Túžite si konečne splniť svoje sny? Pomôže vám v tom pozitívna motivácia

Muž

sxc.hu

Viete akú silu má pozitívne myslenie? Obrovskú. Určite sa vám, alebo niekomu koho poznáte, už podarilo dosiahnuť pomocou motivácie vytýčené ciele. Pretože ak niečo veľmi chcete a vaša myseľ sa na daný cieľ zameria, nič nestojí v ceste k jeho dosiahnutiu. Vyskúšajte to a možno sa váš život naozaj zlepší.

Nemyslite negatívne

Funguje to všetko na veľmi jednoduchom princípe. Ak budete myslieť negatívne a zameriate sa iba na negatívne pocity, budete mať vo svojom živote stále viac a viac prekážok. Ak sa však sústredíte na riešenia, priamu cestu k vytýčeným cieľom a budete myslieť v kladnom duchu, vaše sny sa začnú pomaly ale isto napĺňať. Toto je základné pravidlo pozitívnej motivácie, vďaka ktorej sa môže začať váš život uberať tou lepšou cestou.

Musíte si veriť

Ak vás budú sužovať pochybnosti a vaše túžby zostanú len v rovine snov, nikdy sa vám samé od seba nesplnia. Musíte si byť stopercentne istí a sami dokonale presvedčení, že si dokážete splniť svoje sny a vydáte sa na cestu, ktorá ku nim vedie. Nemusí sa hneď jednať o miliónový biznis, začať treba od maličkostí. No postupne sa môžete dostať stále vyššie a vyššie. Pretože keď sa tento kolotoč rozbehne, budú ďalšie kolá z hľadiska motivácie opäť o niečo jednoduchšie.


Mohlo by vás zaujať: Tipy pre šťastnejší a plnohodnotnejší život: Vyskúšajte ich ešte dnes!


Ubráňte sa negativite z vonkajšieho prostredia

Záporné dianie, ktoré sa odohráva všade okolo nás, je v podstate len prezentácia médií. Keď si večer zapnete správy, asi 80% ich obsahu sa nesie v negatívnom duchu. Náplňou väčšiny reportáží sú vraždy, prepady, streľba, kríza, havárie, smrť, prepúšťanie, zdražovanie, vyššie dane, odvody, či štrajky. Nič z toho človeku na pohode istotne nepridá. Nemôžete sa však nechať chytiť do siete.

Mali by ste si uvedomiť, že život nie je len taký, aký nám ukazujú médiá. Na svete sa deje aj veľa pekných a dobrých vecí. Médiám by však nepriniesli takú dobrú sledovanosť, takže namiesto hľadania pravdy, dobroty a objektívnosti, uprednostňujú radšej senzácie, škandály a tragédie. Navyše, takmer každá správa, najmä v súkromných médiách, či už v televízii alebo tlači, je dostatočne prikrášlená, aby na diváka zapôsobila ešte silnejším dojmom.

Nenadávajte na svet, urobte niečo preto, aby ste ho mali krajší

Nie je problém frflať na celý svet, sťažovať sa, byť nespokojní so svojim životom a sedieť pritom s vyloženými nohami pri televízore. To vie každý! Vyhovárať sa na to, že je kríza, že v dnešnej dobe sa neoplatí začať podnikať, alebo že sa neoplatí ísť za svojim cieľom, by nemalo byť naplnením vášho života. Prečo neskúsite niečo podniknúť? Ak svojmu plánu budete dostatočne veriť a budete o tom skalopevne presvedčení uvidíte, že sila vôle dokáže divy.


Mohlo by vás zaujať: Obrovská moc červenej: Farba víťazov nakopne váš životný štýl aj sebavedomie!


Čo robiť?

  • vyberte si jeden z cieľov, ktorý ste sa doteraz neodvážili splniť si, no je pritom s troškou sebazaprenia reálne dosiahnuteľný
  • zamerajte sa naň a niekoľko dní neustále myslite na to, že si ho idete splniť
  • keď už budete o svojej túžbe pevne presvedčený, vyberte si cestu, ktorou sa za daným snom vyberiete
  • urobte si podľa možnosti čo najpresnejší plán ako a do kedy to zvládnete
  • potom stačí už len pustiť sa do toho, no pozor – nesmiete sa nechať odradiť prípadnými prekážkami
  • keď bude váš cieľ splnený, sami uveríte svojmu úspechu a v dosahovaní ďalších cieľov si už budete omnoho viac veriť

Nepoľavujte, vaše presvedčenie vás podrží

Nenechajte sa zlomiť ani vtedy, ak všetko nepôjde tak hladko ako ste očakávali. Veď ako hovorí staré známe príslovie, čo vás nezabije, to vás posilní. Každé prekonané poleno, ktoré skončí pod vašimi nohami, vám dodá viac sebaistoty a viery, že to naozaj ide. Buďte neoblomní a neprestávajte veriť svojim schopnostiam.


Myslíte si, že máte dostatočne silnú motiváciu aby ste mohli plniť svoje sny? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Oliver
Odporúčame