VIDEOTIP Skvelá domáca jablková štrúdľa: Ťahaná, no expresná

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Máte radi štrúdľu?

Skvelá domáca jablková štrúdľa zachutí aj vám

Pripraviť cesto na štrúdlu vie byť poriadna babračka. Napriek tomu existujú skratky, ktoré nám v tom dokážu pomôcť. Ukáže to aj slovenská gastro-youtuberka Zuzana Machová, ktorá v jej novom videu pripravuje jablkovú ťahaná štrúdľu.


V jej recepte nájdete hneď niekoľko trikov, ktoré vám pri príprave cesta i samotnej štrúdle pomôžu a zjednodušia tak prípravu tejto sladkej dobroty.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • Jablko Belmac 18.12.2018, 13:49

    Skúste ju aj s týmito jablkami Belmac. Viac info nájdete v článku: http://kvitkovicova.fmkucm.sk/10-dovodov-preco-jest-jablko-belmac/

  • babka oľa 04.12.2018, 13:28

    Evelina, tá tvoja babička mala vtedy, keď tú štrúdľu ťahala, mlela mak, čistina a krajala, či strúhala jablká, odkôstkovala višne, predpokladám 40 rokov. Lebo štrúdľa sa expresne a pritom klasicky robiť nedá. Najviac času zaberie príprava plniek. A už vôbec to nemôže tak expresne stihnúť žiadna babička. Ja ňou som, považujem sa za ešte šikovnú, ale v živote som nepiekla koláč, keď už bola návšteva v dome. Takže nepreháňaj.

  • evelina 06.11.2018, 13:02

    Je mi ľúto, ale ak tá ťahaná a expresná štrúdľa vyzerá ako tá na obrázku, vôbec ma neoslovila.... Stará mať nikdy so štrúdľou nemala problém aj pri nečakanej návšteve :) , žiadne triky, tíško sa vykradla do kuchyne, zamiesila cestíčko, ktoré nechala chvíľu pod kastrólikom odpočívať a o chvíľu už rozvoniavala maková s višňami či jablková so škoricou... O takej táto pani len sníval ! A mamina neťahaná štrúdľa boduje tiež :)

1

Pridať komentár