Lekár provokatér: Jogurty sú horšie ako fajčenie, mamograf spôsobuje rakovinu

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Dr. Rüdiger Dahlke

V každom čase existovali ľudia, ktorí išli „proti prúdu“. Jedným z nich je v dnešnej dobe Rüdiger Dahlke. Lekár, ktorého prístup k chorobám a telu ako takému sa líši od väčšiny ostatných lekárov. Nebojí sa povedať, čo si myslí a aj preto má fanúšikov na celom svete. Či sa vám jeho názory pozdávajú, alebo nie, je zaujímavé si o nich niečo prečítať.


S niektorými pravidlami zdravej výživy sa zhoduje aj Dahlke – vyhýbať sa alkoholu či fajčeniu považuje za správne pravidlá. Okrem toho však zo svojho jedálnička vylučuje aj mäso a napríklad jogurty. Tie sú podľa neho škodlivejšie ako samotné fajčenie. 

Choroba je dobrá

,,Už roky za vyššie povedomie o úlohe psychiky vo vývoji choroby,“ hovorí  Dahlke. Na rozdiel od mnohých kolegov sa snaží vnímať chorobu ako celok, nie ako jednotlivé príznaky. Tvrdí, že liečba nemá spočívať v ich odstránení, ale v odstránení samotnej príčiny. Za mnohými chorobami pritom podľa neho stojí skôr psychika. Choroba je pritom podľa neho niečo pozitívne. Niečo, čo človeka upozorňuje na potrebu zmeny.  Keďže lekári podľa jeho skúseností liečia zväčša iba príznaky, sám odporúča navštevovať ich čo najmenej.


Mohlo by vás zaujať: Jednoduchá detoxikácia zelenými potravinami: Prospeje vášmu zdraviu aj postave!


Mamografia radšej nie

Liekom na chorobu, ktorá trápi milióny ľudí – rakovinu, je podľa neho spomenúť si na to, čo v živote naozaj chcete a nájsť odvahu to uskutočniť. Niektoré metódy tradičnej medicíny celkom zatracuje, Napríklad očkovanie proti rakovine krčka maternice považuj za nezmysel. Tiež tvrdí, že by ženu nikdy neposlal na mamograf – ten totiž v boji proti rakovine nepomáha – naopak spôsobuje ju.

Ideálna očista? Pôst

Účinným spôsobom ako očistiť telo je podľa neho pôst a odporúča tiež prijímanie zeleniny a ovocia rôznych farieb. Práve preto organizuje semináre pre ľudí, ktorí sa týmto spôsobom chcú očistiť a spoznať svoje vnútro. Hoci prvé dni sú dovolené ovocné šťavy, polievky či smoothie, posledné sú založené len na meditácií, pití čajov a vody. Dovolený je len jeden smoothie z rozmixovaného ovocia či zeleniny denne. Pôst považuje za skvelý prostriedok nielen k prečisteniu tela, ale aj duše.


Mohlo by vás zaujať: Prečistite svoj organizmus: Tu sú 4 jednoduché spôsoby, ako zbaviť telo toxínov


Pravidlá života

,,Život je ako hra, treba sa naučiť jej pravidlá,“ upozorňuje doktor. Najdôležitejšie je podľa neho pravidlo polarizácie. Hovorí o tom, že čím viac sa o niečo človek snaží a chce to, tým skôr skončí s opakom. Život totiž treba prijímať vo všetkých jeho tvárach, myslí si obdivovateľ Františka z Asissi.


Poznáte ďalšie názory Rüdigera Dahlke, ktoré vás zaujali? Myslíte si, že na jeho postoji k životu je niečo pravdy? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Maroš
 • Foto: youtube.com

Diskusia (27)

 • valdes 03.11.2017, 16:48

  Nagyon fontos és csodálatos bizonyság                                               Dicsőség Istennek, Alleluia                     Az igazi emberi lények azok, akik tudják, hogyan jönnek el, hogy megmentsék társaikat, amikor szenvednek. Ma a MERCIER jessica köszönettel tartozom a saját vállalkozásomért, hála neked a 34 000 eurós hitel 2%     Elkötelezem magam Istennek és a férfiaknak, hogy megtérítem neked a kölcsönt. ÖSZÖN századra visszatér.   Ezért imádkozom mindenkinek, hogy kapcsolatba lépjen vele                                                          e-mail:                                         jessicamercier81@gmail.com                                         jessicamercier81@gmail.com                                             Krisztus béke neked

 • modrofuzik1 27.08.2014, 10:32

  vsetko s mierou. skor je naozaj dolezite "byt v klidku". nestresovat sa, brat zivot taky, aky je:)

 • Ivana 06.06.2013, 21:10

  S tým mliekom a jogurtami je to tak. Ľudia čo to kupujú a ládujú do seba, len sami sebe poškodzujú zdravie a nezmyselne míňajú svoje peniažky. Ako národ sme zmagorení falošnými reklamami o tom, aké je mlieko zdravé a ako nám prospieva. No opak je pravdou. Na našej planéte sme jediný druh, ktorý svojim mláďatám (deťom) núti mlieko iného druhu a čo je ešte horšie je to, že si myslíme, že toto mlieko potrebujeme aj v dospelosti. Len na zamyslenie: otvoríte s vaším kľúčom od vášho domu dom suseda? Nie? Ale veď aj to je kľúč...

