónnej depresii, strese, úzkostných poruchách a vnútornom napätí je nápomocný bergamotový olej. V prírodnej medicíne sa používa aj pri problémoch so sebavedomím. Vhodný je k liečbe lupienky, akné i ekzémov. Po aplikácii oleja nie je vhodné pokožku vystavovať slnečnému žiareniu, pretože môže reagovať podráždením.

Pomaranč vyvoláva pocity šťastia a zíde sa i v chrípkovom období

Hoci je pomarančový esenciálny olej jedným z najbežnejších, jeho účinky nie sú rozhodne zanedbateľné. Jeho vôňa šíri teplo, vyvoláva pocity šťastia a radosti. Okrem toho sa podieľa na stimulácii lymfatického systému, odstraňuje toxické látky, je vhodný pri chrípke a nachladnutí.


Mohlo by vás zaujať: Vonné sviečky vzbudia vášeň či zdvihnú náladu: Ktorá aróma je pre vás tá pravá?


Sviežou vôňou mäty proti duševnej únave

Z rastliny, ktorá pochádza zo stredomorských oblastí, sa vyrába silica účinná proti duševnej vyčerpanosti a stavoch depresie. Ak sa potrebujete koncentrovať, mätová vôňa je vhodným podporným prostriedkom sústredenia sa. Olej sa využíva aj pri dýchacích, kožných a tráviacich ťažkostiach. Je nápomocný pri bolestiach hlavy.

Rozmarín stimuluje mozog, zlepšuje pamäť, bojuje proti únave...

Psychickú i fyzickú únavu, znížené pamäťové schopnosti a nedostatok koncentrácie je možné eliminovať použitím rozmarínového esenciálneho oleja. Ak olej pridáte do kondicionéra na vlasy, podporí krvný obeh a rast vlasov. Ako súčasť kúpeľa bojuje proti kŕčovým žilám.

Ako si éterický olej zaobstarať?

Esenciálne oleje sú pomerne bežným sortimentom dostupným v ezoterických obchodoch či e-shopoch. Ceny sa líšia v závislosti od konkrétneho druhu oleja. Najlacnejšie stoja už okolo troch eur, cena drahších sa môže vyšplhať až na 15 eur. Pri kúpe si preverte najmä skutočnosť, či ide o 100% prírodný olej.


Aké skúsenosti máte s vonnými olejmi vy? Poraďte aj ostatným čitateľom v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • Bio 31.08.2013, 21:36

    bobo74 Ty si teda odborník.Chytám sa za hlavu z tvojich hlúposti. Máš aj niečo vyskúšané ,alebo píšeš len tak z dlhej chvíle?Tak dlhý a taký sprostý komentár ,to si si poriadne skrátil dlhú chvíľu.Aromaterapiu ja osobne uznávam. Stačí ak ťa bolí hlava a natrieš si čelo s olejčekom,nato určeným. Možno keby si si zapálil vonnú tyčinku ,aj by ti prišli na myseľ aj rozumnejšie vety.Samozrejme ,nemáme sa dať oklamať falošnými esenciami a prehnanými cenami.

  • Misicka 17.02.2013, 18:33

    Neda mi nereagovat na tento blby komentar... ach, jaj... stale vela blbcov chodi po svete, ktori nemaju co robit a pisu uplne bludy. Inteligentny clovek to neurobi, tak mily bobo74 zamysli sa nad sebou alebo zacni nieco robit, potom budes mat ine starosti, ako pisat hlupe komentare. Mimochodom, aromaterapia nie je blud!

  • bobo74 17.02.2013, 17:20

    Ako si éterický olej zaobstarať? Esenciálne oleje sú pomerne bežným sortimentom dostupným v ezoterických obchodoch či e-shopoch. Ceny sa líšia v závislosti od konkrétneho druhu oleja. Najlacnejšie stoja už okolo troch eur, cena drahších sa môže vyšplhať až na 15 eur. Pri kúpe si preverte najmä skutočnosť, či ide o 100% prírodný olej. Ako si to má človek overiť,keď sa to nedá ani u bežných potravín???Teraz majinko upravím tento váš grc. Ako si éterický olej zaobstarať? Esenciálne oleje sú pomerne bežným šarlatánskym sortimentom dostupným v podvodníckych obchodoch či e-shopoch. Ceny sa líšia v závislosti od konkrétneho druhu zákazníka a druhu oleja. Najlacnejšie stoja už okolo troch eur(ľahká demencia), cena drahších sa môže vyšplhať až na 15 eur(ťažká demencia,prípadne doporučenie rodinných príslušníkov z výhľadom na dedičstvo). Pri kúpe si preverte najmä skutočnosť, či ste právne zodpovedný(ak sa ozvete,predpokladám,že nie).Ak nerozumiete tomuto textu,tak si objednajte esenciálny olej s príchuťou cyankáli (nemáte čo stratiť) v akcii,len za 100€ plus poštovné,výpalné,nezdanené ale všeobecne prospešné.Ak sa ozvete do 30 dní,dostanete pipkynu baču,ale ten pocit,to je na nezaplatenie.Neváhajte a nevolajte!!

1

Pridať komentár