Pohádali ste sa? Tu je 5 dobrých tipov, ako sa rýchlo udobriť

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Často sa hádate so svojim partnerom?

Načo si zbytočne kaziť náladu a život, keď existuje niekoľko overených tipov, ako sa udobriť naozaj rýchlo a bez zbytočnej drámy?

Ak trávite dlhé dni tak, že sa so svojou polovičkou nerozprávate a oddávate sa hnevu, nerobíte dobre. Načo si zbytočne kaziť náladu a život, keď existuje niekoľko overených tipov, ako sa udobriť naozaj rýchlo a bez zbytočnej drámy? Život si treba predsa užívať a vážiť si každú maličkosť, ktorú vám ponúka.


Rozhovor

Tak znie pravidlo číslo jeden znie. Rozhovory tvoria základ vzťahu a po dramatickej hádke duplom. Je veľmi dôležité vyrozprávať si, čo vás nahnevalo, kde ste obaja urobili chybu a ako sa tomu istému konfliktu nabudúce vyhnúť. Nevyťahujte staré hriechy, rozprávajte sa konštruktívne a otvorene. Buďte úprimný a nebojte sa povedať, čo naozaj cítite. Neironizujte, neurážajte a takisto neútočte. Uvedomte si, že vždy sú na vine obaja. Je pravda, že jeden z vás hádku začal alebo vyprovokoval, ten druhý sa však nechal. Neduste v sebe hnev, radšej sa porozprávajte, aby sa to nabudúce už nestalo.

Kompromis

Naše mamy by vám určite potvrdili, že kompromisy sú v manželstve nevyhnutné. Ak ich neviete robiť, vznikajú časté a nekonečné hádky a konflikty. Kompromis znamená vyriešiť spor tak, aby boli spokojné obe strany. Hovorí sa, že musí ostať ovca celá aj vlk sýty. Každý by mal navrhnúť riešenie. Dôležité je potom nájsť zlatú strednú cestu a uspokojiť potreby oboch. Jedine tak sa vyhnete tým istým hádkam stále dookola. Ak však nepoviete, čo chcete a neviete ani navrhnúť ako spor vyriešiť, ku kompromisu nikdy nedôjde. Preto vždy povedzte čo by ste chceli dosiahnuť a spoločne hľadajte spôsob, ako situáciu uzavrieť.


Mohlo by vás zaujímať: Neudržíte nervy na uzde? Naučte sa svoj hnev kontrolovať


Ospravedlnenie

Ak ste si uvedomili svoju chybu, je dôležité ospravedlniť sa. Povedať slovo prepáč je súčasťou psychohygieny a preto ho zo slovníka nevynechávajte. Každý robí chyby a je dobré, ak si ich potom viete aj priznať. Takisto, ako je dôležité vedieť vysloviť slovo prepáč, a aj prijať od druhých. Vyhnite sa otrepaným vetám, ako ,,čo mi tvoje ospravedlnenie pomôže“ a podobne. Mali by ste vedieť, že či už ste sa ospravedlnili vy alebo vaša polovička, slovo prepáč znamená koniec hádky. Vo chvíli keď sa tak stane, zakopte vojnovú sekeru a uzmierte sa.

Večera

Nič nepadne tak dobre, ako dobrá večera po vyčerpávajúcej hádke.Svojej polovičke tak dáte najavo, že vás vaša nezhoda mrzí a chcete ju odčiniť. Variť by teda vždy mal ten, kto hádku vyvolal alebo zapríčinil. Ideálne je pripraviť alebo zaobstarať niečo, čo viete, že má ten druhý rád a je to jeho obľúbené jedlo. Takýmto gestom vyjadríte svoju lásku a slovo prepáč, bez toho, aby ste niečo museli povedať. Nechajte vaše skutky rozprávať za vás. Nič nie je horšie ako partner, ktorý po hádke kašle na udobrenie a nevadí mu, keď zaspáva rozhádaný. Aj takýto skutok za vás rozpráva. Bohužiaľ vysielate negatívne signály, ktorými sa môžete v manželstve odcudziť.


Mohlo by vás zaujímať: 7 tipov, ako povedať „nie“ a nikoho nenaštvať: Zvládnete to aj vy


Sex

Čím väčšia hádka, tým lepší sex. Toto pravidlo platí zrejme vždy a všade. Ak ste takto hádku nikdy neriešili, je na čase skúsiť to. Vybijete zo seba negatívne emócie a opäť sa s partnerom zblížite. Po sexe zaručene zabudnete na dôvod, pre ktorý ste sa tak veľmi pohádali. Je však pravdou, že váš konflikt nezmizne, takže potom by mal prísť takisto úprimný rozhovor, v ktorom si vysvetlíte, čo sa vlastne stalo. Nemusí byť dlhý, mal by sa niesť v pokojnom a humornom duchu, kde sa na sebe už len uvoľnene zasmejete.


Ako sa najlepšie darí po hádke udobriť vám? Napíšte svoje tipy ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Lenka
 • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (3)

 • 63jojo 25.09.2017, 19:17

  Hlúpy - kúpi...

 • dusan 17.09.2017, 17:17

  až na to že to predvoľba Nigérie

 • mara 30.08.2017, 06:40

  Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

1

Pridať komentár