Chuť na sex môžete mať v každom veku: Skúste tieto prírodné afrodiziaká!

sex

profimedia

Pribúdajúci vek je neúprosný a prináša so sebou mnohé, najmä fyzické zmeny. Príroda a vedomosti našich predkov, ktorí k nej mali predsa len bližšie ako my, nám stále ponúkajú mnohé pomôcky, ako spomaliť starnutie tela a udržať sa dlhšie svieži a mladí. Postupné prirodzené znižovanie hladiny hormónov má za následok napríklad zníženú sexuálnu výkonnosť aj menšiu sexuálnu žiadostivosť. No aj tieto problémy vieme ovplyvniť čarovnými látkami, ktoré nesú meno podľa antickej bohyne lásky Afrodity.

O afrodiziakách, látkach spúšťajúcich v organizme určité druhy chemických reakcií, ktoré podporujú sexuálnu potenciu a chuť na milostné hry, ste už určite počuli veľa. Skúsme si však zosumarizovať tie z nich, ktoré sú už od dávnych čias obľúbené pre svoje pozitívne účinky. A to nielen na vaše libido, ale aj zdravie.

Čo od nich môžete čakať?

Podľa sexuológov by každé dobré prírodné afrodiziakum malo mať hneď niekoľko vlastností. Malo by v prvom rade pomôcť odbúrať zábrany, ale bez toho, aby sa človek cítil omámený. Ďalej by malo zvýšiť a predĺžiť výkonnosť, vzrušenie aj sexuálne napätie, naštartovať vaše libido a zintenzívniť orgazmus.


Mohlo by vás zaujať: Konkurencia pre Viagru: Nová tabletka má účinkovať štyrikrát rýchlejšie!


Rebríček tých najúčinnejších aj najobľúbenejších

Tieto afrodiziaká vám ponúka príroda, so štedrosťou pre ňu typickou, a aj vy ich máte na dosah ruky.

  • Koreniny

O ich účinkoch sa hovorí neustále. Sú chutné, majú nádhernú arómu a sú dostupné. Majú takisto veľa zdraviu prospešných látok, čo je dôležité hlavne z toho dôvodu, že milostné radovánky si užijete najviac v plnej sile a zdraví. Voňavá škorica má vplyv na pohlavné žľazy, čím vyvoláva chuť na milovanie. Podobný účinok má aj vanilka, rozmarín, saturejka, čierne korenie, mäta, zázvor, šalvia, muškátový oriešokčili. Klinček je vhodný pre mužov a pôsobí skôr na fyzickú stránku mužnosti. Koriander v kombinácii s medom zlepšuje prekrvenie v panvovej oblasti.

  • Med

Med je nielen veľmi výživnou potravinou, ale má aj afrodiziakálne účinky. Nie nadarmo sa aj novomanželským prvým týždňom hovorí medové. Väčšina z vyššie spomínaných korenín má najlepšie účinky v kombinácii s medom.

  • Zelený aníz

Čaj zo zeleného anízu urýchľuje vylučovanie hormónov, čo má za následok stav podobný ľahkej eufórii.


Mohlo by vás zaujať: Neverní päťdesiatnici: Podľa prieskumu ich podvádza naozaj dosť


  • Zelenina

Paradajky, tzv. jablká lásky v kombinácii s nasekanou bazalkou sú silným afrodiziakom najmä pre ženy. Zeler zase pomáha pri problémoch s erekciou. Zelerovú polievku odpradávna pripravovali ženy svojim mužom ako liek na tento neduh. Najmä po štyridsiatke však môže byť nedostatočná erekcia spojená so zväčšenou prostatou, a vtedy treba tento problém riešiť komplexnejšie – schudnúť a celkovo upraviť stravovanie. Zeler, ako významný zdroj draslíka, však nie je vhodný pre ľudí s nízkym tlakom a pre tých, ktorí konzumujú lieky s obsahom draslíka, preto to s ním netreba preháňať. Ďalším afrodiziakami z rád zeleniny sú napríklad špargľa či artičoky.

  • Ovocie

V arabskom svete ženy mužom pridávajú ako afrodiziakum rozotreté ďatle do kávy. Broskyne vzbudzujú žiadostivosť a banány zvyšujú pocit šťastia, sebavedomia aj sexuálnu energiu. Jahody aj ananás majú pozitívny vplyv na náladu človeka aj jeho chuť na sex. Cesnak je po stáročia ospevované afrodiziakum, ktoré podporuje sexuálnu vášeň. Ak vám prekáža jeho silná aróma, alternatívou je chren. Hľuzovky vraj robia ženy nežnejšími a milšími. Horčica je vhodnou potravinou najmä pre tých, ktorý sa potrebujú uvoľniť a posmeliť. Aj strukoviny, predovšetkým fazuľa a cícer majú povzbudivé účinky na sexuálnu chuť a potenciu.


Mohlo by vás zaujať: Hormonálne zmeny po štyridsiatke: Čo spravia s vaším sexuálnym životom?


Ktoré z týchto zázračných potravín máte radi? Ktoré si naservírujete dnes večer? Veď láska prechádza cez žalúdok. A dlhodobé zdravie a kondícia vo veľkej miere závisia práve od toto, čím sa stravujete a spoločne strávené chvíle v kuchyni tiež budujú vzťah. Pripravujte si spolu so svojou polovičkou jedlá plné vitamínov a voňavých afrodiziák, a zlepšite tak svoj milostný život.

Zdroj: profimedia, profimedia.sk, Andrea
Odporúčame