Na kávu, cukrovinky a iné drobnosti: Štýlové plechové dózy na vašej polici zažiaria

plechová dóza

Bellarose.sk

Rady ich používali už naše staré mamy, čaro však nestrácajú ani dnes. Okrúhle, hranaté, romantické alebo s retro nádychom – takmer každý si dnes v obchode vyberie nejakú, ktorá by sa hodila práve do jeho kuchyne. A čo vy? Ako malá inšpirácia vám môžu poslúžiť naše tipy.

Potraviny v nich nezvlhnú a tak sú skvelou možnosťou na skladovanie piškótov a iných chrumkavých dobrôt, ale aj pochutín ako je čaj či kakao. Výhodou oproti niektorým iným druhom dóz je, že na potraviny nepôsobí svetlo. V plechovej dóze si zachovajú svoju charakteristickú vôňu a pripravia tak vašim chuťovým pohárikom, ale aj nosu príjemný zážitok. Navyše, plechové dózy sú nielen praktické, ale poslúžia aj ako štýlový doplnok – určite ich teda neschovávajte do skrine. Naopak, vyhraďte im čestné miesto, aby boli na očiach.

Nostalgické kvety

Motív kvetov vnesie medzi vaše potraviny nádych romantiky. Kvety v kombinácii s čiernou farbou sú elegantné, ale výsledný dojem nie je priveľmi smutný, takže v taj správnej kuchyni zažiari. 
Plechové dózy Evelyn, Bellarose.sk, od 6.87 €

Plechová dóza Evelyn L, bellarose.sk, 10,94 €

Romantické trio

Trendom plechových dóz neodolala ani Ikea. Východou sady dóz Tripp je nielen príjemná cena, ale aj možnosť uskladniť ich jednu do druhej. Ak by ste chceli naraz používať všetky tri, nemáte problém s tým, aby sa k sebe hodili.
Tripp, plechové dózy s vrchnákom, Ikea, 3,99 €

Tripp, plechové dózy s vrchnákom, Ikea, 3,99 €

Mohlo by vás zaujať: Vdýchnite svojmu príbytku nové čaro: Stavte na trendy tapety, vzory či svetlá


S nádychom patiny

Prepadli ste trendu patiny – hoci aj nie celkom skutočnej? V tom prípade by vás mohli uspokojiť krabice s falošne zošlým dizajnom. Na vrchnáku je motív koruny a neutrálne hnedé-hnedé prevedenie sa hodí do rôznych kuchýň.
Krabica Crown S, Tintinhal.sk, 7,90 €

Krabica Crown S, Tintinhal.sk, 7,90 €

Retro boduje

Niečo pre milovníkov Andyho Warhola a retro štýlu. Červeno-biela plechovka má okrem výrazného dizajnu ešte jeden bonus – priehľadný obdĺžnik, vďaka ktorému ľahko uvidíte, čo sa v krabici schováva.

Dóza na potraviny Kitchen, Bytovedoplnky.sk, 7,02 €

Dóza na potraviny Kitchen, bytovedoplnky.sk, 7,02 €

Pre milovníkov sladkého

Patrí kakao medzi vaše obľúbené nápoje, alebo ho často pripravujete deťom či vnúčatám? V takom prípade vám nemôže podobná dóza chýbať. Jej súčasťou je aj pol kila kvalitného Van Houten kakaového prášku.
Van Houten Kakao 500 g, Mall.sk, 11,90 €

Van Houten Kakao 500 g, mall.sk, 11,90 €

Mohlo by vás zaujať: Sklenené dózy slávia návrat: Inšpirujte sa našimi tipmi


Štýlový čaj

Jednoduchá dózička na čaj sa hodí nielen do panelákovej kuchyne, ale možno ešte viac na chalupu či chatu. Napriek nápisu tea sa však môže stať aj vašou skrýšou pre rôzne iné poklady.
Box na čaj, Laimpressione.sk, 11,88 €

Box na čaj, laimpressione.sk, 11,88 €

 

Plechovková pohľadnica

Motýľ, orgován, pohľadnica – môže byť niečo romantickejšie? Tieto dve dózičky sú na ako stvorené na jar a leto. Poslúžia vám v kuchyni, ale aj kdekoľvek inde.
Sada dvoch dóz Nostalgia, Laimpressione.sk, 9,40 €

Sada dvoch dóz Nostalgia, Laimpressione.sk, 9,40 €

Páčia sa vám plechové dózy? Máte dobrý tip na obchod, kde sa dajú kúpiť? Poraďte aj s ostatnými čitateľmi v diskusii. 
 

Zdroj: Bellarose.sk, stránky predajcov, Zora
Odporúčame