 • lucia 25.05.2013, 22:25

  a s tym mliekom,všetko s normou...v črevách mate miklofrloru,imunitu-ta je v črevách a čreva potrebuju aj zdrave mikroorganizmy,ktoré sa nachádzaju v mlieku a kozie mlieko je zazrak.kozy nemali nikdy rakovinu...takže netvrdila by som nepite mlieko,nejedzte jogurty...

 • lucia 25.05.2013, 22:23

  Domaci jogurt sa da vyrobiť kvalitne....netreba kupovať v zahraničí...a s tou zeleninou,ani domaca nie je domáca...alebo inak povedane,je sice bez chemie,ale pozor na červy,babky hnoja domácim vykalom,aj zvieracím a to obsahuje rozne škrkavky a červy,ktoré sa dostávaju do pody....je to tažko,ale zeleninu z obchodu aj ovocie ..to je ako chemicke svinstvo a tie mliečne blivajzy z tesca ,kauflandu a lidlu....otrasne niečo.otrasne...že očistujte sa ...ved su kysle dažde,nič nie je 100 percent...už nič

 • Elena 25.05.2013, 21:07

  Mia, ziaden vyskum nikdy nedokazal, ze by mliecne vyrobky zahlienovali organizmus.

 • mia 25.05.2013, 20:45

  myslim, ze s tym jogurtom to nie je len o tom, ze obsahuje rozne chemie, ale aj to ze mliecne vyrobky celkovo zahlienuju organizmus..jedine ako tak stravitelne pre ludsky organizmus je maslo, najlepsie precistene..a co sa tyka prospesnych probiotik v jogurtoch, tak je ich mozno nahradit cibulou, cesnakom ci kyslou kapustou

 • Tina 25.05.2013, 19:38

  U nás ľudia sú naučení poslúchať bohov v bielych plášťoch. Dávajú svoje telo k dispozícii , do rúk niektorých ľudí, ktorých vzdelanie je také slabé, že sa dá prirovnať medicimanom v buši. Veľa tzv. doktorov má svoje tituly len preto, že mali nejakú známosť. Nie poctivo vydreté štúdium. A učiť sa ďalej a otvoriť si obzor aj do iných možností terapie sa im zdá zbytočné. Veď oni už všetko vedia! My sme vyšli z prírody a keď nebudeme žiť s ňou, tak dostaneme to všetko pekne na účet, ktorý musíme zaplatiť . A nielen očistené vnútro tela, ale aj naše svedomie a konanie musia byť očistené, ak sa nechceme dostať do konfliktov, z ktorých potom psychicky vznikajú choroby. Všetko súvisí so všetkým. Čo sa týka čerstvej živej potravy ak sa dá, kupujem tiež len u súkromníkov, ktorí si dopestujú doma. Vždy lepšia investícia, ako do liekov. Lekárom sa vyhýbam ako sa dá. Oni potrebujú chorých, aby mali čo robiť a spolu ruka v ruke s farm. priemyslom si robia z ľudí pokusných králikov.

 • Jozef 25.05.2013, 18:41

  Odkaz pre Janu, doporučujem požiadať lekára gynekológa aby Vám najprv dal vyšetriť ,,markery", ak sa tam objavia zvýšené hodnoty,tak až potom snímkovanie na kvalitnom digitálnom mammografe. Výsledky by mali ešte validovať s USG vyšetrením.

 • Ivo 25.05.2013, 18:31

  Suhlasim na 100% s MIlanom...nieje maso ako maso, rovnako jogurt ako jogurt. Stale sa da kupit kvalitny domaci jogurt, samozrejme nie na Slovensku, ale v krajinach, kde si stale este vazia domace vyrobky a neziju len z importu(by ste sa divili kolko takych je). Rovnako aj zeleninu a ovocie(hlavne to vodne) kupujem od ludi, ktori predavaju svoje vlastne zo zahrady, bez ton pesticidov a dalsich chemikalii. Osobne by som uz zil iba v Azii alebo Juznej Amerike...tam sa da jest este stale kvalitne a zdravo vdaka tomu, ze mnoho domacich z toho zije, bez zasahu velkych firiem.

1 2 3 >

Pridať komentár