Dokonalý účes pre zrelú ženu: Buďte odvážne a ostrihajte sa ako známe celebrity

Foto: SITA - Rich Fury/Invision/AP

Foto: SITA - Rich Fury/Invision/AP

Ľudia majú vo zvyku myslieť si, že žena po päťdesiatke by mala mať uhladený a konzervatívny účes zodpovedajúci jej veku. Prečo sa obmedzovať, keď môžete nechať vyniknúť svoju zrelú krásu? Či už máte radi udržiavané krátke, stredné alebo dlhé vlasy, vždy sa nájde trend, v ktorom môžete vyzerať mladistvo a šik. Tentokrát sa pre inšpiráciu vyberieme medzi ženy, ktoré sú na očiach verejnosti už dlhé roky a veľmi dobre vedia, aký strih vlasov im uberie pár rôčikov.

Postupné presvetlenie

Foto: SITA
Foto: SITA

Kto by si Juliu Roberts (51) nepamätal ako ohnivú kučeravú červenovlásku? S pribúdajúcimi rokmi však od výrazného vzhľadu upustila a stavila na trendové farbenie vlasov technikou balayage (balejáž). Vlasy sú prirodzene presvetlené, jednotlivé pramienky spolu hrajú tón v tóne a nechajú vyniknúť pleť. Nemusíte sa obávať, že na vás o pár týždňov vykuknú neestetické odrasty. Postupné presvetľovanie pracuje s vaším pôvodným odtieňom tak, aby bol výsledok mladistvý. Ak sa k tomu pridajú aj nadýchané, stredne veľké vlny, isto očaríte svoje okolie. Takéto farbenie je už dlhé roky typické aj pre Sarah Jessicu Parker, Heidi Klum či Jennifer Lopez.

Mäkký zvlnený bob

Foto: SITA - Matt Sayles/Invision/AP
Foto: SITA – Matt Sayles/Invision/AP

Pre bob je typická dĺžka do polovice krku (alebo tesne pod bradu) s prísnejším strihom a uhladenými vlasmi. Práve tomu by sa však ženy v zrelom veku mali vyhýbať. Dĺžka vlasov ako taká je v poriadku, no je lepšie, ak zabudnete na strohosť a vlasy jemne zvlníte. Výrazné cestičky pošlite do zabudnutia. Pridávajú vám na veku. Ležérne prehodenie vlasov do jednej strany pomôže zvýrazniť oči a máte možnosť nasmerovať pozornosť na svoju krajšiu stranu tváre. Aj do krátkeho bobu môžete, podobne ako Jodie Foster (56), prepašovať jemné presvetlenie tón v tóne. Ak ste tmavovláska, oblúkom sa vyhnite jednoliatej farbe, ktorá môže pôsobiť ako prilba.


Mohlo by vás zaujať: Krásny účes aj vo vyššom veku: Pridá vám novú iskru a šmrnc


Milosrdná ofina

Foto: SITA/AP - Gregorio Borgia
Foto: SITA/AP – Gregorio Borgia

Nemali ste doteraz ofinu? Možno na ňu dozrel čas práve po päťdesiatke. Svoje o tom vie aj tajomná a vždy elegantná Monica Bellucci (55), pre ktorú je už dlhé roky poznávacím znamením. Máte husté, rovné alebo mierne vlnité vlasy? Dobre prestrihaná ofina, ktorá nejde podľa pravítka, dokáže zamaskovať kritické vrásky na čele, medzi obočím a dokonca aj v línii okolo očí. Ak nosíte okuliare, váš celkový vzhľad sa zjemní. Navyše, aj s obyčajným chvostom alebo výčesom nebudete vyzerať prísne. Pekne tvarovaná ofina dokáže odpútať pozornosť tým správnym smerom.

Dĺžka, ktorou nič nepokazíte

Foto: SITA/Charles Sykes/Invision/AP
Foto: SITA/Charles Sykes/Invision/AP

Čo je lob? V podstate ide o dlhší bob s rovným zostrihom, kedy sa vlasy dotýkajú ramien. Vlasy získavajú krásny objem. Perfektný univerzálny účes je nenáročný na úpravu a páči sa nám, že i napriek kratšej dĺžke je stále možné vlasy zopnúť do chvosta. Výborne ukáže vyhladený, ale tiež zvlnený. Tomuto trendu prepadli nielen svetové celebrity, ale aj viaceré slovenské herečky, modelky a moderátorky, ktoré sa vzdali svojich dlhých vlasov, aby si vyskúšali, aké je to mať šik vzdušný účes. Isto uznáte, že krásnej éterickej Cate Blanchet (50) mimoriadne pristane.

Odvážne pixie

Foto: SITA/Chris Pizzello/Invision/AP
Foto: SITA/Chris Pizzello/Invision/AP

Sharon Stone (61), Sharon Osbourne (67), Jamie Lee Curtis (60), Kris Jenner (63), Halle Berry (53) a z mladších ročníkov aj Pink (40) a Katy Perry (35) – to všetko sú dámy, ktoré objavili čaro krátkeho a rebelského účesu. Základom je zvyčajne dlhšia, asymetricky strihaná horná časť a kratšie vlasy po stranách. Vo svojej podstate je pixie účes na chlapca, ktorý prvýkrát preslávila Twiggy ešte v 70. rokoch 20. storočia. Takýto účes je veľmi jednoduchý na udržiavanie, styling a krásne zvýrazňuje črty nositeľky. Ak máte štíhly krk a pekne tvarované kľúčne kosti, smelo do toho!


Účes ktorej známej celebrity najviac očaril vás? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Lucia
Odporúčame