Trápi vás veľký pupok? Poradíme vám, ako sa ho zbaviť

Veľké brucho

SITA

Všimli ste si, že niektorí páni majú pupok úhľadne zapravený v nohaviciach a iným zase prevísa cez opasok? Veru tak, aj pupky sa v dnešnej dobe „šijú“ na mieru v závislosti od toho, čo jeme a ako vyzerajú naše dni. Tuky sa u každého človeka ukladajú inak a my vám prezradíme, akým spôsobom sa zbavíte práve brucha, ktoré máte vy.

Miesto fučať pri brušákoch je lepšie zistiť z čoho pupok rastie a zaútočiť ranou istoty. Takže, ak sa ho chcete zbaviť, najprv by ste mali zistiť s akým typom máte vlastne tú česť.

Spadnutý „zapravený“ pupok

Je klasickým znakom našich starých otcov. Muž bez bruška bol od istého veku spoločensky neprijateľným. Situácia sa však zmenila a tak ako sa snažia vyzerať dobre čo najdlhšie ženy, prišiel rad aj na mužov. Toto je typický starecký pupok odzrkadľujúci spomalené trávenie a nedostatok pohybu.

Ako sa ho zbaviť?

Pokiaľ ide o jedálniček, treba doň dostať veľa rýb. Tie zrýchľujú trávenie, takže vám môžu veľmi pomôcť. V športe pomáha rýchla chôdza – pri nej totiž zaťažujeme aj spodné brucho. Pre odvážnejších sú v ponuke aj sklápačky. V ľahu pred spaním dvíhajte vystreté nohy tak 30 – 50 cm nad podložku. Nezľaknite sa, že spočiatku veľa nevydržíte. Nedajte sa odradiť, každým týždňom to bude lepšie a brucho bude menšie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Vyberajte diéty s rozumom: Tieto ohrozujú vaše zdravie!


Stresový „vrchný“ pupok

Ten sa robí najmä v oblasti žalúdka, preto je typický u mužov, ktorí majú nepravidelnú stravu alebo majú na jedlo primálo času. Odborníci ho spájajú aj s perfekcionistami. Tí totiž ešte aj pri jedle myslia na všetko možné a tak energiu, ktorú by mali využiť na podporu trávenia premárnia inak.

Ako sa ho zbaviť?

Pokiaľ ho nemáte skombinovaný s prvým typom, tak sa ho najlepšie zbavíte spánkom. Stačí si nájsť na jedlo dostatok času a pokoja a opäť budete plochý ako za mlada. V časovej tiesni siahajte po ľahko stráviteľných jedlách ako je jogurt, ryby, ľahké polievky. Pri väčších jedlách si ich vychutnajte ako si zaslúžia. A nezabúdajte na pravidelný výdatný spánok.


Tiež by vás mohlo zaujať: Varenie pre chudnúcich: S našimi tipmi to pôjde ľahšie


Nafukovací pupok

Hoci ráno odchádzate z domu ako prevrátený lavór, večer prichádzate ako kombajn po zbere. Podľa odborníkov je práve toto jedným z prejavov intolerancie na určité potraviny.  Najlepšie je sledovať z čoho sa tak nafukujete a takéto potraviny jednoducho obmedziť. Alebo posilniť brušné svalstvo, ktoré nedovolí nafúknutému žalúdku tak veľmi vykúkať.

Ako sa ho zbaviť?

Cvikmi na horné aj spodné brucho. Takže klasické brušáky a k nim sklápačky. Ak budete vytrvalí, do polroka budete mať s pupkom pokoj. Len si treba zahryznúť do jazyka a naozaj si ráno aj večer urobiť 100 opakovaní.


Tiež by vás mohlo zaujať: Maškrtenie bez výčitiek: Upečte si tieto dve dobroty aj bez cukru!


Pupok ako záchranné koleso

Miesto spredu sa mu máli a tak sa rozťahuje už aj na chrbte. Postupne sa z neho stáva prstenec po celom obvode pásu, že ho nemožno prehliadnuť ani zozadu. Toto je daň za sedavé zamestnanie.

Ako sa ho zbaviť?

V prvom rade si treba nájsť nejaký pravidelný šport, ktorým vyvážime tie zvyšné odsedené hodiny. Keďže tuk sa v tomto prípade ukladá nie len na bruchu je zbytočné zameriavať sa na brušné cviky. Lepší je skôr kardio tréning – beh, bicyklovanie, korčuľovanie. V strave si treba dať pozor na sladkosti, chleboviny a najmä polotovary.  

Zdroj: SITA, SITA, Pippa
Odporúčame