Aktívni a dobrodružní seniori v Českej televízii: Inšpirujte sa programom Žiješ jenom 2x aj vy

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Snažíte sa byť aj vo vyššom veku aktívnym človekom?

Nový program Žiješ jenom 2x poukazuje na život aktívnych a dobrodružných seniorov

Príbehy ľudí, ktorí sa napriek svojmu už nie najmladšiemu veku rozhodli vyskúšať niečo nové, prináša nový šestnásťdielny cyklus Českej televízie o aktívnych senioroch s názvom Žiješ jenom 2x. Začínajú s koníčkami, ktoré ich vždy lákali, ale na ktoré zatiaľ nemali kvôli práci a starostlivosti o rodinu čas. Nájdete v ich príbehoch inšpiráciu aj vy?


V tvorivej producentskej skupine Kataríny Ondrejkovej vznikol nový program pre aktívnych seniorov, ktorý obohatí televízne vysielanie od tohtoročnej jesene. Jeho poslaním je ukázať, že odchodom do dôchodku život zďaleka nekončí, ale naopak, že s ním nastáva čas dopriať si neobyčajné zážitky a všeličo nové sa naučiť. Režisérom programu je Roman Motyčka, dramaturgia je v rukách Jany Bohušovej a Marcela Nevína.
 

Chuť do života nestratili

 
Program moderuje Pavel Zedníček, ktorý nám k tomu povedal: "Byť parťákom aktívnych ľudí, ktorí si radi plnia svoje dávne sny, bolo pre mňa po všetkých stránkach veľmi príjemné. Zoznámil som sa s úžasnými a energickými ľuďmi, ktorí by mohli inšpirovať aj tých oveľa mladších, a vyskúšal som si s nimi zážitky, ktoré by ma inokedy možno minuli. Hrali sme hokej s tímom veteránov, sprevádzal som dámu, ktorá si vyskúšala jazdu s kočiarovými koňmi, s inými som bol vo vzduchu, vo formule, v jaskyniach, na tanečnom parkete, pri sklárskej peci a ešte hocikde inde. Uvidíte sami. Určite ste si všimli, že som sa zatiaľ úporne vyhýbal slovu dôchodca, alebo ak chcete senior. Aj vďaka relácii Žiješ jenom 2x som sa presvedčil, že my skôr narodení sme stále mladí, ale už dlho ... "
 

Aktívni v každom veku

 
Hrdinom každého dielu je vždy jeden alebo jedna zo skôr narodených, ktorí chcú začať s novou alebo staronovou aktivitou. A my ich za naplnením ich sna odprevadíme. "Záber snov našich hrdinov je široký: Kateřina (63) sa napríklad učila riadiť štvorzáprah kladrubských beloušov, Václav (68) si vďaka nášmu programu splnil sen a absolvoval masérsky kurz, Pavel (64) sa v penzii pustil do golfu a František (64) do hokeja. Snom Elišky (65) bolo zdokonaliť sa v spoločenskom tanci a vystúpiť na parkete súťaže StarDance," charakterizuje niektoré z aktérov programu jeho dramaturg Marcel Nevín. To samozrejme ale zďaleka nie sú všetci - veríme, že zážitky aj tých ostatných prinútia televíznych divákov, aby sa tiež odvážne pustili do naplnenia svojich (zatiaľ) odložených snov a dokázali sami sebe, že žiť sa dá minimálne dvakrát!

Snažíte sa byť aktívny aj na dôchodku? Ktoré aktivity by ste odporučili ostatným čitateľom? Napíšte do diskusie.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár