Pravdivý príbeh: Mama sa nechce rozviesť, radšej ticho trpí

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

U nás doma bola vždy chladná atmosféra, ale ako deti sme to neriešili. Proste to tak bolo. Otec s mamou sa poriadne nebavili. Keď už aj museli spolu komunikovať, otec väčšinou zadal príkazy a mama ich plnila. Čo sa týkalo detí, tak nie, že by nás rodičia zanedbávali, to nie. Mali sme v podstate vždy všetkého dostatok, niekedy aj prebytok. Čo by sme prijali ale najviac, pokojný a šťastný domov, kam by sme sa rady vracali, to nám chýbalo.


Dodnes si myslím, že väčšiu chybu na tom, ako to u nás vyzeralo mal otec. Mamu si nikdy nevážil, dával jej to aj patrične pocítiť. Posmieval sa jej, že nevie variť, nevie sa obliekať, v ničom nie je dosť dobrá. V podstate mohla byť rada, že je doma a stará sa o nás, pretože podľa otca by nič iné ani robiť nevedela. Síce v starostlivosti o nás mala podľa neho tiež medzery, ale doma ju mohol aspoň neustále kontrolovať a napomínať. Keď sa otcovi zazdalo, že si mama príliš presadzuje svoj názor, odstrihol ju od zdrojov. Nezarábala, peniaze dostávala od otca a toto bol jeho pomerne častý spôsob, ako mamu vytrestať.

Keď už sme boli so sestrou staršie a veľa vecí si uvedomovali, skúsili sme mamu prehovoriť, nech sa rozvedie. Snažili sme sa ju presvedčiť, že kvôli nám sa nemusíme hrať na rodinu a v podstate sa nám uľaví. Mama ale miesto toho, aby od otca odišla, sa za každú cenu tvárila, že jej to takto vyhovuje. Trvala na spoločných večeriach, aj keď sa za stolom nemohlo povedať ani slovo, pretože otec si to neželal.  Chcela chodiť na rodinné výlety, ktoré ale vyzerali tak, že ona niečo navrhla, otec nápad skritizoval a prišiel s niečím iným. Nasadil nás do auta a aj keď mama chcela ísť tam, kam si vymyslela ona, otec skrátka odšoféroval, kam si zmyslel on.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné - manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Moja staršia sestra sa hneď ako mohla z domu odsťahovala. Ja som ju nasledovala o rok na to, keď som si našla vo vedľajšom meste prácu a neskôr aj manžela. Keď ma manžel zobral prvý krát domov k nim, bola som v nemom úžase. Jeho otec sa k mame správal ako pravý gentleman. Pozorný, milý, dokonca obaja nemali problém si pred nami prejavovať nežnosti. Niečo, čo som u nás doma nikdy nevidela. Skôr opak.

Otec sa po nejakom čase opäť vyznamenal. Mama musela ísť na operáciu, po nej potrebovala týždeň ostať doma. Miesto toho, aby sa o ňu aspoň raz v živote postaral, odišiel na lyžovačku. Dozvedela som sa to až po troch dňoch, keď mama bola úplne odkázaná len sama na seba. Aj to najprv zatĺkala a tvárila sa, že je všetko v poriadku, ani k nej nemusíme prísť na návštevu. Samozrejme, že bola proti, hneď by sme so sestrou zistili, že sa otec na mamu takto vykašľal.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko


Mama naďalej napriek všetkému na rozvod s otcom ani len nepomyslela. Nechápala som to. Tvrdila, že lásku ma napozeranú dosť zo seriálov, ale v skutočnom živote je to o inom. Keď som sa spýtala, že tak teda o čom, len ma odbila, že to sama po čase zistím vo vlastnom manželstve. Nemalo význam ju tlačiť do niečoho, čo nechcela. Po čase sme to so sestrou vzdali, aj keď nechápali. Veď už sme dávno neboli malé deti, mama nemusela trpieť kvôli nám, ako tomu veľakrát v nefungujúcich manželstvách býva.

Spravili sme napokon posledný pokus. Chceli sme, aby mama aspoň od otca odišla a šla bývať k mojej sestre. Bývala vo veľkom dome, miesta mala habadej. Mama nás rázne odmietla s tým, že by sa nemal kto starať o otca. Starne a čo ak sa mu niečo stane, kto dá na neho pozor. Mám pocit, že mama si predsa len niečo vzala z tých svojich seriáloch o láske. A to vieru v šťastný koniec, aj keby ju hlavný hrdina akokoľvek nemal rád. 


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (15)

 • Credit Financier Home 07.02.2018, 22:31

  * Ponúka sadzbu 3% úrokového úveru * Poistenie pre bezhotovostnú Podnikateľ * Záruka za peniaze Vďaka dobrému úverovému hodnoteniu poskytne Credit Financier Home záruky a nezaručené úvery jednotlivcom alebo spoločnostiam alebo družstvám za účelom priemyselných a osobných výhod. Kontaktná adresa: Whatsapp: +15184181390 Priama pošta creditfinancierhome@gmail.com

 • barbarahodgeloanfirm 15.12.2017, 03:16

  Dobrý deň každý, Sme kresťanská organizácia vytvorená tak, aby pomohla ľuďom v potrebách pomoci, ako je finančná pomoc. Takže ak prechádzate finančnými ťažkosťami alebo ste v nejakom finančnom neporiadku a potrebujete finančné prostriedky na založenie vlastnej firmy, alebo potrebujete požičať vyriešiť svoj dlh alebo splatiť svoje účty, začať pekný obchod, alebo máte ťažké získať kapitálový úver od miestnych bánk, kontaktujte nás dnes prostredníctvom e-mailu barbarahodgeloanfirm@gmail.com. pretože biblia hovorí: "" Lukáš 11:10 Každý, kto žiada, dostane; ten, kto hľadá, nájde; a kto klope, dvere sa otvoria. "Takže nedovoľte, aby vás táto príležitosť prešla, pretože Ježiš je ten istý včera, dnes a navždy. Prosím, toto je pre vážne zmýšľajúce a Boha, ktorý sa obáva ľudí. prostredníctvom e-mailu barbarahodgeloanfirm@gmail.com. fredhenryloanfirm@gmail.com Naše služby zahŕňajú: Konsolidácia dlhu Druhá hypotéka Podnikové úvery Osobné pôžičky Medzinárodné úvery Úver pre všetky druhy Rodinná pôžička ATĎ Formulár žiadosti o úver: * Meno žiadateľa: * Adresa: * Mesto: * Štát: * Krajina: * Rod: * Rodinný stav: * Vek: * Zamestnanie: * Miera príjmu: * Tel: * Mobilné: * Požadovaná suma: * Trvanie úveru: * Účel úveru: * Požiadali ste o úver predtým? * Ak áno; Názov spoločnosti & Miesto: ZAMESTNANIE: * Miesto výkonu práce: * Adresa: * Telefónne číslo: Úverový dôstojník. Pondelok - sobota: 7:30 - 6:30: {Čas spracovania}. Nedeľa: 12noon-6: 30pm {čas spracovania} Po odoslaní žiadosti o úver môžete očakávať predbežnú odpoveď menej ako 24 hodín a financovanie v priebehu 72-96 hodín od obdržania informácií, ktoré od vás potrebujeme. BARBAR HODGE barbarahodgeloanfirm@gmail.com alebo nám zavolajte na číslo +12149978460 fredhenryloanfirm@gmail.com Čaká na vašu rýchlu odpoveď.

 • Chris 25.10.2017, 00:34

  Podnikateľom ponúkame možnosť ľahkého prístupu k pôžičkám v rýchlom, transparentnom a efektívnom prostredí. Naše odborné znalosti a medzinárodné štandardy zabezpečujú našim klientom kvalitné služby a dodávky. Našou hlavnou službou je poskytovanie medzinárodného projektového financovania podnikom, firmám a organizáciám pre významné projekty rozvoja pôdy v oblasti voľného času, cestovného ruchu, zábavy a stavebníctva, ponúkame aj individuálny úver , súkromný úver, splátkový úver. Prehľad úverov:   Úvery sa v súčasnosti pohybujú od 1 000,00 USD do 50 miliónov USD; maximálna splatnosť je 20 rokov * Nevyžaduje sa auditovaná účtovná závierka * Flexibilné zabezpečenie v závislosti od veľkosti úveru (tovar pre domácnosť, obchodné vybavenie, tovar na sklade, vozidlá, majetok atď.) Flexibilné požiadavky na dokumentáciu * Dlhoročný klient s dokonalým splácaním spĺňa nároky na postupné zľavy z úrokových sadzieb a ešte rýchlejšie spracovanie úveru *   Ďakujeme za váš čas a pochopenie, spokojnosť zákazníkov je naším príchodom. S pozdravom, Chris Barry Email: chrisbarry@financier.com

 • Jeff Henderson 23.08.2017, 00:19

  MEGA SPOJENIE SPOLOČNOSTI Potrebujete pôžičku alebo financovanie z akéhokoľvek dôvodu ako: A) osobné pôžičky, rozšírenie podnikania, B) začatie podnikania, vzdelávanie, C) konsolidácia dlhu, D) pôžičky s pevnými peniazmi alebo akékoľvek finančné prostriedky pomoc Kontaktujte nás dnes prostredníctvom nášho e-mailu (jeff.henderson27@yahoo.com) S pozdravom, Henderson CEO

 • lilian nikky 02.05.2017, 00:44

  Moje meno je lilian N. To je veľmi radostný deň môjho života kvôli pomoci, ktorú mi doktor Dr.saguru pomohol mi pomôcť dostať môjho bývalého manžela späť s jeho kúzlom a láskou. Bol som ženatý 6 rokov a bolo to také hrozné, pretože môj manžel naozaj podvádzal a snažil som sa o rozvod, ale keď som narazil na Dr.saguru e-mail na internete o tom, ako pomohol toľkým ľuďom dostať svoje ex A pomôcť pri upevňovaní vzťahu. A aby ľudia boli vo vzťahu šťastní. Vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som hľadal jeho pomoc, ale až na moje najväčšie prekvapenie mi povedal, že mi pomôže s mojím prípadom a tu som teraz oslavuje, pretože sa môj manžel zmenil úplne navždy. Vždy chce byť mnou a nemôže robiť nič bez môjho darčeka. Veľmi sa teším z môjho manželstva, aká veľká oslava. Budem pokračovať v svedčovaní na internete, pretože Dr.saguru je naozaj skutočným kúzlom. POTREBUJTE POMOC KONTAKTUJTE DOCTOR SAGURU TEĎ EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com alebo whatsapp +2349037545183 On je jediná odpoveď na váš problém a cítite sa šťastní vo vašom vzťahu. 1 LOVE SPELL 2 WIN EX BACK 3 OVOCIE WOMB 4 PROPAGÁCIA SPELL 5 OCHRANA SPELL 6 BUSINESS SPELL 7 DOBRÁ JOB SPELL 8 LOTTERY SPELL a COURT CASE SPELL.

 • Karin Sabine 10.01.2017, 01:15

  Už ste niekedy hľadali fondy, úvery, finančnej pomoci alebo je potrebné akreditované veriteľa, ktorý vám pomôže stretnúť so svojimi potrebami a požiadavkami? Chceš investičný úver pre vaše podnikanie alebo mať svoju banku ťa odmietla? Je váš mesačný príjem miznú kvôli vysokej úrokovej sadzby na vaše pôžičky, kreditné alebo dlhopisy? Potom budete nezostáva nič iné, než získať okamžitý a spoľahlivý servis. Kontaktujte nás ešte dnes na sabinhelps@gmail.com pre dôveryhodne / akreditovaných úverov, hypoték a investičných fondov

 • tenny 28.02.2016, 10:00

  Zoznámte sa s celou verejnosť. volám sa Tenny z Los Angeles. Chcem ti povedať všetko, ako som narazil na spell kolieska, ktorá mi pomohla, keď som bol v núdzi. to všetko začalo, keď som bol hospitalizovaný pre chronického srdcového zlyhania. Každý si myslel, že umriem. môj priateľ, ktorého som sa zverila nechal ma z tohto dôvodu. a začal chodiť iné dievča. Bol som tak zničená. Kontaktoval som veľa kúzlo kolieska, ktorého som poslal tisíce dolárov. všetci nechaj ma na zem a plytvá svoj čas a svoje peniaze. vzdal som sa. Až som videl niekoho, kto povedal jeden jej DR OGUDU pomohlo. som sa rozhodol dať mu súd. Povedal som mu boli scammed skôr, povedal by som mal starosti. Dal som mu podrobnosti, ktoré potreboval, finančné prostriedky, ktoré potreboval, aby robiť svoju prácu príliš ... a on mi pomohol. do 4 dní, tí, ktorí jedli svoje peniaze, začal ma poštové za odplatu. Bol som tak prekvapený. sú vrátené všetky svoje peniaze späť ku mne .. moje srdcové zlyhanie zastavila po tom, čo som použil, čo DR OGUDU poslal ku mne. Aj stal sa zdravšie a môj priateľ vrátil žobranie. Poviem vám, toto je skutočné. DR OGUDU je tak sakra reálny .. kontaktovať ho dnes na DROGUDUTEMPLE@AOL.COM~~pobj. 1) Ak chcete, aby vaša ex späť.. (2), ak budete mať vždy zlé sny. (3) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii. (4) Ak ženy / muži bežať po vás. (5) Ak chcete dieťa. (6) [Chcete byť bohatý. (7), ktorý chcete zviazať si manžela / manželku, aby vaše navždy. (8) Ak budete potrebovať finančnú pomoc. (9) Ak chcete zastaviť rozvodu. 10) Pomoc spája ľudí z väzenia. (11) Sobáš Kúzla (12) Miracle Kúzla (13) Kozmetické Kúzla (14) PROPHECY CHARM (15) atrakcie Kúzla (16) Evil Eye Spells. (17) Kissing pravopisu (18) odstráni choroby kúziel. (19) VOĽBA Vitezić kúzla. (20) Úspech pri skúškach kúzla. (21) Charm dostať čo ťa milujú. Spojiť sa s ním dnes na: DROGUDUTEMPLE@AOL.COM

 • abc 06.02.2016, 15:56

  Pre sisu, sisa ty nie si ešte s Lelkešom 20 rokov, ale veríme ti, že peňazí máš už schovaných dosť, xixixi

 • sisa 05.02.2016, 14:54

  Moja mama ma vždy učila, že žena má byť vždy samostatná a keď to ide, zárobkovo činná, vždy musí mať nejaké peniaze bokom pre rodinu alebo prípadne pre seba, presnú sumu "bočných" peňazí nemusí nikto poznať a vždy musí myslieť na zadné kolieska. Majú s ocinom krásny vzťah, ale vždy to bola samostatne mysliaca bytosť, nie otrokyňa detí a domácnosti. Ja vo svojom skoro 20-ročnom manželstve som tiež taká. Prišli lepšie aj horšie dni, ale jej rady sa mi vždy osvedčili.

 • aaa 04.02.2016, 19:01

  Moja mama vždy hovorila " ľahko sa Ti hovorí, keď takého nemáš".... voľakedy ženy boli závislé od mužov, tak s pokorou trpeli mužove nálady, urážky.... aj dnes mladé ženy trpia, keď nemajú prácu, nemajú kde odísť, majú malé deti, nemá im kto pomôcť.. a muža, čo s nimi manipuluje.... majú to ťažké. Iné je, keď je žena samostatná, má prácu, strechu nad hlavou, pomoc rodičov- tak tá si môže povedať "nemá právo mi nikto ubližovať...... " a rozvedie sa .....

1 2 >

Pridať komentár